Přejít na výpis diskuzí

Astronomové zpřesnili tempo rozpínání vesmíru. Je rychlejší, než se čekalo

1.5.2019 23:10
Ladislav Loukota 5 příspěvků

Říká se, že v životě jsou jisté jen dvě věci: smrt a daně. Již přes dvě dekády by se k nim dala připsat třetí skutečnost, totiž zrychlující se rozpínání vesmíru. Nejsme si přesně jisti proč a jak, ale víme, že prostor universa se pomalu, leč postupně stále rychleji "nafukuje". Od minulého...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A k čemu je podobné "poznání" dobré?

  Jen ke zbytečnému vyhazování peněz!

 • Karel

  Já si zase myslí že vesmír se naopak "smršťuje" (už to tvrdím zde na netu pod jiným nickem více než 20let) ale to takovým způsobem že to téměř(kromě nesouladu s reliktním zářením a článkem výše) stačí otočit šipku času dát do černé díry "nulu" (nula však vzhledem k několika řádům menšího  Planckova času nikdy nenastane) a pak všechno vzchází včetně tmavé energie a hmoty.

   A také si myslím že "bůh nehraje v kostky" protože hmota je "živá" v jistém slova smyslu roste podle nějakého algoritmu třeba viru či rostliny, proto vidíme rovnovážný systém(prostor s vakuem který je tak hustý že jej propálí až tři slunce(vnik "černého prstenu"), který hmotu obklopuje včetně gravitace a který je nedílnou součástí hmoty, kromě středu troidu(prstenu) "černé díry" ale také na okrajích shluků galaxíí.

 • Big rip pravděpodobně nepřijde, protože Vesmír se zřejmě střídavě roztahuje a smršťuje. Vesmír nám jasně dává najevo, že o něm skoro nic nevíme.
 • Je zajímavé kolik hlupáků se nestydí zveřejňovat své nesmysly a myslet si, že tomu budou ostatní lidé věřit. Aniž by viděli dál než na oblohu, tak chtějí měřit rozpínání vesmíru? Dobře ví, že to nikdo nemůže dokázat, proto sprostě lžou. Doufám, že tyto lháře spráskají pořádně biči na holá záda.

  • Vycházejí ze znalostí Dopplerova efektu a z dalších exaktních poznatků, nelze z nich střelbou od boku dělat hlupáky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit