Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Zajímavosti:
  Pro Nicholase Rogerse byla role černokněžníka Tarabase úplně první role. Do té doby se totiž živil modelingem.

  Tato pohádka se natáčela v České republice na mnoha hradech a zámcích.

  Režisér Lamberto Bava dlouho hledal typově herce, který by se hodil na roli Tarabase. Pak se mu úplnou náhodou dostala do ruky fotografie australského modela Nicholase Rogerse a problém byl vyřešen. Zkontaktoval jeho agenta a Nick hned druhý den nastoupil do letadla a odletěl do Itálie, kde podstoupil úspěšně kamerové zkoušky a roli černokněžníka získal.

  Nicholas Rogers měl ve své roli hodně scén, kdy se Tarabas proháněl po lesích na svém černém koni. Háček byl v tom, že do té doby nikdy na koni ani neseděl a režisérovi o tom dopředu neřekl, takže neprošel ani žádným školením. Nicholas se ale tohoto úkolu zhostil bravurně - když mu jednou při natáčení řekl Lamberto Bava, ať se připraví na scénu, kde bude jezdit na koni, Nicholas, ač to neuměl, bez většího přemýšlení na koně nasednul a scénu natočil, naštěstí bez zranění, stejně tak jako další jezdecké scény.
  • Natáčelo se i např. na hradě Bouzov v olomouckém kraji.
   • Zajímavosti:
    Natáčení taktéž probíhalo v různých lokacích Itálie.

    Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila.
 • Mega

  Upa úžasný *14* Znala jsem ji celou na zpaměť *1* Aj dnes se na ni moc ráda podívám *14*
 • Krása

  Je to krásná pohádka mého dětství.
 • Mega good

  Prostě good ... má to celkem asik 12 dílu, neboli šest rozdělených na dvě části .. sqelí herci a herečky .. a prostě good .. nej. je 1 -- a 2,3 *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit