Přejít na výpis diskuzí

Edgar Allan Poe

OSOBNOST 31.12.2006 
17 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrodružství Arthura Gordona Pyma nemělo ohlasy? Vždyť k tomu napsal pokračování i Jules Verne..
    • bohužel, za Poeova života nemělo ohlasy skoro žádné jeho dílo, Ledovou sfingu Verne napsal až ke konci 19. století tedy aspoň 50 let po Poeově smrti
  • Já mám rád želvy
    • tak to jsi rumová pralinka.. *12* "ty modrá hvězdičko zářící na žlutém nebi... " A nesežer ji celou dej mi taky kousnout ty hamoune hamižná
      • jo souhlasím s tebou *3* já jsem čokoláda lind
    • jo? aha a pointa je kde? :D *16* *1*
  • Psala jsem práci do školy a tato stránka mi hodně pomohla při psaní historicko-společenského kontextu, musím říci, že jsem čerpala i z některých komentářů, názory ostatních lidí se taky dají brát v potaz.

    Tato stránka se mi jinak velice líbí a jediné, co bych vytkla je, že Vám tu chyběla informace, že E. A. Poe je v podstatě zakladatelem detektivního žánru... *9*
    • Spíš hororu, ne? :D
    • Ahoj. Právě to píši také. Mohu se zeptat, co jsi tam napsala? DO historicko-společenského kontextu? Nevím si s tím rady :( Děkuji moc za reakci!
  • BERENICE ne Beranice.
  • V jednom antikvariátu jsem objevil skvělou sbírku jeho pěti detektivních povídek Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky z roku 1964. V zajímavém doslovu Josefa Škvoreckého jsem se mimo jiné dozvěděl, že Poe objevil detektivní žánr. Tyto povídky jsou první detektivky a jejich konstrukce jsou základem veškerých detektivní literatury dodnes.
    Poe je pro mě jedním z nejlepších spisovatelů všech dob. :)
  • E. A. Poe

    E. A. Poe.. to je king .) Jeho literární tvorba mě doopravdy zaujala. První co jsem četla byl Zánik domu Usherů.. Velice mě to chytlo..zaujalo. Má veliký cit pro detail. Jeho styl psaní není založen až tak na ději jako spíše na emocích. Ve mně to zanechává hluboké zamyšlení,, v jeho textu nalézám někdy sama sebe.. Jeho tvorba je pro mě vzorem.
  • Zaník Domu Usherů

    nedávno jsem si přečetl povídku Zánik Domu Usherů a poměrně dost se mi líbila-velice dobré dílo-v podstatě počatek psychologického hororu-jakož i hororu jako takového *14*
    • Re: Zaník Domu Usherů

      a ted jsem si ještě přečetl povídku Maska Rudé Smrti-Masque Of The Red Death *14*
  • Jáma a kyvadlo

    Naprosto s tebou souhlasím, Mc. Joe. Jeho tvorba je úžasná. Narozdíl od některých spisovatelů se nebojí psát i o těch nejzvrácenějších a nejtajemnějších zákoutích lidské duše. Jáma a kyvadlo je velice působivé dílo!
  • Škoda

    Škoda jen, že sem moc lidé nepřispívají své nazory na tohoto spisovatele a básníka. Poe je velice výrazná osobnost a určitě stojí za uznání. *8* *8*
  • Raven

    Havran je prostě nejlepší:)) Skvělá práce:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit