Přejít na výpis diskuzí

Panna a netvor

FILM 4.3.2007 
6 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tyret

    Výborný film

    Je to sice poněkud ponurý film, ale má v sobě takové zvláštní kouzlo tajemna. Navíc se povedla hudba i herecké obsazení. Škoda jen, že není vysvětleno, proč byl princ zaklet, ale možná i to dodává příběhu takový tajuplný charakter.
    Film vřele doporučuji!
    • Není potřeba vysvětlovat, proč byl princ zaklet, to vysvětlují jiné filmy na toto téma - důležité je, že tato TV inscenace v ničem a to se týká právě hudby a dialogů hlavních hrdinů - nepokulhává za filmem pana Herze, oba dva to točily jako ponurou pohádku - Herz víc za přispění lidí jako byl Vyleťal (výtvarník filmu spolu se svojí ženou Olgou ), Hapka ( nádherně strašidelná hudba, která zní v uších dlouho po shlédnutí filmu, Petr Hapka bohužel pro všechny lidi, (kromě ubohýho Rejžka - kritik a idiot), letos zemřel ) a dvou kameramanů filmu ( Jiří Macháně a jeho asistent Viktor Růžička - ten již bohužel také není mezi námi. Když mám obě tato díla srovnat, tak mi kupodivu vychází obě.... Juraj Herz a jeho hororová vize pohádky, Antonín Moskalyk a jeho komornost vyprávění. Proč to píšu ??? - U natáčení Panny a netvora jsem byl jako sedmiletej špunt, jen díky svému otci, kterého nechci díky medializaci konkretizovat- je však uveden výše. Byl jsem svědkem celého natáčení a do smrti na to nezapomenu. Ale jsem spravedlivej, obě dvě díla jak TV tak to filmové jsou podívaná i po těch letech
  • Byla natočena ještě jedna česká verze, nevím jestli se jmenovala stejně či Kráska a zvíře nebo jinak. Ńevíte někdo kdo v ní hrál ? Děkuji
    • jankoma
      V roce 1971 byl natočen TV film a hlavní roli filmu Kráska a zvíře byla nádherná Jana Šulcová *14* *14* *14* *14*
      http://www.csfd.cz/film/264294-kraska-a-zvire/
    • Jana Šulcová a Jiří Klem - natočil to Antonín Moskalyk, je to TV inscenace s naprosto stejnými dialogy a ta inscenace je tak jako Herzův film vynikající.... v Herzově filmu navrhl masku pan Vyleťal ( pták ), maskéři Jiří Hurych a Tomáš Kuchta - tady v Moskalykově verzi nevím ( lev, kočka??? ), ale i tak jsou obě masky vynikající a obě verze této pohádky jsou krásné
  • http://filmfoto.osobnosti.cz/kraska-a-zvire-1971-1414324-793760

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit