Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • V pyramidách se nikdy nenalezly žádné hroby pro faraony... tohle byl jen výmysl těch, kteří pyramidy pro Evropu a zbytek světa v 19.století objevili a potřebovali něco říci, aby nebyli za blbce před těmi co vládli světu, co to vlastně je. Pravý účel postavených pyramid je světlo v podobě získané vody z Nilu. Jednalo se o vodní elektrárny, které zvládly dodat světlo do měst. Pyramidy byly postavené, tak že díky svému tvaru a propracovaným komínům a chodbám, dokázali vodu doslova nasát, bez použití čerpadel a přeměnit na světlo. V době kdy byly postaveny, nebyla kolem nich poušť jako dnes. Navíc ti kdo stavěli pyramidy měli naprosto úžasné znalosti o vesmíru a pohybu planet a nenechali vůbec nic náhodě. Zásah do přírodních zdrojů byl lepší než dnes. Vyjma toho byla např. Cheopsova pyramida postavena co by observatoř pro pozorování planet. Technologie o které lidstvo nemělo a dodnes nemá ani tušení. Navíc v pyramidách fungovalo světlo... nesvítilo se žádnými loučemi.... Což bylo dosti pro tehdejší svět nepochopitelné toto vůbec pochopit, když světlo svět znal pouze díky ohni... Samo sebou, že tajemství skrývají další, ale spousta důkazů a artefaktů bylo zničeno, zcizeno... Otázka nezní , kdo a jak to stavěl ?, Ale kdo dostal ten nápad a nabízí se mi pouze jediné řešení,,,, návštěvníci z vesmíru ... hezký den *3*
 • Damascenská ocel se běžně vyrábí i dnes a to mnoha způsoby a v kvalitě pro "pravou, a původní" damascenskou ocel zcela nedostupné. Mimochodem i zcela běžnou nerez ocelí z vašeho příborového nože dokážete většinu těch starých damascenských ocelí snadno poškrábat, nebo nadělat zuby na ostří těch vychvalovaných damascenských nožů.
 • Jeden malý detail - celkem drobnost - Cenu za fyziku, chemii, fyziologii a medicínu r. 1924 obdržel Karl Manne Georg Siegbahn, Švédsko, práce v oblasti rentgenové spektroskopie.
 • nebylo tolik lidí
 • Existují zapomenuté technologie, to je jeden fakt a ten druhý je kdyby někdo znovuobjevil výrobu damascenské oceli bude z něj miliardář !
 • Blbější článek k pyramidám jsem za posledních 50 let nečetl.
 • a takhle jednoduše vykutáleli několikatunový kámen až na vrcholek, jak prosté
 • Víme houno!! *3* *3*
 • Myslíme si, jak jsme dokonalí, a ohadujeme se. Možná kdysi dávná generace byla vyspělejší víc než dnešní. ....Dnes se pěstuje bio a považuje se to za něco jedinečného, kdysi se pěstovalo všechno zdravě a bylo to normální. Dnešní svět je moc nafoukaný a zdegenerovaný. Úpadek všeho.
 • Pouhé spekulace, jako všechny dosud. Nikdo nemluví o času, potřebného k vytěžení a otesání kvádrů, natož o času potřebného k jeho přepravě pěkně po jednom. Tak tohle není selský rozum, pohé dohady.
 • Existuje poměrně dost vyobrazení, hlavně z hrobek, kde je znázorněna přeprava velkých bloků, obvykle na saních tažených lidmi nebo dobytkem, pod jejichž skluznice se postupně kladly dřevěné kuláče. Výmysl "amerických vědců" kresbou kupodivu nikde zachycen není. Holt asi Egypťané chtěli utajit své "know how" *4* .
 • Máte pravdu, pyramidy i socha lva byli původně postaveny u břehu Nilu, který se pak postupně přemístnil mnohem dál. Lev se díval na souhvězdí lva. Dokonce jsem viděl nejaký dokument o teorii, že pyramidy v Gize sloužily něco jako obrovský monočlánek, právě díky spodním vodám, které tak kdysi byly. Jako vyzařovače nějaké energie. Stáří některé teorie odhadují až na 73 000 let.
  Je například s podivem, že pozdější pyramidy, které skutečně vybudovali Egypťané, jsou mnohem menší, méně kvalitní, méně vydrželi a přitom se budovali podstatně delší dobu.
  Docela zajímavý článek na toto téma:
  http://extranea.ifanda.cz/staroveke-kultury/egypt/pyramidy/egyptske-pyramidy-odhaluji-nove-skutecnosti
  No nic. Chtěl jsem jen říct, že pro člověka který se o to zajímá alespoň zevrubně musí připadat tento článeček na Tiscali jako takový blábolíček. *3*
 • A samozřejmě celá socha je z jednoho kusu. Z materiálu který nebyl dovezen ale bylo použito na místě materiálu z bývalého mořského dna. Až později začali jednotlivé části sochy obkládat jednotlivými vrstvami, jenž mají z funkci tuto sochu ochránit před přírodními vlivy. A jestli to bude někoho zajímat, tak ať se podívá kde socha stojí a co je ve zdech kolem ní vyryto. Jsoum tam strouhy od tekoucí vody po prudkých děštích, jenž kdysi ještě v této části světadílu byli běžnou věcí. Kdy v Africe ještě nebyli pouště ale lesy a normální vlhké podnebí.

  Kdy tedy vlastně tato socha Lva vznikla? Samotného by mne to zajímalo.
 • Jediné co k tomuto tématu mohu říci je to že je vidět že se vskutku zabýváte nejen pouze teorií a desítkou stránek nesmyslů.

  Naprosto s Vámi souhlasím a věřím že budou postupem času objevovat pro lidstvo i další překvapení.
 • Dost ubohý článek. Tady převládá tzv. "akademická zkostnatělost". Přehlíží se fakta, která se nehodí do zaběhnutých teorií a podporují se jenom fakta, které je podporují.
  Pyramidy jsou pravděpodobně mnohem starší, než egyptská civilizace. Egypťaně si je jenom trochu upravili k obrazu a účelu svému. Například taková sfinga. Původně to byla korektní obrovská socha lva, hlavu osekáním upravili až Egypťané a to je taky důvod proč je v poměru k tělu tak malá. *3*
 • ostapkotab
  vo pyramidach vime furt tak akorat h@vno,stejne jako o atlantide a jinem,tak to dal nechame na mimouších----treba alzakovi *1* *2*
 • Zkusil někdo předkládané tvrzení vědců pralticky vyzkoušet? Mám za to, že po pár otočeních by byly spojovací provazy nadranc a po dalších pár i ty kůly... Jdou sice vyměnit jak ta lana tak ty kůly, ale kde je pak ta přepravní rychlost a zejména, kde vzít tolik kůlů a lan?

  Nehledě na to, že kutálet pár tun po rovině je ještě snadné proti kutálení těch tun do kopce, to má kulaté těleso neustále snahu se kutálet samo dolů... A to mu jde velice dobře a rychle :-)
 • Brebto, všemu musíš nechat čas. Jak dlouho si velký Řím myslel, že bude a jak dlouho to bylo! A další, kteří věřili ve své moudro a psali příspěvky jako ty. Nekoukej se na vše jako jepice a čti něco z historie. Třeba pak pochopíš.
 • dějiny se stále mění.....
 • teda to je úpadek........to mi připomíná jak jsem v září 1989 byl na přednášce o astrofyzice a kosmologii a když dotyčný "vjedec" ukončil svůj výklad Velkého Třesku, zazněl dotaz "ale to vypadá jako by ten Vesmír NĚKDO stvořil" přičemž dotyčný politruk, místo aby zastával stanovisko odborné, objektivní a hledající Pravdu, prohlásil "a to je přesně to, kam se věda neměla dostat" I dnes různí "vjedcy" a politruci místo aby hledali Pravdu, omílají hloupé trapné nedokázané a nedokazatelné pseudopověry jen aby veřejnost udrželi v chomoutech režimu. Režim se údajně změnil, ale metody manipulace a lží jak vidno, zůstaly stejné. Režimy se mění, ale Tečkové jsou věční..... *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit