Přejít na výpis diskuzí

Piano

FILM 16.3.2008 
5 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lynette
    Film plyne jako klavírní koncert
    Tento film jsem viděla poprvé někdy v první půli 90. let, kdy jsem byla ještě poměrně malá a film mne nijak neuchvátil, dokonce mám pocit, že jsem tehdy u něj usnula. Ani při další repríze to nebylo o moc lepší, to jsem zase po několika desítkách minut nudou odešla spát. Až teprve v dospělosti jsem tento filmový skvost ocenila (pozdě, ale přece), jakožto hudební nadšenec jsem naprosto dodnes uchvácená filmovou hudbou Michaela Nymana (hlavně mě bere za srdce skladba The Sacrifice a The Heart Asks Pleasure First/ The Promise), nádherné scenérie rozbouřeného moře a samozřejmě skvělé herecké výkony. Ale ruku na srdce - opravdu si Anna Paquin jakožto Flora toho Oscara zasloužila? Hodnotím 9/10.
  • lynette
    Zajímavosti:

    Chyba ve filmu: Baines (Harvey Keitel) má při svém příchodu na divadelní představení o příběhu Modrovouse nepomalovanou tvář, ač o pár vteřin později kdy se jde usadit na židli ji má již pomalouvanou domorodými malbami.

    Herečka Anna Paquin roku 1994 získala za svou vedlejší roli v tomto filmu Oscara, čímž se stala druhou nejmladší držitelkou v historii této prestižní fimové ceny. Ona sama tomuto ocenění nepřikládala nikdy velký význam, dokonce ji o několik let později málem ztratila během stěhování. Po nalezení ji prý "vystavila" na WC v jejich bytě.

    Anna Paquin se dostala k této filmové roli kterou se proslavila paradoxně náhodou. Původně se totiž o roli Adiny dcery ucházela její starší sestra, kterou Anna s rodiči pouze doprovázela na casting. Filmaři si však všimli i Anny a půjčili jí scénář, aby se do příště naučila několik replik a pak jim je předvedla. Anna se pak učila doma společně s její starší sestrou a při dalším castingovém řízení si nakonec filmaři vybrali Annu.
  • twilight.girl

    Souhlasím

    Je to opravdu krásný a umělecký film. Podle mě ho ještě spousta lidí neviděla, je to přece už 17 let ,,starý,, film a ostatní se nejspíš chtějí koukat na blbosti jako stmívání, které je úplně o ničem.
  • tyret

    Nádherný film

    Je to nádherný film. Nechápu, že má jen 12 fanoušků. Takový kraviny jako High School Musical nebo Twilight mají tisíce fanoušků a skutečné umělecké dílo - hudba, scénář, režie, herecké výkony - tu zůstává nepovšimnuto. *13*
  • rhonwen

    Soundtrack

    U málokterého filmu mě tak okouzlila hudba jako tady. Je to něco tak krásného, něžného a vášnivého zároveň, že se to ani nedá popsat. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit