Přejít na výpis diskuzí

North and South

FILM 19.4.2014 
1 příspěvek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Patrick Stewart vo veku Richarda Armitaga mal už viac než 100 Shakespearovských, divadelných a iných postáv za sebou. Jeho prístup k postave pána Thortona je úplne rozdielny a mne osobne viac vyhovuje. Jeho akcent nie je vôbec komický ale je veľmi autentický. V tejto verzií zo 1975 je perfektne stvárnený rozdiel medzi pomermi ľudí na severe a juhu. Jeden z týchto rozdielov je práve tento akcent a nespisovné vyjadrovanie. Taktiež obdivujem ostatných hercov z tejto verzie. Margaret Hale bola presne taká akú som si ju predstavovala, jemná, inteligentná a keď povedala, že je na strane humanity, tak som jej verila. Ďalej sa mi páčilo ako Patrick Stewart (John Thornton) sa naviazal na rodinu Halových, akoby mu chýbala taká spoločnosť ľudí.
    Táto malá BBC séria nepotrebuje dokonalú kameru ani žiadne “epické“ zábery alebo dotvorené klišé rozhovory, je to čisto postavené na hereckých výkonoch, je to skôr divadelné ako filmové, preto sa to ani nedá moc porovnávať s novou verziou z 2004. Mala som z toho veľký zážitok a je to kvalita sama o sebe. 10/10

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit