Přejít na výpis diskuzí

Voda má zdražit. Vodárny nemají kvůli spořivosti lidí na údržbu

7.8.2018 10:02
Martin Slapnička 5 příspěvků

Celý život nás společnost učí, že máme šetřit eletřnou, vodou, či plynem. Nicméně zákon matematiky je v tomto naprosto jasný. Pokud spotřebitelé danou energií šetří, klesá dodavateli obrat a zisk. Náklady na provoz infrstruktur však zůstává obvykle stejný. Právě proto nás čeká zdražování nejen eletřiny,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sanskrybastr

Příjde mi strašné, že vodárny chtějí za vodu takové peníze, když je často i dost nekvalitní. Třeba u nás to je poměrně často vidět například na její barvě. Právě proto jsem se rozhodl investovat do takové té filtrační konvice z https://www.penepex.cz/kategorie/filtracni-konvice-a-lahve/ To naštěstí pomohlo. Ta voda z ní je mnohem chutnější a pravděpodobně i kvalitnější

• joskadevatej

To neustálé zdražování vody je strašné. Já se právě z tohoto důvodu rozhodl pro obnovení naší staré studny, kterou máme za domem. V té je pravděpodobně stejně mnohem kvalitnější voda, než ta, která teče z vodovodu. Zprovoznění studny navíc nebyla ani až tak nákladná záležitost. Jediné, co bylo potřeba bylo koupit do ní nové čerpadlo. Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl pro pro čerpadlo Grundfos, protože jsou to prý jedna z nejkvalitnějších čerpadel.

• Voda má zdražit = zisky odcházejí nadnárodním společnostem☹

• A díval se někdo kam ty peníze za vodu jdou? jaké platy mají manažeři vodohospodářských organizací???

• Člověk na prahu tisíciletí potřebuje k životu pár základních věcí - vzduch, potraviny, vodu a energie. 

Co je drahé, tím lidé šetří, to je logické. Nájmy vystřelily (hlavně v Praze) do patologických výšek, potraviny (pokud se ten humus v českých obchodech dá tak nazývat), zatím stagnují.

Vztah ceny a spotřebovávaného množství u běžných komodit nejde aplikovat na základní zdroje. Tam musí nastoupit stát ( to není poznámky zastánce nějakých minulých režimů) - viz. Adam Smith, John Maynard Keynes atd. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit