Přejít na výpis diskuzí

Marie Antoinetta

FILM 10.3.2007 
8 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • alvinka1
    *5* *5* *5* *4* *14*
  • Mě se film líbil moc. Moderní hudba na mě vůbec nepůsobila rušivě, naopak perfektně podtrhovala pocity, které jsem z filmu měla. Ještě bych pochopila, že pro někoho je toto nestravitelné, ale tvrdit, že herecký výkon Kirsten Dunst byl slabý je nesmysl. Ztvárnila Marii Antoinettu skvěle a pro mě přesvědčivě. Jason Schwartzman jako Ludvík taky naprosto super. Film jsem viděla několikrát a dozajista ještě mockrát uvidím *4*
  • Mi se tento film strašně líbil *3* Jen tak dál.Ta kritika na něj?to mu bych se jen zasmála. *1*
  • Parodie na historický film..?

    Za kostýmy, interiéry a exteriéry dávám jedna s hvězdičkou. Herecké výkony nebyly zrovna oslnivé, bohužel Kirsten Dunst oplývá hereckým talentem asi jako já, tedy přesně řečeno, co by se za nehet vešlo a nějak není ani typ, který se hodí do historických kostýmů, postrádá vznešenost, úroveň, charisma. Myslím, že se mohla najít jiná herečka na tuto roli, co by se typem hodila více a hlavně, která ten herecký talent narozdíl od Kirsten má. Z Kirsten bohužel kouká přímo z televizní obrazovky pouze to, co přesně je - večírkové /zfetované/ pometlo s cigaretou v jedné ruce, se skleničkou alkoholu v druhé a s chlapem mezi svýma..., ehm, ani nebudu pokračovat dále. Film byl celkově velice nudný a táhlý, čekala jsem více historických reálií. Byly tam i jisté historické nepřesnosti, např. ohledně Jeanne Bécu, alias Madam du Barry, ve filmu byla ztvárněná s černými vlasy /asi si jí tvůrci spletli s Madam de Pompadour nebo co/, ale ve skutečnosti byla přírodní blondýna. Z čeho jsem ovšem byla už od počátečních titulků naprosto vyšitá, byl ten nemožný hudební doprovod 20.století, který k mému údivu pokračoval po dobu celého filmu. Fakt průser..:-// Velmi se mi nelíbily "večírkové" scény královny Marie Antoinette /hlavně to "historické tancování" či spíše podivné ožralecké pohyby tehdejší franc. vysoké šlechty na karnevalu za doprovodu moderní muziky/, poněvadž to mělo se životopisným a historickým filmem pramálo společného... Tenhle celý film si na historicko-životopisný bohužel skoro po celou dobu jen hrál. Když tenhle propadák srovnám s tv seriálem z 80.let Francouzská revoluce, kde hrála královnu Jane Seymour, je to prostě nebe a dudy. Dávám 4/10 a jen za to, co jsem v úvodu komentáře zmínila.
  • Ahoj všichni. Tenhle film, mě taky trochu zklamal, abych pravdu řekla. Popravdě, nevím, jaký si mám udělat na M. A. obrázek. Lid ji nenáviděl, ve filmu se zdála hodná. Přece jen to byla dcera Marie Terezie. Nesympatická se mi nejvíce zdála, když Ludvíka podvedla s tim švédským vojákem. Čekala jsem od filmu mnohem víc. Například, že bude delší, že tam toho bude víc. Jinak nádhera, zbožňuju tyhle filmy *14*
    • ************ ještě bych chtěla dodat, že nevím, proč ji lid tak pomlouval a nenáviděl. za vysoké rozpočty a prázdnou pokladnu mohly hlavně investice do amerických osad v boji za nezávislost. američané bojovali s anglií, tak požádali o pomoc francii. na jednu stranu dobře, že je ludvík nezradil. ludvík byl dobrosrdečný a hodný. dluhy nadělal hlavně ludvík 14.! *3*
  • Marie Antoinette

    http://www.youtube.com/watch?v=rb5L 2n2-EZ8
  • sarat

    Kirsten!

    Nemůžu si pomoct, ale Kisten Dunst je mi prostě nesympatická. Ikdyž v tomto filmu se mi líbila. Ovšem konec jsem čekala velkolepější a nevím..trochu mě zklamal

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit