Přejít na výpis diskuzí

Nero, císař římský

FILM 15.3.2008 
29 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nero s hezkým hudebním doprovodem na YT, FanVid *14* *3* *5*
    http://www.youtube.com/watch?v=hLSO82-R3cw
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • soundtrack

    nevíte někdo jak se jmenuje ten soundtrack z Nera?
    • Re: soundtrack

      Jak se jmenuje? Že by stejně jako ten film... *3* Hudbu zkomponoval Andrea Guerra, tak si ho zkus najít na netu. *5*
      • Re: Re: soundtrack

        tak já googlovala a nic a to jsem do toho i zapojila svý kámojdy a ta hudba není nikde k sehnání.. *10* *9*
    • Re: soundtrack

      tak to bohužel asi nikdo neví,aspoň já teda ne.. *9* *9* music mě zaujala, ale asi na to nepřijdem.. *13* *9* ovšem ještě víc mě zaujal herec v titulní roli, PAN HEREC - HANS MATHESON!!! *3* *14* *14* je k zulíbání, i když vypadá jako kdyby ho vyhráli na lístek z Dachau *1* *4* *14*
  • Nero v TV!! :-))

    Mám dobrou zprávu pro všechny fanoušky tohoto filmu. *3* Jak jste si nejspíše všimli, tak ČT2 opakuje znova po roce a půl
    cyklus o římských dějinách. A v úterý 10.8.2010 přijde řada na první díl filmu Nero, je to od 20hodin. *4* A nejspíše hnedle po týdnu dne 17.8.2010 budou dávat závěrečný druhý díl o tomto krutém císaři. Tak se nezapomeňte vy všichni případní příznivci dívat! *4* *3*
  • Článek - 2004

    Úryvek z článku " Arriva il NERONE di Matheson " (18.5. 2004; k tv minisérii Imperium: Nero );

    Hans Matheson o své hlavní roli římského císaře Nera.......

    ,, Moje postava je jako jed v krvi, ale především se trápí pro velkou potřebu lásky a lásku", říká hlavní hrdina Matheson.
    ,,Žije mezi stínem a světlem, mezi nenávistí a láskou, ale je také velmi citlivá osoba, schopná velké vášně uvnitř sebe samého. Nero má velmi hluboké pouto s matkou, téměř nejednoznačné."

    Ve svých 28 letech je Matheson začátečník ve znalostech dějin starého Říma. Myslel si, že proto není vhodný pro roli.
    K tomu dodává:

    ,,Ale pak jsem si řekl: Vždyť bylo mnoho Macbethů, spousta Hamletů. A já jsem se snažil."

    Neviděl Nera v podání Petera Ustinova v Quo Vadis, ale je připraven na roli tím, že čte knihu Richarda Hollanda. I když přiznává:
    ,, Konečně jsem od toho odešel, téměř zavalen tolika informacemi. Raději jdu svým vlastním směrem."
  • Z natáčení

    - tato minisérie se natáčela roku 2003 v Tunisku (velká část tohoto natáčení probíhala v poušti).
    - toto je nejdražší projekt v historii španělské televize, natáčelo se s rozpočtem 125 miliónů Eur.
    - převážná část peněz z rozpočtu 125 miliónů Eur byla určena na stavbu kulis Říma, ale nemalé finanční obnosy se investovaly též do herců (mezinárodní obsazení) a historických kostýmů.
    • Re: Z natáčení

      - místa, kde se natáčelo - lokace Maria Penedo (Hammamet), Tunisko, zde se natáčelo v místech o rozloze 10 hektarů, kde byly například postaveny nákladné kulisy baziliky Emilia a Julia, stejně jako chrámy Julia Ceasara a bohyně Vesty a Senátu (Chrám Senátu byl oproti jeho skutečné velikosti pouze třetinový, měl až 7 metrů vysoké sloupy), dále císařský palác, předměstí a římská vila.
      - v lokaci Hammamet se začalo filmovat v říjnu 2003 za účasti sedmi historiků a jednoho archeologa
      • Re: Re: Z natáčení

        - v Tunisku bylo při natáčení zapojeno asi 500 místních Tunisanů. Jednalo se většinou o studenty uměleckých škol, kteří se podíleli na výzdobě různých scén, reprodukci soch a sloupců, na kostýmech a účesech herců, či sloužili jako kompars.
        • Re: Re: Re: Z natáčení

          - Hammamet je neznámější lázeňské a plážové letovisko v Tunisku, je asi hodinu jízdy autem od hlavního města
          - herecké obsazení včetně filmového štábu bylo ubytováno během natáčení v pětihvězdičkovém mezinárodním hotelu
          • Re: Re: Re: Re: Z natáčení

            - jen 15 minut od letoviska Hammamet na rozloze 22 500 metrů čtverečních v Tunisku byly postaveny kulisy všech slavných římských budov, jako např. Velký římský senát, Římské fórum, hlavní řečnická tribuna a jiné stavby té doby.
            - všechny kulisy historických budov byly pouze třetinové velikosti oproti originálním stavbám a nebyly postaveny z mramoru, ale z polystyrenu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Z natáčení

              - tato dvoudílná minisérie byla natočena pro televizní šestidílný cyklus o římských dějinách - kromě Nera sem patří ještě dvoudílné tv filmy Augustus, Tito, Julius Ceasar, Konstantin a Pompeje
              - televizní premiéra byla v Itálii 23.5.2004
            • Re: Re: Re: Re: Re: Z natáčení

              - herci byli po dobu natáčení ubytováni v hotelu "Sindbad"
              - byly umělé vytvořené i chudobinské čtvrti
              - vichřice poškodila některé z kulis během natáčení, místní tuniské obyvatelstvo obětovalo po této události několik kusů dobytka, aby se toto neštěstí už neopakovalo
            • Re: Re: Re: Re: Re: Z natáčení

              - herec Hans Matheson se až do doby, než dostal nabídku k vytvoření hlavní role císaře Nera moc o římské dějiny nezajímal. On si nebyl jistý, zda je pro tuto roli vhodný, ale pak ji přijmul. Před začátkem natáčení si přečetl několik knih o římských dějinách, např. od spisovatele Richarda Hollanda.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Z natáčení

              - kromě známých historických staveb filmaři též postavili kulisy města, kde nechyběly zbrojnice, latríny a nevěstinec. Kulisy tohoto uměle vytvořeného města stály 15 miliónů Eur.
              - filmový štáb bojoval po celou dobu s technickým omezením, poněvadž telefony nefungovaly jak měly. Jednou také zažili v tuniské poušti vzdušný vír, který jim málem poškodil kulisy.
  • aranella

    Nero

    ke konci ledna mají na čt dávat opět Nera s Hansem, viděla jsem ted nedávno upoutávku v televizi, mám tušení že je to každou středu nějaký cyklus sérií o římě. Víc informací jsem na netu zatím nenašla *14*
    • Re: Nero

      díky za upozornění. *4* Vím, že na ČT teď dávají nějaký cyklus o Římě, ale zatím jsem nalezla pouze film Augustus, který jsem už taky viděla.Upoutávku na Nera jsem ještě neviděla, takže ještě jednou díky. *3*Budu se určitě dívat, ten film mám sice stáhnutý, ale je v italštině a titulky jsem zatím nesehnala a ani českou verzi Nera.. *9*
      • Re: Re: Nero

        já to viděla už hodně dávno a dost se mi to líbilo, tak jsem byla štěstím bez sebe když jsem viděla tu upoutávku *3*
        • Re: Re: Re: Nero

          Já jsem viděla Nera prvně před 3 lety, myslím že to bylo někdy koncem ledna 2006 na Primě. Římský dějiny mám ráda a ačkoli mě to zpočátku moc nenadchlo /viděla jsem už lepší zpracování/, tak jsem se dívala na oba díly, ten druhý mi přišel lepší. *14* Hans už tam hrál hráblýho císaře a přišlo mi to zábavnější. *1* *1*Jen mi prosím ještě napiš, zda Nera dávají na ČT1 nebo na ČT2
          *3* *4*
          • Re: Re: Re: Re: Nero

            takže, přišel nový TV MAX a tam píšou že: ve středu 14.1. dávají pokračování Augustus, první císař římský (první díl je tuto středu), a pak další týden 21.1. dávají první díl Nera v 20:30 na čt2 a za další týden 28.1. bude druhá část *14*
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nero

              Jj, moc děkuji za tuto cennou informaci. *3* Někam si to zapíšu, abych na to nezapomněla.
              *4*
  • "Krutý" Nero

    Už jsem viděla hodně zpracování římských dějin, ale musím říct, že toto bylo naprosto poprvé, kdy mi kruťas Nero byl sympatický a chvílemi mi ho dokonce bylo i líto, namísto toho, abych k jeho postavě zaujala negativní postoj. Hans Matheson se snažil, seč mu síly stačily, ale působil bohužel místama opravdu komicky a moc jsem mu to nevěřila.. Ach ano, Hanse budu mít asi navždycky zafixovaného jako toho romantického muže s něžným pohledem, kterého ztvárnil v dosud jeho nejslavnější roli v tv zpracování Doktor Živago. Jeho talent nijak nesnižuji, ale tahle role mu moc nesedla. Dávám 6 bodů z 10 a to jen kvůli kostýmům a že mám velikou slabost pro Řím.
  • Shánim!!!

    Mám veliký zájem o tuhle miniserii *3* Kdo ví, odkud se dá stáhnout v českém znění popř.kde mohu sehnat české titulky, ať se mi prosím ozve na muj email *3* *4* Dík *14*
  • Ke stazeni!!!

    Film Imperium:Nero (2004) 2CD ke stazeni tu, je to ale v italskym jazyce:

    http://www.gisicomforo.e s/showthread.php?t=895
    • Re: Ke stazeni!!!

      neznate nekdo link na cz titulky k filmu?
      • Re: Re: Ke stazeni!!!

        Bohužel ne. *9* *9* Taky bych CZ titulky potřebovala.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit