Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já mám jiný typ na zamlžené brýle. Je to delší zápis, protože tam uvádím důležité bezpečnostní údaje. Už na jaře, když byla první vlna epidemie a vakcína v nedohlednu, tak jsem se díval na stránkách biochemických laboratoří co by se na to dalo použít v domácím prostředí. A našel jsem běžně dostupné širokopásmové antivirotikum quercetin, který má ale zásadní nedostatek v tom, že se rychle metabolizuje v játrech a tenkém střevě asi za dvě hodiny a proto se prakticky nedá použít perorálně ani intravenózně tzn.  jako pilulka nebo jako injekce. Ale v laboratoři ve zkumavce funguje výborně. Při koncentraci 50mikrogramů na mililitr (to je ekvivalent koncentrace zjednodušeně asi 0,05%) zničí 90% virů žloutenky C, chřipky typu A a nebo původního viru SARS-CoV. Ve všech případech se jedná o RNA viry stejně jako je SARS-CoV-2. Je to tím, že quercetin má malou molekulu, která působí přímo na obal virů i mimo buňky. Tímto způsobem je také nejúčinnější. Ale působí i uvnitř buněk, kde blokuje polymerázu některých virů - polyprotejn, který má rozhodující funkci při vytváření replikací viru. Jedná se také o jednu ze dvou polymeráz viru SARS-CoV-2. Dále blokuje signální dráhu mTOR, kterou viry také využívají při replikaci a zároveň funguje jako ionophor zinku. Při této funkci mění chemismus kontaktních bílkovin na povrchu buňek a zhoršuje pronikání viru přes jejich membránu. Samotný zinek pak blokuje replikaci viru SARS-CoV-2 v buňkách záleží na jeho množství.  A tak jsem se rozhodl pro následující řešení rozpustit quercetin v dimethylsulfoxidu 30mg/ml to je maximum a tento roztok před použitím zředit farmaceutickou destilovanou vodou v poměru 1:99 tzn. na koncentraci 1% takový roztok pak obsahuje 300mikrogramů quercetinu na mililitr to je 6x více než v laboratoři. To je hluboko pod maximální denní dávkou pro quercetin asi 1000miligramů za den i pod maximální povolenou dávkou pro dimethylsulfoxid, která se udává při použití na povrchu těla 70%, na povrchu krku a obličeji 25% v roztoku jako infuze do krve 15% a jako kapky do očí 1%, protože tam při vyší koncentraci nad 5% způsobuje malé zákaly oční čočky, které ale po určité době zmizí a jejichž vznik shodou okolností quercetin v malé koncentraci blokuje. Tento vodný roztok se pak použije jako kloktadlo a kapky do nosu, kde se pomocí dimethylsulfoxidu promoří sliznice a samozřejmě se tam quercetin nemetabolizuje jako v játrech nebo tenkém střevě. Dimethylsulfoxid DMSO se prodává v lekárně jako lekárenské rozpouštědlo a nebo nosič účiných látek v krémech, protože velice rychle proniká tkáněmi aniž by je poškodil a vleče za sebou účinnou látko, které je v něm rozpuštěna. Quercetin se ve vodě nerozpouští a vodný roztok je třeba vyrobit z koncentrátu quercetinu rozpuštěného v DMSO před použitím, protože by se z něho quercetin vysrážel asi za 24hodin. Samotný DMSO se musí trochu ohřát, protože jeho teplota tání je asi +18°C dobré je, že quercetin se teplem neničí. Je to trochu piplačka, ale stojí to za to. Takovému použití nahrává totiž skutečnost, že virus SARS-CoV-2 se na povrchu nosní a krční sliznice velice prudce rozmnožuje nemocní ho tam mají až 1000x více než v případě chřipky nebo původního SARS-CoV a odtamtud se vdechováním dostane do plic a pokud má člověk oslabený organismus, tak se tam prudce rozmnoží a způsobí smrtící cytokinovou bouři. To ale není možné pokud jsou sliznice promořené quercetinem, který ničí viry SARS-CoV-2 i na povrchu hlenu mimo buňky. Virus se sice může dostat do těla krevní cestou, ale tam se setká s bílými krvinkami, které si ho osahají a včas modulují imunitní systém, který je pak schopen včas zakročit. Podle mého dobrá a celkem dostupná metoda, která zaručí slabý průběh onemocnění. Pro úplnost Quercetin se dá koupit jako doplněk stravy v kapslých v každé je 470miligramů quercetinu kapsle samozřejmě obsahuje také sušenou rýži a další balast, který se usadí při rozpouštění v DMSO na dně a nevadí. Čekal jsem, že bude k dispozici očkovací látka, ale není tak jsem svůj preparát znovu namíchal.😎

  • Děkuji moc za tento suprový článek. Já jsem si také nedávno hledal nějaké brýle, prý se některé dokonce nemlží, nebo se na ně dá sehnat nějaký přípravek, aby se to mlžení alespoň eliminovalo... No a tak jsem si ty nové pořídil odsud a k tomu jsem si pořídil i nějaký ten přípravek, jen už si nevzpomenu na název :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit