Přejít na výpis diskuzí

Mrtvá hlídka

FILM 4.3.2007 
22 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Interview z filmového natáčení herce Hanse Mathesona k filmu Mrtvá hlídka (Deathwatch, r. 2002)………

    Krátký úryvek k natáčení a k jeho filmové postavě Jacka Hawkstonea:

    ,, Ano .... legrační věc která tam byla, ó bože, byly krysy. Vykopali zákopy, my jsme se po nich svažovali a my jsme se dívali a ony měly tu správnou příležitost sednou si k vaší ruce a mýt sebe. To byl milý druh společnosti jako celku. Nemyslím si, že vojáci z 1.světové války měli stejný dojem. Jsem si jistý, že z nich byli vystrašení a že jim byly velmi protivné ale nakonec... To nebyl problém. Ony nás vůbec neštvaly. Ony měly své vlastní karavany." (Hans se směje)
  • aranella
    DEATHWATCH (Entrevista a Hans Matheson) (Dual Español-English)
    http://www.youtube.com/watch?v=vq5mF0fUuL4

    Rozhovor s hercem Hansem Mathesonem.
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Slabé ...

    No nevím, ten film mě nějak nenadchnul, hodnotím ho k tomu horšímu, co jsem měla možnost shlédnout. Nedostatek finančních prostředků se na tomto dílku "podepsalo" kde se dalo. Pokud to mám brát jako horor, je to k smíchu. Pokud to mám hodnotit jako válečnej film, tak úvodní válečné scény nestačí, krom toho, viděla jsem už lepší. Pokud to mám brát jako psychologický thriller, tak je to totálně chaotické, že divák neví, co si má vlastně celkově z tohoto filmu vzít. Režisér nízkorozpočtových snímků Michael J. Bassett možná přichází s dobrými nápady, ale neumí scénáře převést na filmové plátno.. Škoda. Hodnotím 3 / 10.
  • Zajímavosti

    - tento film získal roku 2003 cenu "Grand Prize of European Fantasy Film in Silver" a během několika let posbíral celkem čtyři nominace na ceny "Best Film", to bylo roku 2002, v roce 2003 na ceny "Best Film Award" a "International Fantasy Film Award" a naposledy roku 2004 byl nominován na cenu "Grand Prize of European Fantasy Film in Gold".
    • Re: Zajímavosti

      - ve Velké Británii byl tento film premiérově uveden 6.12.2002.

      - původně se měl tento film jmenovat "No Man's Land".

      - film se natáčel v listopadu roku 2001 v okolí Prahy, v České republice.
      • Re: Re: Zajímavosti

        - nesrovnalosti: britští vojáci používají pušky SMLE (Lee-Enfield), ale tento model neexistoval ještě roku 1917, byl vyvinut až po 1.sv. válce a začal být používán v listopadu 1939. V jedné scéně, Charlie (Jamie Bell) používá německý kulomet Bergmann MP 18, který se začal vyrábět až roku 1918 těsně před koncem války pouze v omezeném množství. Vojáci používají hlasová přenosová rádia, ale v té době se používaly telegrafická rádia.
        • Re: Re: Re: Zajímavosti

          - Jamie Bell (Charlie) byl v době filmování pouze 15-letý, po celou dobu natáčení na něho dohlížela jeho matka, jež s ním byla ubytována v Praze.
          • Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

            - herec Andy Serkis (Pvt. Thomas Quinn) se nechal inspirovat hororovým příběhem z války a na toto téma namaloval během natáčení několik svých vlastních obrazů
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - když se natáčely scény, kdy pršelo, bylo použito několik hasičských vozů, které kropily herce mnohdy celé dny hektolitry studené vody
              - natáčení bylo pro herce fyzicky náročné - před počátkem natáčení podstoupili vojenský výcvik a poté často hráli ve velké zimě v sychravém počasí ( většinou byly teploty pod nulou), často byli celí mokří a zablácení, takže asistenti je museli zahřívat dekami, teplým čajem a ohřívacími lahvemi. Nepříjemné byli pro ně též scény, kdy na ně štáb vypustil desítky krys a někteří herci si také stěžovali na výbuchy, kvůli sluchu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - jedná se o nízkorozpočtový snímek, kvůli nedostatku financí museli všichni obsazení herci povinně pomáhat kopat zákopy, protože filmový štáb neměl finance na zaplacení lidí, kteří by tuhle práci za ně udělali.
              - až na Jamieho Bella si všichni ostatní herci vyzkoušeli, jaké je to být vojákem (kvůli lepšímu vžití se do příběhu). Den před počátkem natáčením všichni spali venku ve stanu v blátě, v zimě, bez světla i jídla.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - skotský herec Hans Matheson (Pvt. Jack Hawkstone) a anglický herec Laurence Fox (Capt. Bramwell Jennings) jsou přáteli i v soukromí. V roce 2007 se Matheson zůčastnil svatby L.Foxe s herečkou Billie Piper.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - herec Hans Matheson se během natáčení filmu "Mrtvá hlídka" sešel v Praze na castingu s italským režisérem Campiottim, jež mu nabídl hlavní roli Juryho Živaga do své tv adaptace "Doktor Živago", v níž Matheson doposud nejvíce zazářil.
  • Ke stazeni!!!

    Titulky k filmu Deathwatch (2002)1CD ke stazeni tu:

    http://www.opensubtitles.com /sk/search/sublanguageid-slo,cze/im dbid-0286306
    • Re: Ke stazeni!!!

      Film Deathwatch (2002) cesky dabing ke stazeni tu:

      http://www.warcenter.cz/view topic.php?t=18650
  • grupenpárty

    škoda že tam chlapcí mezi sebou neuspořádali nějakou pořádnou šukačku *1* film by to pozvedlo a nemuselo to bejt tak strašlivě nudný *14*
  • Shanim

    Mam velkej zajem o tenhle film, kde se da stahnout? *7* *3* Piste na mail Killer.mausie@atlas.cz *4*
  • HANS MATHESON:)))

    MILUJU HANSE MATHESONA!!! *14* *14* *14*
    • Re: HANS MATHESON:)))

      Taky je to můj nejoblíbenější herec. Jen je škoda, že není moc známej, aspoň podle jména nee.. *9* Mrtvou hlídku jsem si pustila v angličtině na "youtube", bohužel jsem tomu moc nerozumněla a přiznávám, že jsem se koukala kvůli Hansovi, protože mi ten film nebral. Neviděla jsem ho celej, jakmile odtřelil jeden z vojáků Hanse, další část jsem přeskočila a dokoukala jsem se na konec, byla jsem zvědavá jak to skončí. *14*
  • ...........

    doberj filmik ale tydraty byly laciny

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit