Přejít na výpis diskuzí

Piano

FILM 16.3.2008 13:21
5 příspěvků

Vášeň je síla, vůči které jsme bezmocní. Nostalgická romance o lásce, která vzplála v drsném prostředí novozélandské pustiny. Do nehostinného prostředí bělošských osadníků přijíždí z Anglie za novým mužem němá Ada s nemanželskou dcerkou Florou. Přiváží s sebou milovaný klavír, bez nějž nemůže existovat. Zvláštní, uzavřená a oduševnělá žena se s obchodnickým manželem Stewartem neshodne. Postupně však podléhá jemnému nátlaku jiného muže, který odkoupil od Stewarta její nástroj. Posedle zamilovaný Baines jí postupně piano odprodává, a ona za ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • lynette
  Film plyne jako klavírní koncert
  Tento film jsem viděla poprvé někdy v první půli 90. let, kdy jsem byla ještě poměrně malá a film mne nijak neuchvátil, dokonce mám pocit, že jsem tehdy u něj usnula. Ani při další repríze to nebylo o moc lepší, to jsem zase po několika desítkách minut nudou odešla spát. Až teprve v dospělosti jsem tento filmový skvost ocenila (pozdě, ale přece), jakožto hudební nadšenec jsem naprosto dodnes uchvácená filmovou hudbou Michaela Nymana (hlavně mě bere za srdce skladba The Sacrifice a The Heart Asks Pleasure First/ The Promise), nádherné scenérie rozbouřeného moře a samozřejmě skvělé herecké výkony. Ale ruku na srdce - opravdu si Anna Paquin jakožto Flora toho Oscara zasloužila? Hodnotím 9/10.
 • lynette
  Zajímavosti:

  Chyba ve filmu: Baines (Harvey Keitel) má při svém příchodu na divadelní představení o příběhu Modrovouse nepomalovanou tvář, ač o pár vteřin později kdy se jde usadit na židli ji má již pomalouvanou domorodými malbami.

  Herečka Anna Paquin roku 1994 získala za svou vedlejší roli v tomto filmu Oscara, čímž se stala druhou nejmladší držitelkou v historii této prestižní fimové ceny. Ona sama tomuto ocenění nepřikládala nikdy velký význam, dokonce ji o několik let později málem ztratila během stěhování. Po nalezení ji prý "vystavila" na WC v jejich bytě.

  Anna Paquin se dostala k této filmové roli kterou se proslavila paradoxně náhodou. Původně se totiž o roli Adiny dcery ucházela její starší sestra, kterou Anna s rodiči pouze doprovázela na casting. Filmaři si však všimli i Anny a půjčili jí scénář, aby se do příště naučila několik replik a pak jim je předvedla. Anna se pak učila doma společně s její starší sestrou a při dalším castingovém řízení si nakonec filmaři vybrali Annu.
 • twilight.girl

  Souhlasím

  Je to opravdu krásný a umělecký film. Podle mě ho ještě spousta lidí neviděla, je to přece už 17 let ,,starý,, film a ostatní se nejspíš chtějí koukat na blbosti jako stmívání, které je úplně o ničem.
 • tyret

  Nádherný film

  Je to nádherný film. Nechápu, že má jen 12 fanoušků. Takový kraviny jako High School Musical nebo Twilight mají tisíce fanoušků a skutečné umělecké dílo - hudba, scénář, režie, herecké výkony - tu zůstává nepovšimnuto. *13*
 • rhonwen

  Soundtrack

  U málokterého filmu mě tak okouzlila hudba jako tady. Je to něco tak krásného, něžného a vášnivého zároveň, že se to ani nedá popsat. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit