Přejít na výpis diskuzí

Bouřlivé výšiny

FILM 24.3.2008 
4 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tahle verze je ze všech nejlepší z těch co jsem viděla, mezi ně nepatří ta z roku 1939 ale skouknu.Není to možná tak moc romantické ale ani v knižním zpracováni to tak není.Jinak úžasná hudba, tajemné prostředí.Patří k mým nejoblíbenějším.
  • lynette
    Celkem dobré filmové zpracování
    Román od slavné anglické spisovatelky Emily Brontëové /někdy také pod českým názvem "Na Větrné hůrce"/ jsem nikdy nečetla a nikdy jsem ani žádnou jinou /starší/ filmovou verzi neviděla tohoto již klasického románu o nenaplněné lásce, touze, nenávisti, pomstě, zoufalství... Jak se říká, od velké lásky je jen krůček k ještě větší nenávisti a v tomto filmu je to názorně předvedeno přímo ukázkově. Velice se mi zamlouvaly interiéry, které opravdu vystihují zdejší viktoriánskou dobu. Ještě více mě však uchvátila kamera, jak krásně zachytila zdejší ponuré, přesto dechberoucí exteriéry a okolní anglickou strohou přírodu, resp. blata. Do toho ta melancholická nádherná hudba, která dotváří celou tragickou atmosféru tohoto příběhu. I když ve filmu nejsou nijak oslnivé herecké výkony a přiznám se bez mučení - herci Ralph Fiennes ani Juliette Binoche nejsou mou krevní skupinou, přesto se mi oba v tomto filmu velice líbili, myslím, že se skvěle doplňovali a hlavně je to jejich zásluha, že film se nepropadl kamsi na dno filmového "vrakoviště" a září pořád nad hladinou jako maják. Jak říkám, přestože tento film není z nejlepších, rozhodně mám pro něj jakousi slabost /a vždy budu mít/, hodnotím známkou 7/10.
  • soliter

    Bouřliváci

    Mám rádši verzi s L.Olivierem z roku 1939,ale ta tady není tak se musím spokojit s touto stránkou.Tato verze se mi také líbila,ale je svým způsobem dost agresivně natočena.Verze z roku 1939 je plná romantiky a procítěnosti,které snad dnešní doba již není scopna.Mám českou verzi filmu z roku 1939 a chci hlavně touto cestou poděkovat skvělému herci Danielu Rousovi za nadabování L.Oliviera jako Heatcliffa. *4*
  • Písnička k filmu

    Nevěděl by někdo, kde sehnat průvodní píseň k tomuto nádhernému romantickému filmu. Děkuji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit