Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Dnes slaví své narozeniny novodobý bohatýr ruského lidu - Putin.
  Vše nejlepší k narozeninám. Přeji si, aby jste zvítězil nad lží a nenávistí.
  • Nikdo to tady nemá na věčné časy a nikdy jinak, jak vykřikoval Bilak. Ani budovatelé "věčných říší" kníratý Džugašvili a Putinův vzor Schickelgruber s knírkem. I Putlera čeká účtování se svými skutky a pocítí zlo, které způsobil jiným. To se bude divit!
   • no usa si ten konec věčných časů právě užívá ... sláva
 • My lidé jsme součástí vesmíru a nikoli "nad" ním nebo "mimo" něj. Některé věci prostě nechápeme, protože na to v hlavě nemáme "software" ani "hardware". Např. zrakem vnímáme pouze malou část elektromagnetického spektra, přímo nevnímáme magnetické pole (na rozdíl např. hmyzu a od ptáků, kteří se podle něho orientují) atd. Na základě smyslových podnětů jsme si vytvořili určité představy o světě založené na hmotě.

  Moderní fysika dokazuje, že existuje určitá hranice, za níž se dějí věci v rozporu s našim rozumem. Ukazuje se, že hmotu netvoří "pevné kuličky", ale že atomy sestávají z dalších částic a ty z jiných částic až na konci jsou jakési časoprostorové "smotky" (twistory). Ukázalo se, že prvotní není hmota, ale informace, jejíž "koncentrací" vzniká energie a hmota. Materialismus je chybná představa. Ukazuje se také, že vesmír nemá jen čtyři dimense (prostor a čas), ale těch dimensí je jedenáct. To si samozřejmě nedovedeme představit a těžko to chápeme.

  Předpokládáme, že vesmír má původ v tzv. "Velkém třesku", při kterém vznikl prostor i čas. Uvažovat o tom co bylo "před tím" a "mimo to" nemá smysl, protože nebyl ani prostor ani čas. Jsou samozřejmě snahy nějak to "obejít": fluktuující vesmír, paralelní vesmíry atd.

  Ukazuje se, že spousta "náhod" vedla k tomu, že vesmír je právě takový jaký je a že v něm mohl vzniknout inteligentní život. Klademe si proto otázku zda to jsou pouhé "náhody". Myslet si, že my zde na Zemi jsme vrcholem a tím jediným, k čemu Kosmos dospěl a že v tom není žádný "záměr" a že naše existence nemá nějaký námi nepochopený smysl a účel, to nelze nazvat jinak než jako projev namyšlenosti a omezenosti.

  A tak ve snaze pochopit nepochopitelné jsme si logicky vytvořili představu o existenci jakési Prapodstaty, Entity, která je "příčinou" všeho a všechno "řídí" a tu Entitu jsme nazvali Bůh.
 • UŽ SE STALO.........!!!!!
  • nevadí mi mínusy. Jestli to někomu udělá radost, ať jich nacvaká třeba třista. Ale spíš mám dojem že někdo, nebo spíš nikdo nepochopil co jsem napsal. ŽE JÁ JSEM TOTIŽ UŽ OSOBNĚ POTKAL A POZNAL BOHA. Před šestnácti lety. Ale to je na delší rozhovor. JE JINÝ než vám režim bulíkuje do hlav. Každého z vás to setkání jednou čeká. Někoho zítra, někoho v příštím životě......
   • a pak, když cizorodé látky z těla vyprchaly... kam se poděl váš bůh:

    Dawkins má pravdu
    • jistě materialistko. Já ti nebudu vnucovat SVÉ POZNÁNÍ a ty mne neobtěžuj se svým loupením a konzumem. Klidně se klaň modle zlatého telete, máš nato právo ale neotravuj s tím miliony ostatních kteří nemají zájem a kteří kvůli tvé omezenosti, agresivitě a sobectví trpí.....
     • loupení a konzum jdou nejlépe věřícím, ať už v cokoliv, ISIS, katolická církev USA a další jsou toho příkladem.

      klidně vnucuj, nepůjde to a já si budu hlásat, co sama uznám za vhodné - žádní bozi nejsou
      • to je tvůj problém. věř si a žij si co chceš ale nech druhé na pokoji jejich svobodné vůli a vývoji, nebo narazíš......
     • Hmm. :-DDD Náboženství začalo otravovat mnohem dříve a mnohem vlezleji než ateismus :-DDD
      • co motáš dohromady ateismus a kapitalismus? ateismus je starší než jakékoliv náboženství, ateisté byli, jsou a budou a doufejme, že jih bude čím dál tím více.

       takové zmatené kecy, to je pro každé náboženství typické ať je to sekta nebo celosvětové.. ohlupování lidí a také jejich olupování
      • ateismus je jen jedna z mnoha manipulačních tváří náboženství. Jaký myslíš že je rozdíl mezi radikálním islámem či radikálním kapitalismem? ŽÁDNÝ. V obou případech tě režim drží nějakým způsobem "u huby" a ty žiješ v iluzi toho svého "ráje" Ještěs to nepochopil....?
 • Vidíte jak se církev obklopuje zlatem např. Duka, Vlk, papež .....a za co to získali, nikdy nepracovali jen blábolí o pohádkách pro dospělé. Jedni věří, že až zemřou budou se mít také tak, druzí, že jim jejich bohatství nikdo nesebere. To je účel církve. A když se nebudeš chovat jak chceme podívej se jak se visí na kříži.
 • Je směšné, když nevědoucí fyzikové zavrhují to, co je onou jimi hledanou podstatou všeho. K dispozici je kniha Realita VESMÍRU objasňující Boha a souvislostí a kniha Tajemství VESMÍRU odhaleno, kde je podstata všeho vysvětlena fyzikálně. Slepí musí věřit vidoucímu, jinak jde o plácání nesmyslů.
  • ano, plácání nesmyslů, přesné ohodnocení vašeho příspěvku.
  • Nevědoucí fyzikové :-DDD... No, tohle dokáží vypustit ze zobáku jen blahoslavení chudí duchem...
 • To je určitě propaganda Dukova.....Ovečky stárnou,vymírají a nemá je kdo financovat.Ony i restituce nejsou všemocné. *16*
 • Bohové musejí být šílení, když dopouští události, které se dějí!
 • Bohové... Nejzbytečnější idea, jakou kdy byl člověk posednut... A nejškodlivější...
  • Máš pravdu. A ze všech náboženství je nejhorší víra v hmotu, konzum lupičství drancování, úrokovou ekonomiku, války krize. Stovky milionů mrtvých, nezměrná utrpení, zaostalost poškozování planety a přírody. Ze všech bohů je nejhorší božstvo zlatého telete. Před tím varoval už Mojžíš.
   • A co má společného víra v boha s mamonářstvím a nenasytností? Podívej se na katolíky, kolik toho nasyslili :-DDD
   • A bez hmoty by nebylo jak bláhově velebit bohy, a ve jménu bohů a s jejich jmény na rtech se vraždit a upalovat. Bez víry a bez bohů by nebylo dost vrahů a mučitelů, kteří našli v bozích motiv pro své skutky a omluvu pro své činy....
    • polož si otázku......když na výrobní lince vzniká nové auto.....KDO STÁL NA POČÁTKU? Konstruktér, Myšlenka, Program.....hmota je produktem Myšlenky....opačně to nefunguje......to že ty to auto zneužíváš místo pohodlného cestování na dovolenou k závodění na silnicích a srážení chodců na přechodech,JE ČISTĚ TVÁ VINA PONESEŠ ZATO ZODPOVĚDNOST.....
     • Ty to máš v té makovičce tedy pomotané :-DDD...
     • asi ne, asi je to tlachando
   • A nejsmutnější na tom je, že to všechno jsou ideály kapitalismu.
    • bohužel i komunismus vychází principiálně z materialismu.....
     • asi jste se měl aktivněji účastnit roku stranického vzdělávání, věděl byste, že materialismus komunistů i jiných je dát odpovědí na základní filosofickou otázku - co bylo prvotní hmota nebo duch, odpovídá na ni slovem" hmota".

      Tedy rozhodně nemá nic společného s kapitalistickým materialismem zvanýmnurvi co mlžeš a peníze nesmrdí
      • Když jste tak vzdělaná:Co bylo dříve?Vejce,nebo slepice? *16*
      • Takže sama přiznáváte že komunismus považuje za prvotní hmotu. A byť jeho metody jsou trochu jiné než metody kapitalismu v základním principu se neliší. Mezi komunismem kapitalismem fašismem a jinými ismy jsou rozdíly asi jako mezi katolíky evangelíky pravoslavím svědky jehovovými atd. V principu se komunismus choval podobně bezohledně i když ne tak přímo jako fašismus či kapitalismus. Nejblíže PRAVDĚ a POCHOPENÍ PODSTATY je Budhismus a Taoismus. Proto Čínští komunisté likvidují Tibet.
    • Slovo kapitalisty: Bůh žehnej Americe :P
 • to jsou ale nesmysly, kdyby někdo objevil možnost, jak zachránit svůj svět před zkázou přeskokem jinam (a že to "jinam " existuje je jen myšlenkový konstrukt), jistě by se nestal nesmrtelným, ale jeho svět by se stal nesmrtelným, pokud by to jeho potomci v případě potřeby dokázali zase a znovu...ovšem pravděpodobnější je, že lidstvo, stejně jako jeho předchůdci či následovníci se samo zničí dávno a dávno před tím, než vesmír, ten náš, řekne své poslední slovo.
 • Zcela prakticky a fakticky: popření Boha vychází především z evoluční teorie. Evoluční teorie se dodnes neprokázala jako pravdivá. Je to pouze způsob výkladu dat, nic jiného. Evoluční teorie si dodnes neporadila např. s takovou "trivialitou", jakou je vznik prvotní formy života. Neboli - jak se může zcela nahodile stát, že vznikne život schopný se udržet pohromadě , nějakým způsobem se živit, vylučovat a samozřejmě se schopen takové reprodukce, při které přenese svůj program dákle, aniž by se přitom zničila?
  Chápu, že představa Boha e zdá velmi nemoderní, ale zcela upřímně - pokud se neověří nová teorie, platí ta stará. Neboli - dokud je evoluce pouhou teorií, je platné Stvoření a tím pádem existuje někdo, kdo je Stvořitelem.
  Zkuste samo přezkoumat evoluční teorii v jejích zásadních bodech a možná budete překvapeni.....
  • Mýlíte se, evoluční teorie je prokázaná, proto je to také teorie. Co se nikdy nepodařilo pčíkázat je hypotéza existence boha.

  • To, že něčemu nevěřím, ještě neznamená, že to neexistuje. Sám jsem vyrůstal jako ateista, ato poslední, co bych si tehdy přál, bylo být věřící...
   Ale když se setkáte se samotným Bohem a nejen jednou, ale ve své podstatě denně, tak je těžké v Boha nevěřit... "o)
  • Popření boha nevychází z evoluční teorie. Ateisté tu byli dříve než Darwin. Popírání boha a stejně tak i evoluční teorie mají kořeny v racionálním, rozumovém chápání světa, a to je starší než křesťanství...
   Bůh je jen berlička slabých a bič mocných. Vzato kolem a kolem, nemá bůh jiný význam...
  • Jak vznikl prvotní život zatím nevíme stejně jako vy nevíte, jak vznikl Bůh.
   Ale to neznamená, že dříve nebo později se na to přijde. I živý tvor je pouhou složeninou z chemických prvků a jejich sloučenin.
   A ještě mně napadá, že to není historicky tak dlouho, co církev věřila na čarodějnice a vesele je upalovala a předtím mučila. Nebo to také není doloženo?

   A jaká stará teorie? Že je tady svět podle vás věřících jen několik tisíc let? :o))))

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit