Přejít na výpis diskuzí

Comfortably Numb

FILM 14.4.2009 
11 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Varování!!!

    Nepokoušejte se nikdo kontaktovat kvůli kopii filmu Comfortably Numb člověka se jménem Hugo Danner /jeho celá e-mailová adresa byla dříve na www.hansmatheson.org/, který za určitou částku sliboval kopie jeho záznamu z videa CN, ten člověk si nechává posílat peníze, slíbí, že do druhého dne kopii CN pošle a už tak neučiní. Takže ,,zákazníci" nemají nic a on má vyděláno... *5* Takže neudělejte tu chybu jako už mnoho jiných před vámi.
    *9*
  • Shokiing

    Teda, film jsem bohužel neviděla *9* Ale jsem naprosto šokovaná z určitých screenů, na kterých jsou herci dost naostro.. *8* Myslím takové ty screeny, které jsou na cizojazyčných serverech. *8* *8* Myslím, že k tomuto potřebovali herci velký kus extroverze, vzhledem k tomu, co jsem o těch peprných scénkách četla. *8* *8* *8* Jen ať se nejmenovaný herec nekasá, že je plachý melancholický introvert rdící se studem. *13* Však vy víte koho myslím. *5* Dobrou noc.
  • Re: Re: Jedinečný televizní zážitek :-)

    A abych nezapomněla, hodnotím 10 body z 10 možných.:-))
  • Re: Jedinečný televizní zážitek :-)

    Zkrátka, je to naučné, poučné, ze života a kdo se o tuhle tematiku zajímá, bude dějem pohlcen. Může ovšem vzniknout i druhý tábor "odmítavců", kteří toto dílo budou považovat přinejmenším za podivné. Co se týče hereckých výkonů - Hans Matheson jako Jake hrál zkrachovalého hudebníka a závislého alkoholika přesvědčivě, bylo vidět, že se do role výborně vžil (a že má skutečné zkušenosti ze života), výborná mimika a rychle se střídající emoce (radost, vztek, apatie, euforie, lhostejnost, panika, úzkost, zoufalství, deprese, nervozita atd.). Taktéž herectví Rebeccy R. Palmer coby feťačky Emmy bylo chvályhodné. A nechybí ani erotika - nahých a sexuálních scén mezi Jakem a Emmou, nebo každý sólo je také habaděj. Poznáte způsoby léčby, terapie, řád takovýchto léčebných zařízení. Zkrátka, je těžké to takhle komentovat, to se musí vidět.;-):-)
  • Jedinečný televizní zážitek :-)

    Nechci se vychvalovat, ale myslím, že jsem asi jediný divák v celé ČR, co tento film na přemýšlení měl možnost shlédnout. Tedy pokud jste vy ostatní zrovna nebyli v době premiéry televizního vysílání v Great Britain.;-)Já jsem nesmírně vděčná, že jsem se obohatila o další zážitek z tohoto netradičního počinu. Podobný projekt jsem ještě nikdy neviděla, myslím, že se tohle nedá k ničemu přirovnat. Je to natočené trochu zvláštní formou, asi jako když popadnete domácí kameru a jdete někam na nějaké místo a amatérským způsobem natáčíte vše, co vám přijde zajímavé.. Ano, takovýto styl převládá, hlavně když se odehrává děj v reálném léčebném centru Promis a pacienti sedí na skupinových terapiích. Protože ve filmu krom dvou hlavních herců hrají obyčejní lidé - bývalí vyléčení pacienti a skutečný personál z centra Promis, je děj hodně reálný, jako když si pouštíte něco z vašeho běžného života.. Ponoříte se do hlubin psychického utrpení notorických alkoholiků a narkomanů, budete se je snažit pochopit, stejně tak na problém zvaný "závislost" budete nahlížet z úhlu a pohledu lidí, kteří se snaží těmto lidem pomáhat ze všech sil ze své dobré vůle, ač se někdy zdá, že jsou ke svým svěřencům tvrdí a bezcitní.
  • Re: Re: Zajímavosti

    Ado, film byl určen výhradně pro tv vysílání v UK, nejspíš jako jednorázová záležitost, protože se toto dílko dost vymyká od jiných televizních filmů.
  • Re: Zajímavosti

    ja by som sa chcela opytat preco sa tento film neda nikde zohnat. ja by som to strasne chcela vidiet. Neviete mi popradit?
    vdaka
  • Zajímavosti

    Toto drama bylo natočeno na objednávku pro britskou tv stanici Channel 4. Premiérově se promítal tento film v UK v lednu roku 2004.(***) Film se nedá zakoupit na žádných DVD nebo VHS kazetách. (***) Režisér Leo Regan získal roku 2005 za tento počin cenu DGGB AWARD v kategorii "význačný režijní úspěch v televizních minisériích".(***) Film byl natočen za účasti jen dvou profesionálních herců (Hans Matheson a Rebecca Palmer), zbytek hereckého obsazení byli neherci - opravdoví bývalí pacienti a jejich terapeuti ze skutečně existujícího léčebného centra PROMIS ve Velké Británii, kde se zabývají léčbou alkoholově a drogově závislých.(***) Prevážná část natáčení probíhala v autentickém prostředí centra PROMIS.(***) Ve filmu prakticky neuvidíte pravé profesionální herectví, režisér Leo Regan točil hlavně formou improvizace
  • lynette

    Re: Sháním!!!

    Teda, spletla jsem se, ať mě zkontaktuje na e-mailovou adresu Killer.mausie@atlas.cz!!! *4* Díky. *3*
  • lynette

    Sháním!!!

    Sháním tento film, kdo ví, odkud by se dal stáhnout, ať mě prosím napíše na mojí emailovou adresu Killer.mausie@seznam.cz *4* Děkuji. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit