Přejít na výpis diskuzí

Absolvent

FILM 4.3.2007 
3 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • maya-gilmore

    Absolvent =)

    Perfektní film, prostě klasika, která ani po tolika letech nezklame...=) kdo neviděl, tomu vřele doporučuji...;o)
  • Zajímavosti:

    Zajímavé peripetie se udály kolem písně od autorské dvojice Paula Simona a Arta Garfunkela s názvem "Mrs. Robinson". Už se možná neví, že Simon pro film napsal jiné dvě písně a to " Punky's Dilemma" a "A Hazy Shade of Winter". Režisér tohoto snímku Mike Nichols si však vyžádal jiný song, který ovšem nevzniknul přímo pro film Absolvent. Ta však měla zatím jen refrén a jmenovala se "Mrs. Roosevelt", podle manželky pana prezidenta. Tato píseň byla nakonec dodělána a nahrána, ale dostala jiný název a to "Mrs. Robinson", jež se stala poté velkým hitem.

    Změna ve finále: narozdíl od knižní předlohy Charlese Webba, v níž hlavní hrdina dorazí do kostela předtím, než nevěsta řekne ,,Ano", dle filmového scénáře už je provdána.

    Ve filmu zazní z písně "Mrs. Robinson" jen refrén, celý text a hudba byla dopsána po natočení filmu Absolvent.
  • Skvělý Dustin Hoffman :-)
    Dustina Hoffmana asi vždycky budu mít za takového hereckého přeborníka přes různé outsidery, zoufalce, muže, kteří jsou nějakým způsobem využíváni či přímo zneužíváni. Je to pan herec a myslím si zcela jistě, že hlavně díky jeho velkému herectví, které předváděl snad ve všech svých /zejména starších filmech/ je tento snímek již filmovou klasikou, na kterou se vždy a ráda znova podívám. Velmi se mi líbila zejména finální scéna, kdy "unesl" nevěstu z kostela /ale ona s ním šla dobrovolně, že/ a bránil ji před rozlíceným davem svatebčanů velkým křížem. Taky ta scénka, kdy paní zfrustrovaná a nejspíše hodně zhrzená matinka zfackovala svou dceru ve svatebních šatech přímo v kostele, to byla tedy Itálie.:-D I když autor předlohy k tomuto filmu byl po shlédnutí závěrečné scény taky pořádně rozlícený, jak jsem tak četla. No, co naplat. Jinak chválím tvůrce za dobře zvolený hudební doprovod k filmu. Ty písničky na mě působí velmi pozitivně, i když ty texty asi všechny úplně pozitivní nebyly /nepřekládala jsem/, každopádně atmosféra těch songů mě doslova přenesla do doby "květinových dětí". :-) Dávám hodnocení 10/10.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit