Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Karel

  Takže "promořování" obyvatelstva začalo, uvolněním restrikcí chtěl bych jen apelovat na "sportovce" aby sport aspoň provozovali jen v lehkém tempu a odlišném směru větru od nejbližšího města či vesnice a na slunci  jinak můžou chytit bez roušky plnou dávku, viru který se bude vznášet ve vzduchu.

  Napsal jsem to v jiných diskuzích takže znovu pokud vydrží virus v jemné kapičce se vznášet a vydržet tři hodiny(na pylovém zrně či prachové částici, těle mušky  i 3dny) urazí za tu dobu při mírném vánku ve stínu a pod mrakem nebo večer, noc  3m/s 32kilometrů při normálním větru i sto kilometrů ve druhém případě v závorce překoná i kontinenty proto největší výskyt po rovnoběžkách.

 • Karel

  Takže Česká televize utla 2minuty předem(s odkazem na údajný začátek zpráv)  dotaz co říká pan ministr ČSSD na názor Pana Primuly na "promořenost" obyvatelstva musím říct, že jsem toto čekal od této "televize". Protože korektní informace jsou jí už nejméně od doby kdy ji ovládl "nomenklaturní kádr(mandarín za bývalé KSČ)" pan Dvořák pouze iluze.

   Protože peníze do některých vybraných kapes, mají přednost před životy a zdraví našich občanů.

  • Pavel.Jegl

   Prymula říká, že to může být až 30 procent. Viz web ČT.

   • Karel

    Kontrolní měření jsou až za týden to už se může blížit k jednomu miliónu(přepočet infikovaných z  kontrolního vzorku) a s uvolněním i více tj. naše zdravotnictví může mít za 14 dní velké potíže i kdyby bylo jen 100 000 lidí současně hospitalizovaných a 200 tisíc nemocných doma.V Číně uvolňovali restriktivní opatření až za tři měsíce a to měli 14dní téměř absolutní karanténu(ve Wuchanu se nechodilo ani do práce) a jídlo nemocným bylo přinášeno domů. U nás i v Číně se opět nakazili i "vyléčení" lidé.

     Myslím že časté pití(interval 5 až 10 min) by také mohlo přispět protože spláchlé sliny žaludeční šťávy a delší cesta mohou přispět k oslabení obálky viru a do plic se ho dostane ústy méně a to je také pomoc organismu.

    Pan Primula i ministr zdravotnictví zřejmě podlehli nátlaku lobistů jinak si jejich počínání nedovedu vysvětlit.

 • Karel

  Pan Primula chce "promořit" obyvatelstvo myslím si že je to chyba pokud nebude účinný lék nebo vakcína jsou roušky a částečná omezení(kromě samostatného pobytu v přírodě a na slunci, samostatná práce, na zahradě na slunci) na místě. Přes roušku se slaným zvlhnutím nebo na pylovém nečistém zrně se může přenést neúplná sekvence viru, nebo  přes střevní stěnu a acidofilními bakteriemi, klky i žaludečními šťávami  "polomrtvý" a imunní systém si s ním lépe poradí. A bude u nás víc lidí s lehkým průběhem i virus není nesmrtelný nebo nezranitelný. Odhadl bych že u nás je už nakažených nejméně 300 až 500 tisíc lidí.

 • Co je to lež a co je dezinformace to je když mám opačný názor na cokoli, a kdo to bude posuzovat, pan Jégl a nebo generál Pavel s Kalouskem to nás rounou zastřelí?

  • Pavel.Jegl

   Pokud budete tvrdit, že země je placatá, nebo že zvuk se šíří rychleji než světlo, není to názor, ale objektivně blbost, lež, dezinformace, Kajochu.

   Jsou věci, které nejsou relativní. To se týká i genetické sekvence koronaviru, kterou přečetlo nezávisle na sobě několik laboratoří - v Číně, Austrálii, USA...

  • MartinZikmund

   Jak se dá mít opačný názor na cokoli a jak názory souvisejí s (dez)informacemi?

 • Karel

  Já bych byl zatím opatrný s těmi lepšími počty nemocných u nás možná na to má vliv i počasí viz oteplování a větší šíření ve Švédsku a více než týdenní mrazy u nás.

  • Hlavně si uvědomte že v lidové Číně počítali starší lidi že umřeli přirozeně , proto ten brajgl ve statistikách soudruhů z PRC.Jestli tomu nevěříte že věřit jejich koronerům nemůžete (no ono taky ani jim se nechce na převýchovný tábor) tak Vám uvedu jednu z nejhorších genocid lidstva která se stala právě v lidové Číně , pamatujete politiku jednoho dítěte?Určitě , a protože tatíkové někdy chtěli syna tak když se narodila dcera tak ji prostě někam "uklidili" ,baby box to nebyl .Poďte počítat v populaci se rodí přibližně stejný počet žen a mužů , prostě zhruba 50 na 50 , dnes chybí v populaci lidové Číny 34 milionů žen (udaj je z r.2018 kdy opustili politiku jednoho dítěte ,ale nikoliv pro tyto vraždy ale protože jim stárne dělnictvo) ,už jste pochopil že věřit koronerovi PRC nelze a těm co to řídí už vůbec.Teda tenhle problém má i taková Indie a spol.ale tam se to někdy uřady snaží vyšetřit jako vraždy.Tak ať se Vám covid19 vyhýbá minimálně na 20 mil.

   • Martňáku , martiňáku jak kafemlejnek.Stejné obraty, stejné "nápady" jen dotvarované do jiné diskuze.A furt tady na stráži socialismu.Jak ten pohraničník se psem.A proloženě.A pereš roušku, pereš? Nebo pořád v jedné, jak tady machruješ?

    • " Symptomem nemoci je necitlivá bílá skvrna na těle".Bílá nemoc už tu je a snad nedojde na Válku s mloky aby tomu pak nevelel nějakej feldvébl z eštébé.

     Antonín.janák či doktor 1 asi má strach že má na klávesnici c19 

    • Nejak se tady nezjevuje - ve sve puvodni podobe jisty tonda hanak , nebo tak nejak.  Vydaval se pry i za doktora . Nakonec proc ne ? V Cechach je i nemozne mozne. Ze by reinkarnace ?? Podobne blbe nazory, styl pisma , proste vsechno. Zato lingvista slovenskeho pohlavi rudla hrebenar . bol tiez drotar , hrnciar ..brusic ,, z Ostrova Horska ul  tel 723 983 963 uz se zase oklepal. Nebo si uziva to stesti nez ho zase nekdo blokne ? Dlouho to trvat nebude. Je to dusevne naruseny chudak . Jeho jedinym potesenim je nekomu napsat neco sprosteho . Osobne by mu to nikdy nerekl . Byl by zase bit jak zito. Jeho kdy a kde zbabela kryso je vzdy veselym osvezeni techto vecernich splechtu. No a lingvista svetaznalec Jegl k tomu .... Co chcete jeste vic k Vanocum sokolici ?? 

 • "Příspěvky typu Země je placatá mažu a budu mazat, stejně jako jiné prokazatelné lži."

  Proč si teda nesmaže ten svůj prolhanej blábol???

  Šp. chřipka se objevila už v prosinci 1916 v Rakousku a ve Francii v Étaples. Do Číny se dostala až později, když ji tam přivezli čínští dobrovolníci bojující ve Francii.

  Proto věřme raději historikům a ne blábolistovi!

  • Jsi trapný, zloději mé přezdívky...

   • Vy toho naděláte z nějaké "čínské koloběžky" , no tak to trochu zkopírovali 🙂

  • Pavel.Jegl

   Jakými zdroji to máte vyfutrované, koloběžko? Jaké studie genetických sekvencí viru tohle tvrzení prokazují?

   • Karel

    Nejspíš je to tím že nečtete LIDOVKY www.lidovky relax veda.....Wikipédii nevěřte neboť historii píší "vítězové".

    • Pavel.Jegl

     V článku uvádím jiné zdroje, ne Wikipedii, Karle. Natož lidovky.

     • Karel

      Aha university Toronto  už chápu(viz zmatené zprávy "virologů" WHO ohledně vyhlášeni pandemie a roušek kolik to bude ještě stát zbytečně mrtvých)  ....  co takhle Evropa(jsme v Evropě) a dát si do Gogle dotaz "1916 chřipka v rakousku"  některé studie hovoří i o konci roku 1915 v Buenos Aires.

        Jinak jsem samozřejmě prodělal Hongkongskou chřipku a nikomu to nepřeji krvácel jsem z nosu i při malém kýchnutí nebo při nahnutí se dopředu, horečka, bolest hlavy, červená stolice, špatné dýchání a to nejméně dva týdny.

      • Pavel.Jegl

       Podsouváte mi věci a zdroje, se kterými nepolemizuji (dokonce WHO). Hledám nejnovější studie a poznatky, které se opírají o genetiku, negooglím podle hesel... nota bene v češtině - to se toho dozvíte, Karle.

      • nechtějte aby Vás potkala komunistická" Wuchanská důchodová reforma" , škoda že nejde některé vrátit o těch 40 až 30let dozadu.

       • Karel

        Reakce na příspěvek:

        Děkuji za přání a do těch let se opravdu nechci vrátit, ale ani dnešní doba nepřeje chytrým a pracovitým lidem a dokud u nás budou vládnout "všehoschopní" mandaríni(čínský úředník) kteří zde vládnou od roku 1939(viz poslední průšvih "zastupitele" Pražské ODS který je jen špičkou ledovce)  a v Americe po vraždách Kenedyú se naše situace se nezlepší a Čína nás bude válcovat jen tím "drastickým opatřením" popravami úplatných mandarínů.

        Čínu jsem zde v diskuzi podezříval už při kauze "Skripalů(viz podobnost čistě náhodná včetně jejich "úklidu", kdy by i mrtví představovali pro spolu tvůrce viru nebezpečí, protože by měli v sobě protilátky") ale už si nejsem jistý jestli to byli obyvatelé pevninské Číny nebo "Čiňanú" žijících mimo pevninu například Tajwan, Hong Kong, USA.

        A nejen Saudové (viz podivné šíření koronaviru v Iránu, Izeraeli) si mohou dovolit soukromou laboratoř a nejlepší odborníky mít klidně  kdekoliv třeba na mořském dně nebo v Afgánských horách, nebo v Čínských ostrovech napsaných nahoře (pro vyšetřovatele a tajné služby, sledovat podezdřelé toky peněz okolo soukromých subjektů s těmito možnostmi).

        Ale pravda vyjde najevo pokud je umělý protože se dá vystopovat podobně jako lidský genom(nezaměnitelná sekvence protilátek) původce a pacient nula, když se budou dodatečně exhumovat ostatky nebo pozůstatky lidí (vlasy z oděvů která osoba nosila, zuby, zbytky např exkrementy, sliny, krevní stopy DNA a doby kdy dotyčná osoba s podezdřením na plicní nedostatečnost zemřela ), ale to je věc vyšetřovatelů celého světa, a trpělivosti  po pandemii.    

 • Jegle ,proč mažeš príspevky do diskuse , před 5´ ich tam bylo 5 ? a zajímavých.

  • Pavel.Jegl

   Příspěvky typu Země je placatá mažu a budu mazat, stejně jako jiné prokazatelné lži. S těmi, vážení, si jděte dělat bábovičky na pískoviště. 

 • Rozdil je viditelny uz na te prvni fotografii. Personal urceny k osetrovani postizenych tenkrat , je jak vidno vybaveny ochranymi prostredky . Pochopitelne na urovni te doby. Ti dalsi bafunari , v pozadi stojici , nemaji nic na ochranu . Nebo k cemu tam to krovi vzadu vlastne je ? Bezne obleceni te doby co maji na sobe , da se napsat. 

  Situace dnes . Zvanilove a zodpovedni " politici " , na tech ruznych ucenych tiskovych cancarnach bez hlavy paty, vzdy vybaveni nejucinejsimi respiratory. Ten s cervenym nosem je doslova k sezraanii  . Vubec nepochybuji o tom , ze pro ne je tehle prostredku vzdy dost a cerstvych. Kdopak by si pro takovehle persony a jejich dulezite vymysly dovolil pouzit respirator nebo rousku jiz jednou cistene.         Personal v te , jak se dnes naucilo rikat " prvni linii " , nema dost casto ani to zakladni vybaveni. Kdyz si dovoli neco o tom rict , je napadan , urazen a je mu vyhrozovano porusenim pracovni kazne. Madam Jermanova jejich vzor napriklad. Umrti na nasledky tohohle slendianu je u tehle zdravotniku - a nejen jich - potom nejak zafixlovano na neco v pozadi , rozplizleho , Rodina si nepreje .... policie behem vysetrovani nebude.. nebylo prokazano...

  Tak sice nejaka podobnost tam je , ale vidim take rozdily. Nebo to bylo v tom r 1919 jinak? 

 • Tak tohle je asi téma pro odborníky.

  Lidstvo je provázeno čas od času nějakou tou "ranou osudu." Zatím jsme snad (myslím civilizaci lidskou) po nějakém čase našli vždycky více či méně účinnou odpověď. Snad tomu tak bude i v tomto případě. Přeji všem přítomným zdraví. 

  • ok absolutně nejvíc si jich způsobilo samo , to je jako s úrazem , dneska jste se zpronevěřil a stranil.Všim jste si že tu jsou přezdívky které nic nevymyslí a stále jedou stejný kafemlejnek ve prospěch třeba áno?Právě proto s každou bednou otevřenou pomoc PRC CZ (či jiné zemi)jsou na místě obavy , otevřeně se mluví v nejpostiženějších státech že EU selhala , ne , zachrápala jako všichni.Volání po totalitách a silném vůdci nějak zesiluje a je jedno jestli to bude ve stilu Pekingu či Rijádu.

   • jojo i y

 • Terminator

  Bylo by dobré kdyby se autor nejdříve naučil česky a článek si po sobě aspoň dvakrát přečetl. dávám za 5-

  • Přečetl jsem si to dvakrát a našel jsem celkem 3 pravopisné chyby. Uznávám, měli by si to po sobě číst, nebo aspoň korektor, nicméně mi to na 5- nepřijde... Uvedete konkrétní chyby?

   • Terminator

    V článku jsou již ty největší chyb opraveny, proto jste se nedopočítal.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit