Přejít na výpis diskuzí

Habermannův mlýn

FILM 10.3.2011 
4 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • lynette
  Ukázkový film naší historie
  Myslím, že když se již zesnulý spisovatel židovského původu Arnošt Lustig po přečtení scénáře vyjádřil, že toto dílo svým příběhem slibuje pozoruhodné dílo na základě pravdivého scénáře, věděl, co říká. Jelikož celý život žiji na území bývalých Sudet a ve městě, které bývalo ještě v průběhu druhé světové války obýváno převážně Němci, Čechy a Židy, vím také své /sama pocházím z německožidovsko-české rodiny/ - zvěrstva se děly jak ze strany Němců, tak ale i Čechů, slovanská povaha není zdaleka tak holubičí, jak se tvrdí, proto jsem ráda, že pan režisér pojmul svůj filmový počin na toto /ještě stále/ citlivé téma nestranně. Hodnotím nejvyšší možnou známkou 10/10.
 • lynette
  Zajímavosti:
  Scénář vzniknul dle knihy Josefa Urbana a podílel se na něm i dokumentarista Milan Maryška. Už vydání této knihy provázely velké problémy a tak se filmaři raději rozhodli pozměnit všechna jména lidí i míst, kde se děj odehrává.
 • Zdravím, nevíte někdo jak se jmenuje Melissa Habermannová ? Prošel sem internet a nic sem nenašel.
 • Film v režii Stb

  Autor scénáře pracoval vědomě s 7xevidovaným agentem Stb Karlem Cvrkem /1916/ alias Zimermanem.Tento agent pracuje pro všechny strany, v tomto případě na objednávku pro německou.Je vyhledávaný Ostravskou televizí, neboť odvykládá vše a vzhledem k jeho věku s ním lze hůře polemizovat. Ovšem historická fakta leží v okresním archívu v Šumperku.J.Herz pracoval také za německé peníze,tudíž souznění.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit