Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavost:

    Během II. světové války pracoval Dirk Bogarde, který ztvárnil genpor. Browninga, v britské zpravodajské službě. Do Arnhemu byl poslán Bernardem L. Montgomerym.
  • Úžasný válečný film

    Příliš vzdálený most /1977/ -

    Předevčírem jsem úplně poprvé shlédla tento již skoro 40 let starý válečný film. Nejdříve jsem se lekla délky filmu, ale musím říct, že toto je jeden z mála filmů, kterému velká délka vůbec neškodí, ba naopak - snesla bych i o pár minut navíc. Děj mě doslova přibil k židli, už proto, že tam hrálo spousty známých (oscarových) herců, kteří podávali opět úžasné herecké výkony. Film nenudí, stále se něco děje (bojové akce, drama, chvílemi probleskuje ve filmu i typicky mužský humor což bylo velmi osvěžující - s "babama" zkrátka taková zábava není) a co mě asi zaujalo nejvíc, ne vždy to probíhalo dle plánu s pozitivním výsledkem, vlastně konec nebyl vůbec pozitivní (to je prostě válka), zatímco u většiny válečných filmů jsem spíše viděla pozitivní konec (pro hlavní hrdiny), takže pro mě to bylo také takové malé překvapení na závěr, i když ne pozitivní. A musím ještě napsat, že na to, že je to cca 4 desetiletí starý film, je natočen velmi realisticky a precizně - dokonce se mi to líbilo více než Spielbergův Zachraňte vojína Ryana a to je už co říct. Zkrátka při sledování jsem měla pocit, že jsem se přímo ocitla ve válečné vřavě, byla jsem toho součástí, což se mi u válečných filmů neděje. Myslím, že tento film je právem označován za nejlepší válečný film v historii filmu. Hodnotím 10 / 10.
  • V klidu

    Tento film docela v klidu,ale je hodně dlouhý takže když se na něj podívate ráno dodívate se odpoledne,ale je fakt vkliu doporučuji vidět,už jen proto,že tam nehrajou žádní nováčci,ale dobří herci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit