Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já mám jiný typ na zamlžené brýle. Je to delší zápis, protože tam uvádím důležité bezpečnostní údaje. Už na jaře, když byla první vlna epidemie a vakcína v nedohlednu, tak jsem se díval na stránkách biochemických laboratoří co by se na to dalo použít v domácím prostředí. A našel jsem běžně dostupné širokopásmové antivirotikum quercetin, který má ale zásadní nedostatek v tom, že se rychle metabolizuje v játrech a tenkém střevě asi za dvě hodiny a proto se prakticky nedá použít perorálně ani intravenózně tzn.  jako pilulka nebo jako injekce. Ale v laboratoři ve zkumavce funguje výborně. Při koncentraci 50mikrogramů na mililitr (to je ekvivalent koncentrace zjednodušeně asi 0,05%) zničí 90% virů žloutenky C, chřipky typu A a nebo původního viru SARS-CoV. Ve všech případech se jedná o RNA viry stejně jako je SARS-CoV-2. Je to tím, že quercetin má malou molekulu, která působí přímo na obal virů i mimo buňky. Tímto způsobem je také nejúčinnější. Ale působí i uvnitř buněk, kde blokuje polymerázu některých virů - polyprotejn, který má rozhodující funkci při vytváření replikací viru. Jedná se také o jednu ze dvou polymeráz viru SARS-CoV-2. Dále blokuje signální dráhu mTOR, kterou viry také využívají při replikaci a zároveň funguje jako ionophor zinku. Při této funkci mění chemismus kontaktních bílkovin na povrchu buňek a zhoršuje pronikání viru přes jejich membránu. Samotný zinek pak blokuje replikaci viru SARS-CoV-2 v buňkách záleží na jeho množství.  A tak jsem se rozhodl pro následující řešení rozpustit quercetin v dimethylsulfoxidu 30mg/ml to je maximum a tento roztok před použitím zředit farmaceutickou destilovanou vodou v poměru 1:99 tzn. na koncentraci 1% takový roztok pak obsahuje 300mikrogramů quercetinu na mililitr to je 6x více než v laboratoři. To je hluboko pod maximální denní dávkou pro quercetin asi 1000miligramů za den i pod maximální povolenou dávkou pro dimethylsulfoxid, která se udává při použití na povrchu těla 70%, na povrchu krku a obličeji 25% v roztoku jako infuze do krve 15% a jako kapky do očí 1%, protože tam při vyší koncentraci nad 5% způsobuje malé zákaly oční čočky, které ale po určité době zmizí a jejichž vznik shodou okolností quercetin v malé koncentraci blokuje. Tento vodný roztok se pak použije jako kloktadlo a kapky do nosu, kde se pomocí dimethylsulfoxidu promoří sliznice a samozřejmě se tam quercetin nemetabolizuje jako v játrech nebo tenkém střevě. Dimethylsulfoxid DMSO se prodává v lekárně jako lekárenské rozpouštědlo a nebo nosič účiných látek v krémech, protože velice rychle proniká tkáněmi aniž by je poškodil a vleče za sebou účinnou látko, které je v něm rozpuštěna. Quercetin se ve vodě nerozpouští a vodný roztok je třeba vyrobit z koncentrátu quercetinu rozpuštěného v DMSO před použitím, protože by se z něho quercetin vysrážel asi za 24hodin. Samotný DMSO se musí trochu ohřát, protože jeho teplota tání je asi +18°C dobré je, že quercetin se teplem neničí. Je to trochu piplačka, ale stojí to za to. Takovému použití nahrává totiž skutečnost, že virus SARS-CoV-2 se na povrchu nosní a krční sliznice velice prudce rozmnožuje nemocní ho tam mají až 1000x více než v případě chřipky nebo původního SARS-CoV a odtamtud se vdechováním dostane do plic a pokud má člověk oslabený organismus, tak se tam prudce rozmnoží a způsobí smrtící cytokinovou bouři. To ale není možné pokud jsou sliznice promořené quercetinem, který ničí viry SARS-CoV-2 i na povrchu hlenu mimo buňky. Virus se sice může dostat do těla krevní cestou, ale tam se setká s bílými krvinkami, které si ho osahají a včas modulují imunitní systém, který je pak schopen včas zakročit. Podle mého dobrá a celkem dostupná metoda, která zaručí slabý průběh onemocnění. Pro úplnost Quercetin se dá koupit jako doplněk stravy v kapslých v každé je 470miligramů quercetinu kapsle samozřejmě obsahuje také sušenou rýži a další balast, který se usadí při rozpouštění v DMSO na dně a nevadí. Čekal jsem, že bude k dispozici očkovací látka, ale není tak jsem svůj preparát znovu namíchal.😎

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit