Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • sanskrybastr

  Podle mě super rady. Osobně si ale myslím, že pokud člověk chce za vytápění opravdu ušetřit, tak je celkem dobré dívat se po nějakých alternativních způsobech vytápění. Mně se třeba velmi líbí krbová kamna a už nějakou dobu přemýšlím nad tím, že bych si je domů pořídil.

 • U mě v bytě se netopilo minulé období a ani nyni.Prý se musí opravit topení ale který rok to BD neřeklo.Tak platím jak b.... a netopím.HRUUZA. *16*
 • joskadevatej

  No, já si myslím, že naprostý základ pro to, jak ušetřit na vytápění je mít dobře zateplený dům a také mít zajištěné, aby z něj teplo zbytečně neutíkalo ven. Nejlepší na to jsou podle mého názoru těsnění oken a dvěří. My máme všechna okna řádně utěsněná a díky tomu za topení platíme o dost méně. 

 • Minulou sezónu jsem si pořídil krbovou horkovzdušnou vložku, která mi bezvadně vyhřeje nejen místnost, kde se nachází, ale díky ventilaci protopí také celý dům.

 • ivannavratil386

  Parádní článek. Díky mockrát. Já si myslím, že jedním z nejleších způsobů, jak ušetřit za topení a nemrznout je mít nějaký systém ekvitermní regulace. Třeba něco takového jako nabízí tady: https://eshop.afriso.cz/ekvitermni-regulace/c-154

 • Nám hodně pomohlo, když jsme vyměnili plastová okna. Těmi starými nám do domu už dost táhlo, takže jsem v zimě hodně protopili. Vloni už jsme měli okna nová a za topení jsme zaplatili daleko méně, než předchozí roky.

 • Mám takový dotaz. Nemá někdo náhodou zkušenost s takovými těmi nástěnnými infračervenými panely? Mám na mysli něco takového: https://yeselektro.cz/infracervene-topeni/192642-ir-nastenne-topeni-fenix-klima-comfort-200-w-3-m-hladky-povrch.html Nedávno jsem se o nich dočetl a příjde mi to jako docela zajímavý způsob vytápění. Díky.

 • Jak ušetřit? No, tak, jak někteří manažeři nechávají pálit shromážděné plasty a ušetří dvakrát.
  Ti, kdož zplodiny dýchají mají smůlu.
  Jak říkal pragmatik Švejk: Lidí je jak sra.ek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit