Přejít na výpis diskuzí

Máj

FILM 1.8.2008 
109 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslím, že převést Máj do filmové podoby muselo být asi dost těžké. Film se mi ale líbil a to díky Matěji Stropnickému, kterému to tady moc slušelo, Janu Třískovi, Juraji Kukurovi a Vladimíru Javorskému, kteří tomu dodávali ten pravý šmrnc. Herecké obsazení dobré, k tomu krásná hudba, akorát se mi nelíbily ty věčně svlečený ženský, určitě by to šlo i bez nahoty a některé sex. scény byly dost nechutný, tohle se k Máchovu kultu jako básníka lásky fakt nehodilo, ale jinak se mi to líbilo.
  • Chci ho vidět v TV *14*
  • lynette
    Zajímavosti:
    Film se natáčel v Podbezdězí a v Českém středohoří.

    Kostýmní návrhářka Jaroslava Pecharová záměrně navrhovala filmové kostýmy tak, aby připomínaly oblečení hnutí hippies, zdůrazňujíce touhu mladých lidí po svobodě.

    Hudbu k filmu nahrála česká skupina Support Lesbiens.
  • hudba

    Mě se Máj moc libí,hlavně díky hudbě, která je v Máji naprosto nádherná!Nic tak překrásnýho už sem dlouho neslyšela.Vždycky mě to dokáže rozbrečet.Nechápu jak někdo může složit něco tak úžasnýho(akorát se mi teda vůbec nelibí jakou hudbu použili,když Viléma obklobí sbor duchů,absolutně se tam totiž nehodí,tuto pasáž tvůrci filmu zkazili).
    • to je fakt, taky se mi ta písnička s duchy nelíbí :))
      Nevíš prosím tě, jak se jmenuje tam písnička, kde spívají "Zemi krásnou, zemi milovanou" ?? Jen ve filmu asi jen kousek, ale to nevadí :))
  • karikari

    ach jo..;D

    já se celou dobu nechápala..! proč nebyla s Vilémem a pořád byla s mlynářem dyt to od ní bylo uplně sviňácký..!! podle knížky sem chápala že mlynář jarmilu svedl ale tady to bylo jako dyž se to jarmile líbí..! jinak dobrej film.. *9*
  • misulaaa

    Máj

    Na tento film jsem se neskutečně mooc těšila *14* . Když jsem se dozvěděla, že bude v telce, nezaváhala jsem a hned ho hltala :). Možno říci, že mě trošililinku sklamal, čekala jsem něco víc, ovšem i tak, to nemění fakt, že film se mi líbil *3* . Hudba byla parádní, krásná, běhal z ní mráz po zádech. Vilém byl krásnej klučina, bylo mi ho děsně líto a říkala jsem, že když Jarmila skočila nakonec do té vody - bylo to to nejchytřejší co mohla udělat, protože se projevovala opravdu lehce *1* . Být jí, vykašlu se na Kukuru a hned začnu s Matějem Stropnicjkým, protože ten, ji podle mě opravdu miloval. Takže...film báječný, i když ten trailer a soundtracky se mi líbily víc... *14* *14* , a taky škoda, že film byl krátký, dala bych ho tak na dvě hoďky. Jinak Jan Tříska udělal tomu filmu náramnou atmosféru, takže tomu velké plus :), režisér Brabec má skvělé filmy, i Kytice se mi moc líbila. Miluju takové staré dějinové filmy *14* . Klobouk dolů
  • danca13

    Hezké, ale...

    Hezký film, obsazení bylo dobré, ale nemůžu si pomoct, Jarmila mi přišla spíš jako prostitutka. Byla kravina, aby sváděla kněze. Promluvila ve filmu vůbec? Jenom se před skoro každým svlékala a nenapadlo ji postavit se matce a říct, že nechce být s tím mlynářem. To je jenom můj názor.
    Jinak hzký film, i když u té popravy mi bylo trochu špatně...
    • Re: Hezké, ale...

      Byla němá.....krásný film. *14* *14*
    • Re: Hezké, ale...

      Jarmila se nepostavila matce, z toho důvodu,že je to milostný trojúhelník (takže chtěla i mlynáře i jeho syna)
    • barisek

      Re: Hezké, ale...

      podle me byla něma...ale byla to krava..=D
  • Co to je?

    Připadá mi, že se film hlavně líbil holkám, který koukali spíš na Viléma a hlavně vůbec nečetli Máj.. kdyby ho četli, nemohli by napsat něco takovýho, že ten film je prostě úúúžasnej... jak tam některé píšou... sice beru ohled na to, že si to režišér udělal podle sebe a knihou se jen inspiroval, ale totálně zkazil poetiku tohoto díla... myslím si, že každý, kdo četl máj, byl na tento film zvědavý, když jsem četla kytici a poté jsem se dívala na její filmové ztvárnění, tak se mi to líbilo... ale takhle poškodit knihu, která je považována za národní dědictví... no prostě hnus... já být tim režisérem, tak se za sebe pořádně stydim... sice to bude znít ujetě, co teď řeknu, řekli by to stařenky, ale hodí se to k tomu... mácha by se fakt obracel v hrobě... takhle znehodnotit jeho dílo... ještě doufám, že je režišér na sebe hrdej... takhle to celý podělat....
    • kackac

      Re: Co to je?

      Na jednu starnu máš asi pravdu, ale film je hezký. *4* To, jak kdo film zhodnotí je každého věc. Mně osobně se film líbí ! ! ! *3*
      • kackac

        Re: Re: Co to je?

        Omlouvám se. *9* Chtěla jsem napsat: Na jednu STRANU ...
  • stember

    ???

    Jako to nikdo neví kdo tam hraje??Jako žádnej admin si to nenašel? *1* *7* *4*.....že tam nemají ani jednu roličku napsanou?! *15* Jo a já si myslím že se to natáčelo:zřícenina hradu Trosky,České středohoří(někde tam),to jedíné jsem poznala *5* *4*
    • ferrerrka

      Re: ???

      jj ceske stredohori jo, ale trosky to nejsou...to je hruba skala:)
      • Trosky tam sou taky sis to trochu spletla
      • thecrow

        Re: Re: ???

        Trosky tam byly a jen jako pozadí *3*
      • Re: Re: ???

        a Zvířezice:)
        • Re: Re: Re: ???

          A taky Křížová hora :)
  • ferrerrka

    Místo???

    Chtěla bych se jen zeptat jde se Máj natáčel..přibližně vím, kde to je, ale zajímalo by mě, kde konkrétně je ten strom??díky mco...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit