Přejít na výpis diskuzí

Dívka s mušlí

FILM 3.11.2007 
1 příspěvek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stale aktualny

    Film Divka s musli ma oslovil uz ako 10 rocne dievca, pozerela som ho v doobednych hodinach pocas liecenia sa z chripky. Mala som oci plne slz od zaciatku az takmer po koniec.
    Dnes ked mam ovela viac sa samozrejme divam na pribeh inak. Som po niekolky krat uchvatena, jeho konceptom, pretoze nejde len o samotny dej, ktory casto rozcitlivie nejedno zenske srdce, ide o herecke podanie, reziserovu viziu, efekty.
    Aj ked pravdepodobne s nevelkymi moznostami ale kvalitnym hereckym obsadenim sa tvorca pokusil nahliadnut do duse dievcata a jej rodiny pri velkej neprajnosti osudu. Dnes mame podobnych pribehov vokol ovela viac ako v dobe normalizacie. Sme casto apaticki, nechapeme a nechceme chapat situaciu socialne slabsich rodin, ale hlavne ich deti. Mne tento film poskytol zazitok na urovni. Plakala som, lebo si viem predsatavit (nielen vdaka filmu, ale aj zivotnym skusenostiam) cim asi tyto "malicki tvoreckovia" musia prejst az sa dostanu zo zacarovaneho kruhu von. Dostanu sa z neho vobec?
    Pre tych co maju hlavu plnu starosti s kazdonnenym stereotypom, nesplnenych snov a vyssimi materialnymi ambiciami moze tento pribeh aspon troska rozsvietit malicku kontrolku a povedat si ze som mal velke stastie, nenarodil som sa v takejto rodine.
    Ale autor tohto snimku nas jednoznacne nenechava len v momentalnej nostalgii a chce od nas viac. Je to mozno podnet pre tych co este mozu robit aj nezistne dobre skutky a porozhliadnut sa okolo, spytat si svedomie - dat lepsi zmysel svojmu zivotu, opytajte sa sami seba" Kolkym tym co osud neprial som pomohol?" .......

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit