Přejít na výpis diskuzí

Začala topná sezóna. Jak ušetřit a nemrznout?

24.10.2016 16:48
red 6 příspěvků

Ať již topíte tuhými palivy, plynem nebo elektřinou, své náklady můžete během topné sezóny výrazně snížit! Stačí k tomu několik chytrých kroků, kterými minimalizujete tepelné ztráty a budete vytápět efektivně.Vzhledem ke klesajícím teplotám se pomalu rozbíhá topná sezóna. Bez ohledu na to, jaké palivo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Minulou sezónu jsem si pořídil krbovou horkovzdušnou vložku, která mi bezvadně vyhřeje nejen místnost, kde se nachází, ale díky ventilaci protopí také celý dům.

• sanskrybastr

Podle mě super rady. Osobně si ale myslím, že pokud člověk chce za vytápění opravdu ušetřit, tak je celkem dobré dívat se po nějakých alternativních způsobech vytápění. Mně se třeba velmi líbí krbová kamna a už nějakou dobu přemýšlím nad tím, že bych si je domů pořídil.

• joskadevatej

No, já si myslím, že naprostý základ pro to, jak ušetřit na vytápění je mít dobře zateplený dům a také mít zajištěné, aby z něj teplo zbytečně neutíkalo ven. Nejlepší na to jsou podle mého názoru těsnění oken a dvěří. My máme všechna okna řádně utěsněná a díky tomu za topení platíme o dost méně. 

• ivannavratil386

Parádní článek. Díky mockrát. Já si myslím, že jedním z nejleších způsobů, jak ušetřit za topení a nemrznout je mít nějaký systém ekvitermní regulace. Třeba něco takového jako nabízí tady: https://eshop.afriso.cz/ekvitermni-regulace/c-154

• U mě v bytě se netopilo minulé období a ani nyni.Prý se musí opravit topení ale který rok to BD neřeklo.Tak platím jak b.... a netopím.HRUUZA. *16*
  • Jak ušetřit? No, tak, jak někteří manažeři nechávají pálit shromážděné plasty a ušetří dvakrát.
    Ti, kdož zplodiny dýchají mají smůlu.
    Jak říkal pragmatik Švejk: Lidí je jak sra.ek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit