Přejít na výpis diskuzí

Ruský Progress úspěšně odstartoval k ISS

3.7.2015 9:54
52 příspěvků

Ruská vesmírná nákladní loď Progress odstartovala do vesmíru z kosmodromu Bajkonur k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Loď přitom už dříve provázely problémy. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Start kosmické lodě Progress k ISS

  Nosná raketa Sojuz-U s kosmickou nákladní lodí Progress M28-M startovala úspěšně z kosmodromu Bajkonur. Loď se pak šťastně oddělila od nosné rakety. Spojení s ISS se plánuje v neděli ráno.
 • Amrdólové jsou v řiti, ti se můžou do vesmíru nechat vystřelit akorát prakem, jinou technologii nemají, jó to tací Rusové, inu nejvyspělejší technologie se pozná, ta Ruská!!!
  • Ruský zloději nicků jsi ubožák.
 • Curiosity na Marsu je pádným důkazem vědeckého triumfu USA

  Malé vesmírné vozítko vážící necelou tunu tedy jako osobní auto způsobilo bez přehánění velkou srpnovou technologickou revoluci. Parafrázovaně řečeno se jedná o malý krok pro člověka, protože cupitá po Marsu nanejvýš rychlostí dva půl metru za minutu, ale velký skok na poli vědy pro lidstvo. Řeči o jakési dominanci Číny jsou proto pouhým blouzněním hlupáků.

  Nezpochybnitelnou pravdou je, že USA zůstávají na špici celosvětového vědeckotechnického rozvoje. Tak těžké vozítko - dokonalou laboratoř - které toho tolik umí, se zatím nikomu jinému nepodařilo vysadit na cizí planetě. Odborníci mají jasno, mise Curiosity je prvním a zásadním předpokladem pro budoucí úspěšné přistání lidí na Marsu.
 • Jurij Alexejevič Gagarin (rusky Юрий Алексеевич Гагарин; 9. března 1934 Klušino, Západní (dnes Smolenská) oblast, RSFSR – 27. března 1968, Novoselovo, Vladimirská oblast, RSFSR) byl sovětský kosmonaut, první člověk, který vzlétl do vesmíru. Ke svému kosmickému letu odstartoval 12. dubna 1961 v lodi Vostok 1 z kosmodromu Bajkonur. Obletěl Zemi a po 108 minutách přistál.

  Toto prvenství už Američané nikdy nepřekonají.

  Americké raketoplány a rakety sedí na zemi bez ruských motorů, ruské létají k ISS jedna za druhou.
  • Mno, vyoadá to že tentokrát se k progresu žádbý disident či podobný škůdce nedostal. Že by ostraha zafungovala? Nebo ta první spadla proto, aby mohli amícvi dokázat jak jsou schopní (ne). A když ta jejich nová hapala.. bylo nutné zásoby doplnit, tož holt
 • Gagarinem to začalo to se nedá upřít, to co bylo potom, byl už slabej odvar, už se všichni opičili!!!
 • Oproti tomu komunistickému Sovětskému svazu, který zpočátku měl před Američany v kosmickém programu slušný náskok, jeho pokusy o zkoumání Marsu totálně selhaly a sondy mu hořely ve vesmíru jako papír. Publicista a znalec problematiky Karel Pacner v komentáři pro MF DNES uvedl, že na vině bylo hluboké zaostávání jeho elektroniky ve srovnání se západním světem. Svůj původ mělo ještě ve stalinské éře, kdy velký vůdce Stalin označil kybernetiku za buržoazní pavědu.

  Amerika tímto mimořádně vynikajícím vědeckým počinem dokázala, že nepatří do starého železa, jak by si mnozí levičáci přáli a stále je světovou vědeckou jedničkou. A byli to zase Američané, kteří dali světu další špičkové moderní technologie, namátkou internet, iPady, iPhony a mnoho dalších bez kterých by svět nebyl tam, kde je.
 • Vím, že pro někoho je to krutá pravda, ale zaostalé postbolševické Rusko se opravdu ničím takovým chlubit nemůže a stále rozvojová Čína, ta už vůbec ne. Všichni dobře víme, že nejlidnatější země světa je centrem světového plagiátorství v mnoha disciplinách, ale nějaké extra vlastní vynálezy nabídnout nedokáže.

  A v čem tkví příčiny úspěšnosti USA? Svobodná společnost dává hodně prostoru svobodné vědě, fantazii a tvůrčí svobodě lidí. To je velký rozdíl proti zemím, kde pevnou rukou vládnou totalitní režimy a jejichž nevzdělaní představitelé rozhodují též o tom, co je a není věděcké. Výsledkem takového přístupu nebývá logicky nic jiného než chudoba a zaostalost.
  • psal o tvém novém fleku ve VB. Že by sis to rozmyslel? Anebo tam poznali, že jsi oochyl?! *12* *16*

   Minule jsi měl strašnou radost, když ruský nosič spadl. Dneska opěvuješ USA, které kupodivu nosiče vyrobit zatím neumí a musí si je "půjčovat" právě od Rusů. To ale rozbíjí tvé oocylné teorie o tom, jak jsou v USA vzdělaní a technicky zdatní-oproti Rusům. *12* *16*
 • Jóóó kde by byli amrdólové bez Velkého Ruska s jeho vynikajícími technologiemi!!!
  • Přestaň konečně krást nicky ty Ruský ubožáku *12* *12* *12* *12* *12* *12* *12*
 • Nelze jinak, než obdivovat um Ruských vědců i jejich genialitu!!!
  • Ruský zloději nicků jdi se léčit! *12* *12* *12*
 • Americká průzkumná vozidla jezdí na planetě Mars.

  Rus se tam ještě ani nedostal. *15* *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit