Přejít na výpis diskuzí

Odcházení

FILM 26.3.2011 15:35
1 příspěvek

Bývalý prezident a dramatik Václav Havel debutuje jako režisér filmovou verzí své celosvětově úspěšné hry Odcházení. Příběh filmu se odehrává ve zlomovém okamžiku života Dr. Viléma Riegera (Josef Abrhám), který po dlouhá léta zastával funkci kancléře. O tu však v nedávné době přišel a ačkoliv se snaží nedat nic najevo, v podstatě se mu zhroutil svět. Musí se vystěhovat z vládní vily, která se už za ta léta stala jeho domovem. Zároveň - a hlavně - musí prožít rozklad svého okolí, svého "dvora", a uvědomit si, jak málo ho vlastně znal: z ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pochybuji, že tyhle šplechty bude někdo číst, ale rád bych řekl nahlas, že mám Václava Havla rád. Denně mi někdo píše, jak se opíjel, kolikrát byl Olze nevěrný, jak ve funkci prezidenta nepravdivě sliboval okamžitou prosperitu a přitom zlikvidoval náš zbrojní průmysl, atd... Ach jo. Kolik chyb jsem udělal v životě já, kolikrát jsem byl málo asertivní a kolikrát ustoupil pro mírové řešení sporu.
    Četl jsem jeho hry a jsou mi blízké. Václav Havel byl osobnost, které si dokážu vážit, a jestli se stane "modlou" jak píše někdo pode mnou, souhlasím. Potlačme to zlé, vyzdvihněme dobré, a udělejme z něho hrdinu pro naši mládež - mít sen a být slušný - to se mi líbí.
    Jan Suchý

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit