Přejít na výpis diskuzí

Bídníci

FILM 4.3.2007 
34 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • V TV:

  Film Bídníci /z roku 1998/ v pondělí 29.12.2014 na NOVA CINEMA od 20.00 hod. večer. Tak se dívejte! *5*
 • aranella
  Film BÍDNÍCI /Les Misérables, r. 1998/ -

  Pondělí - 3.2. 2014
  Nova Cinema - 20:00 hod. večer
  *5*
  • aranella
   Opakování:

   Úterý - 4.2. 2014
   Nova Cinema - 14:55 hod. odpoledne

   Tak mrkněte!
   *3* *4*
 • aranella
  BÍDNÍCI /Les Misérables/ r. 1998, v pátek 15.3.2013 na Nova Cinema od 20.00 hodin večer! *3*
 • Když mi bylo 20, setkala jsem se s Hansem. Natáčely se filmové scény ve městě Žatec. Studovala jsem ve městě a rozhodla jsem se stát další komparsistkou. Většinu času jsem musela být na natáčení v noci a chodila jsem do práce v dopoledních hodinách. Žila jsem z Redbullu, ale byla jsem šťastná. V té době jsem se skutečně zamilovala do Hanse. Jednoho dne si dělal legraci ze všech českých komparsistů, že křičíme, že půjdem do boje s ním, ale nemáme ponětí co k nám říká.... Musela jsem se smát. Viděl mě a příště se díval na mě, když něco říkal k jeho přátelům. Tu noc jsem se rozhodla, že musím dostat jeho podpis. Šla jsem k němu se starým poznámkovým blokem a tužkou. Řekl ahoj a zeptal se mě, jestli mi to může podepsat. Nejen toto, ale povídali jsme si trochu o albu, které v té době poslouchal... Nové album Oasis a já rozuměla všemu co říkal. Nedal mi nejen jeho podpis, ale dal mi jeho adresu a telefonní číslo v té době... Jsem si jistá, že by to teď neudělal. Vážím si vzkazu a významu slov, které mi napsal, protože mi opravdu pomohly, když jsem byla na dně. Doufám, že ustál slávu. Dana
 • Nevím jestli si toho někdo všiml, ale ve scéně která se točí na Hradčanském náměstí (smuteční průvod) je poměrně velká chyba. Nejdřív je tam pohled na hlavní bránu hradu a místo katedrálích věží tam jsou věže Notre Damu a pak je tam druhý pohled a místo věží Notre Damu tam jsou věže katedrály sv. Víta.
 • Bídníci /r. 1998/, opět v TV!! Neděle 1.1.2012 /Nový rok/, 22.30 hod., program ČT1! *3*
 • Bídníci v TV!

  V sobotu 26.3.2011 na ČT1 od 21.25 hod. večer dávají film BÍDNÍCI s Hansem v roli mladičkého Mariuse, alias nápadníka Cosetty! *3* *14* *14*
 • aranella

  Políbila mě dnes múza...:-)

  SPIRÁLA ŽIVOTŮ

  Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
  v minulém životě anglickým nešťastným králem,
  v současnosti melancholickým umělcem.
  Jako král chtěl si žít v poklidu,
  ale žil jen v spalující bouři neklidu.
  Královnu a děti své miloval,
  z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
  Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
  před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

  V současné době znova reinkarnovaný,
  štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
  hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
  zažívá opět velký neklid...
  Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
  váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
  je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
  Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
  a v sobě pocity marnosti a viny..
 • wendy92

  Knížky

  Film byl docela dobrej ale ty knížky byly úžasný *14* *4*
 • Interview - 1998

  INTERVIEW o filmu "Les Miserables" z roku 1998;

  Jen v jeho časných dvacetinách, Hans Matheson studoval herectví v UK. Zmocnil se ho hned agent a od té doby pracuje na divadle a v televizi.

  Hans říká:

  ,, Začal jsem hrát, protože jsem chtěl zjistit více o sobě a mých pocitech. Vzpomínám si na mou první Stanislavského lekci herectví, když jsem našel tuto ohromnou energii a uvolnil tak moc - to byl pro mě opravdu silný den. Od té doby jsem si uvědomil, že jsem chtěl hrát a jsem připravený sebe popostrčit co nejdál."

  O filmu "Les Miserables" a spolupráci s režisérem Billem Augustem......

  ,,Chtěl jsem opravdu pracovat na filmu Les Miserables, protože obdivuji práci Billa Augusta. Plně mu důvěřuji, nenávidí sentimentalitu a učil mě, že někdy je více dojemné hrát méně, více zajímavé ptát se na otázky o charakteru, než dostat odpovědi."

  Tento smysl pro idealismus odpovídá čistě charakteru, který hraje, Marius je mladý revolucionář, který věří, že může změnit svět.
  • Re: Interview - 1998

   Hans k tomu říká:

   ,, Vidím Mariuse jako Johna Lennona revoluce v roce 1832. Chce mír, ale jediný způsob jak může dosáhnout klidné mysli je dostat právo pro lidi. Když jsem nejprve četl scénář ve kterém jsem věřil v Mariuse a reagoval na něj, protože je opravdu vášnivý charakter. Ale více, než cokoliv jiného, zajímal jsem se o myšlenku revoluce, kterou vidím jako něco, co potřebuje aby se stalo, aby se věci změnily. Ačkoli lidé umírají a jsou obětováni, to je stále jediná cesta vpřed, jestliže nepracujete uvnitř."

   O vášnivé lásce mezi Mariusem a Cosettou.........

   ,, Marius nikdy nezažil lásku do okamžiku, než se setká s Cosettou a to je rozhodně láska na první pohled. To je osvěžující, protože Marius a Cosette jsou k sobě od začátku velmi čestní a přímí. Jejich láska je nezkušená, skutečná a opravdová."

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit