Přejít na výpis diskuzí

Astronomové poprvé vyfotili černou díru! Je vzdálená 55 milionů světelných let

10.4.2019 19:27
Ladislav Loukota 4 příspěvky

Dnešní den se do historie astronomie i fyziky zapíše zlatým písmem! Astronomové z projektu The Event Horizon Telescope totiž po desetiletí snahy zveřejnili první skutečný snímek bezprostředního okolí černé díry. Na první pohled nemusí rozmazaný objekt působit jako něco dechberoucího. Ve skutečnosti...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Prace , spise tedy presneji zamestnani snu !! 

  Nekdo z tech " vedatoru " s necim podobnym prijde a dokazte mu ze nema pravdu. Neco tam nekde kdesi daleko je , co to je vubec a proc a ja to funguje a co s tim bude za ty miiardy let nekdy a odkud se to pred miliardama let zjevilo ... 

  "Konec sveta bude za 5 miliard let , spocital jsem to .  O nikoliv , cteny uceny kolego ! Konec sveta bude za 3  a pul miliardy let , to jsou me presnejsi vypocty !" 

  Ovsem zaplatit to chteji oba pazdrati hned , ty jejich vedecke prace . To , te mela dnes rano treba tramvaj zpozdeni a ja prisel pozde do rachoty ,  je oproti tomu sice dohledatelne , ale asi bezvyznamne. 

  V minulych dobach , kdy jeste nebylo lidstvo tak zblble , koncili podobni vizionari a mesiasove podle stupne vyvoje civilizace  na nejakem tom popravisti. Sibenice, lamani v kole , upalovani, ctvrceni konmi , sezrani selmama ... zazdeni zaziva a dalsi vesele kratochvile. 

  Kazdopadne tohle zachazeni s nimi  tehdejsim statnim spravam ve vsech formach usetrilo vyplaceni tantiem za tahle dost nesmyslna a nepodlozena zvaneni. Coz by se hodilo urcite i dnes , tim jsem si jisty. 

 • KIMCID

  To asi fotili rozpočet na stavbu dálnic a nákup zbraní pro čr

 • Nojo to je Babisuv zadek!

 • Vesmírné černé díry mají analogii v našem civilizačním hemžení. Kolem černých děr, v nichž mizí peníze daňových poplatníků, je pokřivená morálka a smysl pro rozumné nakládání s penězi. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit