Přejít na výpis diskuzí

Bodywork

FILM 14.4.2009 
19 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavosti

    - herečka Charlotte Coleman (Tiffany Shades) tragicky zemřela na astmatický záchvat krátce po natáčení
    - režisér tohoto snímku Gareth Rhys-Jones se později oženil s herečkou Beth Winslet (ve filmu hraje Fionu Money)
    • Re: Zajímavosti

      - v USA byl přebal DVD tohoto filmu v době svého vydání vyhlášen jako nejklamnější a nejsměšnější v celé historii "domácí zábavy"
      • Re: Re: Zajímavosti

        - film byl roku 2000 nominován na cenu Emden Film Award
        • Re: Re: Re: Zajímavosti

          - režisér Gareth Rhys Jones začal psát scénář filmu, zatímco on měl přestávku, když natáčel jiný filmový projekt. Scénář psal 6 dní na motivy svého skutečného zážitku s obchodníkem aut. Pak se rozhodl, že scénář více rozvine a natočí podle něho další film.
          • Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

            - režisér si vybral pro roli Tiffany herečku Charlotte Coleman náhodně, když ji úplnou náhodou potkal u kafe v Camdenu. Okamžitě jí nabídl roli, ale Charlotte si zpočátku myslela, že je to žert a nevěřila mu to.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - na soundtracku se spolupodílelo 9 umělců, jmenovitě např. Morcheeba či Stereophonics
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - natáčení bylo velmi intenzívní a probíhalo po dobu 7 týdnů na konci východního Londýna ve Velké Británii
              - filmový štáb byl podle slov režiséra sužován velmi podivnými povětrnostními podmínkami
              - film koupili např. země jako Japonsko, Španělsko, Portugalsko, Island, Polsko, Turecko, Malajsie, Singapur, Brunei a všechna latinskoamerická území.
  • lynette

    Sháním!!!

    Sháním tento film, pokud někdo ví, odkud se dá stáhnout, ať mi prosím napíše na mou e-mailovou adresu Killer.mausie@atlas.cz! *4* Děkuji. *4*
  • Černá komedie nebo akční tragédie?

    Těžko říct, co o tomhle filmu, který rovnou skončil na pultech videopůjčoven napsat. Trailer nevypadal vůbec špatně, akční i humorné scény, vtipné dialogy, děj vypadal nabitý situacemi, při kterých se divák nemá šanci nudit. Ale, hodnotit nemůžu, protože nic víc než trailer sem neviděla. V zahraničí jsou na tuhle tragikomedii rozporuplné reakce, kdy jeden tábor nedá na tenhle filmík dopustit a ten druhý považuje celé toto dílko za neskutečnou blbost, na kterou se nemá cenu dívat.
  • Interview - 2000

    Interview "Hans Matheson has 10 Minutes to Seduce Us" (COMPANY MAGAZINE; prosinec 2000);

    Je rozkošný, je jeden z nejžhavějších nových herců a hraje s Umou Thurman. Ale nevrhejte se na Hanse Mathesona. On by se s tím prostě neuměl vyrovnat, jak zjišťuje Luise Christie.

    Tak. Hansi, vy jste vpadl na velké plátno s filmem BODYWORK? Jaký je to pocit být v hlavní mužské roli?

    ,,Film Bodywork byl vyroben před značnou dobou, tak já jsem ho neviděl léta. Ačkoli je to dobrý film. Když vidím sám sebe hrát, jsem vždy rád, oh ne, já to neměl dělat? Ale můžete sami sebe kritizovat do okamžiku než budete modří ve tváři. Měli jsme spoustu legrace, když jsme to dělali, což je důležitá věc."

    A váš milostný objekt ve filmu představuje Charlotte Coleman, je ona váš typ ženy?

    ,,No, to byla skvělá práce s ní. Ona je totálně šílená v geniálně špatné cestě. Ona nemá vůbec žádné zábrany!"

    Zní zajímavě? A pracoval jste s Claire Danes a Umou Thurman na verzi LES MISERABLES z roku 1998. Byl jste hvězda?

    ,,Byl jsem poprvé. Stala se věc, v úterý jsem měl telefonát, kdy mi bylo řečeno, že jsem dostal roli a ve čtvrtek jsem letěl letadlem do New Yorku kvůli zkouškám. Tak, byl jsem v místnosti s Umou Thurman, Claire Danes a Liamem Neesonem. Nemohl jsem tomu věřit, zejména proto, že jsem předtím nikdy nebyl mimo UK od té doby. Uklidnil jsem se, když jsem si uvědomil, že jsou prostě normální lidské bytosti jako vy a já."
    • Re: Interview - 2000

      Jestli tak tvrdíte. Tak, jak se vyrovnáte s tím, když se z vás stane začínající hvězda?

      ,,Doposud mě uznalo jen pár lidí z mé místní hospody v Chislehurstu v Kentu a upřímně, to je cesta, kterou mám rád. Opravdu si nemyslím, že jsem typ herce, který by si mohl poradit s houfy žen vrhajícími se k mým nohám."

      Tak vy si nesbalíte kufry a nezamíříte pak do Hollywoodu?

      ,,Každý mi to říká, ale já opravdu nevím, co to znamená. Všechny tyto velké filmové společnosti si myslí, že oni řídí hraní, ale já miluji představu, že můžu dělat filmy, vídat mé přátele a zůstat v mém báječném bytě v Chislehurstu."

      Awww! Milujeme muže, který je v kontaktu se svými kořeny. Tak co děláte večer v Chislehurstu?

      ,, Mám jen okruh přátel. Nenávidím televizi, takže místo toho mám kolem roztroušených spoustu hudebních nástrojů. Mám velký krb a obrovský stůl, tak já uvařím nějaké těstoviny a my posedáváme kolem hraje hudba a povídáme si."
  • Interview - 1998

    Interview "HANS MATHESON - APPEARING IN STILL CRAZY" /Neon Magazine (UK); listopad 1998/;

    Ve svých 22 letech jste už hrál dvakrát rockovou hvězdu - nejprve v MOJO a nyní ve STILL CRAZY...

    ,, Myslím si, že každý chce být rockenrollová hvězda a jestliže dostanete příležitost to dělat, proč ne? Já si to užívám, ale musím se zastavit nebo budu obsazován do této kategorie rolí."

    Vaše vlastní písně byly popisovány jako melancholické. Odkud se to vzalo?

    ,,Jsem původně z Outer Hebrides - Stornaway na ostrově Lewis - a já se opravdu identifikuji s tímto místem. Je to prostě úžasné - krajina, moře a počasí jsou vždy drsné. Miluji to. Všichni na Outer Hebrides se topí ve své bolesti celou dobu. Hluboká melancholie, to je v genech tam nahoře."

    Kdo jsou vaše hudební vlivy?

    ,, Leonard Cohen (směje se). Miluji Leonarda Cohena, on je básník. Já si jen myslím, že je úžasný."


    Bylo to skličující dělat LES MISERABLES ?

    ,, Pamatuji si, jak jsem dostal roli v úterý, v pátek letěl do New Yorku a já byl jako v extázi. Ale když jsem přistál v New Yorku a já byl jako, počkej, to není to pravé, jsem správný kluk z Bromley, tohle si nezasloužím, nejsem toho hoden. Jsem rád, že to nemělo velký úspěch (v Americe). Nevím, co by to se mnou udělalo, kdyby všechna tato režisérská esa z Ameriky volala mému agentovi. V dané chvíli se nacházím na křižovatce. Já vím, že to přijde, jestliže to budu chtít, ale..."
    • Re: Interview - 1998

      Čeho se bojíte?

      ,,Moje nejhorší obava je, že se stanu nějakým sobeckým, arogantním malým bastardem a že ten byznys začne měnit kdo já jsem,co dělám a lidé mě začnou mít rádi pro můj vzhled a práci, kterou dělám, spíše než proto, kdo já jsem doopravdy. A nebýt chopný si kvůli tomu najít opravdové přátele. Já opravdu nechci být ten bohatý. Jsem docela šťastný, že dělám práci kterou miluji a mám dostatek peněz, se kterými si vystačím. Víte, já nechci být milionářem. Ale kdybych přece jenom dostal 2 milióny, já bych zkusil zřídit nějaký druh kreativního centra pro lidi, kteří by chtěli vyjádřit sami sebe. Zkusil bych dělat něco s penězi, nevkládal bych jen energii do kokainu a limuzín."

      Jaký je váš příští film, BODYWORK, asi?

      ,,Je to o cestě mladého člověka. Ztratí svou nevinnost a pomalu zjišťuje, jaké je to být mužem. To je silná věc, když musíte pokračovat a vaše sny jsou rozbité a ztratíte vaši nevinnost. Byl jsem tím. Začnete pochybovat o všem ve vašem životě, o všech názorech, které jste měl. Kam od toho jít? Nemáte nic, v co bystě věřil, žádné další prostředky. Ale pak zase začnete rozumět textům Leonarda Cohena."
  • Klip z filmu Bodywork!

    “Bodywork”

    1999, feature film, fiction 90’, cinema
    Director: Gareth Rhys Jones
    Prod. Company: Automatic Pilot Ltd., London
    Starring: Hans Matheson, Charlotte Coleman, Beth Winslet, Wendy Cooper, Peter Ferdinando, Lynda Bellingham, Clive Russell, Michael Attwell, Velibor Topic, Peter Moreton, Simon Gregor, Jordan Maxwell, a.o.


    http://thomaswuthrich.ch/ inde x.php?filmpage=film5

    Je to 7 minut dlouhý klip, různé scény v dějové posloupnosti, pochopitelně, asi to nejlepší z filmu, je to hezké, mrkněte, Hans je jako vždy velmi výborný.

    *14* *4* *14* *3*

    Jediná možnost, jak alespoň trochu shlédnout tento film, když to jinak nejde.. *3* *4*
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • aranella
    Film BODYWORK v origoš znění, tedy anglicky. A španělsky jsou pod tím titulky.
    BODYWORK (v.o.subt.spanish)
    http://www.youtube.com/watch?v=s6jkVHNhrCg
  • aranella
    Ruské stránky, ale můžete si z nich stáhnout tenhle film. *3*
    http://torentilo.com/download/5668134/%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0-/-Bodywork-%281999%29-DVDRip-%28Bodywork.avi.torrent%29.html
    • aranella
      Tady taky je ke stáhnutí http://extratorrent.com/torrent_download/132800/bodywork.torrent
  • aranella
    Bodywork - žel ve španělštině, ale aspoň něco. *14* *3*
    BODYWORK (Audio en Castellano)
    http://www.youtube.com/watch?v=BVKIpnyEtlg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit