Přejít na výpis diskuzí

Čeněk Šlégl

OSOBNOST 31.12.2006 
26 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak včera mi dorazila knížka o tomto skvělém herci a komikovi, a uz se nemůžu dočkat, až se do ní začtu. Byl to skutečně statečný člověk, a moc mě mrzí, že už mu nemůžu říct, jak moc si ho vážím, a jak mne jeho filmy pokaždé rozesmějí i pohladí.
  • suicidal dragon

    Ach ano čeněk Šlégl aktivně kolaboroval. Přinejmenším zesměšňoval emigrantské politické činitele. škoda, herec to byl dobrý
    • Protože snad jeho dcera si vzala Žida (nebo syn Židovku, už nevím). Udělal to jako táta pro své dítě, ne z přesvědčení.
  • Čeněk Šlégl

    Ahoj,mne by zajímalo,jestli někde existují nějaké jeho fotografie,jak Čeněk Šlégl vypadal koncem 60 let,třeba i z té hospůdky kam chodil na toho utopence,dejte mi vědět,rád bych se na ně podíval.Dík
    • jaromirfarnik

      Re: Čeněk Šlégl

      Tak to by mne i R.Žitného zajímalo také *3* pracuje se ale na tom.Žel přírodo náš národní poklad Honore de Junek v konkurenční knize má na zadní straně zajímavou fotku převzatou z film.dokumentu *13*
      • Re: Re: Čeněk Šlégl

        Honoré de Junek má fotografii z ČTK - údajně z roku 1944 - viz jejich web.
  • jaromirfarnik

    Junkovina

    Jo,škoda že ta junkovina není na tom nejjemnějším papíru.Podle toho mouly se asi budou předělával dějiny divadla. *9* *13*
  • Kniha Václava Junka

    Musím říci, že jsem si koupila knihu Václava Junka a musím říci, že jsem udělala velkou chybu. Je to opravdu hrůza - je to kniha o ničem.
    • Re: Kniha Václava Junka

      Ta kniha je fakt hrůza - jakým stylem je napsaná. To se nedá vůbec číst. Přesto jsem se překonala a nějakým záhadným způsobem ji jakžtakž přečetla. Nic jsem se ale nedozvěděla, jenom to co už jsem dávno věděla. Ta knížka je absolutně o ničem. Ještěže jsem si ji půjčila v knihovně. Co to je za "spisovatele", co píše tak otřesným stylem?
    • jaromirfarnik

      Re: Kniha Václava Junka

      A tu druhou knihu o Č.Šléglovi máte ? *8*
      • Re: Re: Kniha Václava Junka

        Ještě ne, ale už jsem si o ní napsala Ježíškovi. *3*
        • jaromirfarnik

          Re: Re: Re: Kniha Václava Junka

          Tak to Vám chválím *15* a přeji příjemné počteníčko. *1*
  • jaromirfarnik

    Čeněk Šlégl

    A je to tady !!! Vážení příznivci Čeňka Šlégla ,životopisná kniha o tomto herci přeci jen bude.Zdraví vás Radek Žitný a Jaromír Farník. *3* *15* *14*
  • radekzitny

    Kniha Václava Junka

    Vážení návštěvníci tohoto fŕa!

    Varuji všechny před knihou Čeněk Šlégl: Celoživotní jízda špatnými vlaky. od "autora" Václava Junka.

    Co věta, to výmysl. Rozhodně se mějte na pozoru před koupí této hrůzy. *16*
  • jaromirfarnik

    Čeněk Šlégl

    pokud vyjde kniha o Č.Š v nakladatelství xyz tak chudák čtenář. *13* *10* *9*
  • radekzitny

    jiné info 3

    Ano, Č.Š. prokazatelně kolaboroval s nacisty - pokud se dá psaní článků považovat za kolaboraci - z jeho příspěvků do Vlajky jde člověku hlava kolem, jeho vystoupení ve Hvězdách nad Baltimore je také docela ostudné. Jinak ale ten člověk nikdy nikoho neudal, nikdy neprahnul po nějaké funkci nebo snad hodnosti - samozřejmě kromě zrežírování jeho některých antisemitských námětů. Nemá podle mého názoru na svědomí jediný lidský život, narozdíl od např. Ljuby Hermanové...
    Je škoda, že existuje tak málo oficiálních fotografií. Pátral jsem po nich po všech možných arhivech a sběratelích, ani v knihách jich krom záběrů s Vlastou Burianem moc není. Je to dost velká škoda.
    Snažil jsem se sem nahrát fotografii Hospůdky u Rokosů, ale administrátorovi se nezdála, takže je nezveřejněná.
    Jinak doporučuji "své" stránky o Lídě Baarové www.lidabaarova.xf.cz
    chystám také něco podobného o Čeňku Šléglovi
  • radekzitny

    jiné info 2

    Bydlím v Praze kousek od Hospudky U Rokosů - dnes U kladiva, a místní štamgast pan J. M. dnes již 75letý krásně obsáhle zavzpomínal na Šlégla, sedával s ním jako jeden z mála pravidelně u stolu ("...vždycky jsem mu říkal: Čeňku, vy jste vytvořil tak skvělé filmové role, že Vás diváci znají hlavně jako vynikajícího herce. Já o Vašem problému s nacisty například nevěděl nic,a také mne to nezajímá,pro mě jste skvělý herec....a když jsem ho občas sledoval, jak nabízel ty své obrázky...někdy mi to nedalo a na to pivo, utopence, nebo guláš - to bylo totiž podle mě to jediné, co tehdy jedl - jsem ho několikrát pozval. Měl jsem ho rád, byl velmi vzdělaný, jeen co mi vyprávěl o režisérství, jak krásně a bezzášti vzpomínal na všechny své herecké kolegy a kolegyně, které velmi obdivoval, protože sám se za herce nepovažoval. Tehdy mu bylo již kolem sedmdesátky a byly na něm vidět následky všech možných nemocí i toho věznění, ale pořád se choval jako ten "kapesníčkový elegán z Kristiána, i když chodil v děravých botách a v košili s prodřeným límcem....")
    • Dobrý den, i můj děda chodil do této hospůdky a já mám v ložnici svou podobiznu načrtnutou od tohoto herce z roku 1962. Moje děti říkají hrůza, ale mně se líbí. Irena

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit