Přejít na výpis diskuzí

Requiem pro panenku

FILM 4.3.2007 
12 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • intoska

    Requiem

    Já jsem si o tom dneska přečetla v novinách o skutečné žhářce,nemá s hlavní hrdinkou moc společného a podívala se na ten film,ten je docela krutý....
  • LAKMAN

    Ten film je dost drsnej a hlavně ty praktyky jaké vychovatelky používají a šokuje mě že ten film je natočen podle skutečné události to co se děje u vnitř ustavu jak zahazely s chovankamy je velice nelidské tim to děkuji za natočení tohoto filmu a za upozornění problematiky která se odehávala v ustavu
  • Moj názor

    Film som chcela vidieť odvtedy, odkedy vyšiel, a stále sa mi to nejak nedarilo. Prvýkrát som ho zhliadla včera - 18.12.2008, 17 rokov od "vydania"! O to viac som sa tešila... Úctyhodné, že Renč ho natočil ako 25 ročný mladík... Je to výborný film, hoci každá vec môže byť ešte lepšia, ako sa hovorí... Vo filme je málo dôrazu na to, ako to v skutočnosti mohla hrdinka prežívať... ten samotný paradox toho, že sa vďaka administratívnej chybe stal takýto otrasný omyl, a tiež by som viac vykreslila zúfalstvo, ktoré ju viedlo k podpáleniu ústavu - musel to byť absolútny pocit beznádeje, keď to bola jediná vec, ktorá jej zostala na pohnutie situáciou.....Strašné, že si za to odsedela 5 rokov - v Amerike by sa stala národnou hrdinkou, a za ujmu na psychickom a fyzickom stave by si vysúdila určite aspoň 5 miliónov... Ľudí zaujíma - kto bola presne Marika? Ako vyzerá? Čo je s ňou teraz? Čo predtým? Uvítali by sme viac info na webe! Nebyť totiž skutočnej udalosti, tento film by nevznikol... zaslúžila by si trošku viac pozornosti, aj keď film mal upriamiť určite na niečo širšie, než len na tragédiu jednotlivca.
    Osobne si ešte myslím, že Bára Hrzánová odviedla absolútne vynikajúci výkon, a zvykne byť - trochu nespravodlivo - stavaná v tieni Ani Geislerovej, ktorej herectvo podľa mňa nebolo v úplnom súlade s ováciami, ktoré zaň dostáva. (Pritom ju celkovo - a teraz už ako zrelú herečku -kvitujem, je dobrá).
    Takže tvorcom filmu odkazujem: bola by naozaj lahôdka nájsť podrobné info o skutočnej udalosti - pozdravujem pána Klímu. V Amerike je ročne nakrútených dosť filmov na základe skutočných udalostí, a nie sú ponímané až tak umelecky, ako tento film (umeleckosť v tomto smere ani nie je "zapotřebí", samotný základ skutočnej udalosti je ohromný ťahák, ale chápem, že v dobe vzniku filmu bolo ovzdušie naklonené práve takémuto spracovaniu...) a - majú úspechy.
    Som rada, že som mohla vidieť tento film.
    Určite sa natrvalo zapísal do dejín českej kinematografie.
  • hlavní představitelka

    Věděl by někdo jak se jmenuje a co dnes dělá "Marika", jejíž skutečný příběh film zachytil?
    • gabrielle21

      Re: hlavní představitelka

      Marika se ve skutečnosti jmenovala Eva Kováčová a dnes se jmenuje René a je to muž :) Viz odkaz: http://ona.idnes.cz/pravda-o-requie m-skutecny-pribeh-panenky-z-rencova -filmu-pe6-/ona_vztahy.asp?c=A09061 9_113929_ona_vztahy_ves
    • Re: hlavní představitelka

      Taky mě to napadlo..Hlavně by mě zajímala úplná fakta o této události,přecijen film může být zkreslený.Nemá někdo původní info?
      • Film je natočen podle protokolů VB.Podle protokolů je film natočen tak jak se to událo.Ale v té době,policii opravdu stačilo"ANO UDĚLAL,nebo NE NEUDĚLAL.Detaily je nezajímaly. Ale podle rozhovorů Evy Kováčové(Marika) a jedné z ošetřovatelek,věřím spíš Evě.Myslím,že člověku který je už nadobro zavřený v ústavu,tak by jí už bylo jedno,když řekne,že to udělala.Říká,že ten požár způsobila ona a proč to udělala.Od narození je psychicky narušená,ale k tomu činu jí donutilo chování ošetřovatelek k pacientům.Ke všemu se přiznala,ale na ty ošetřovatelky a jejich agresivitu nikdy nezapomene.
      • Re: Re: hlavní představitelka

        MYSLÍM ŽE SE NEDOZVÍNE JAK TO TENKRÁT DOOPRAVDY BYLO TENKRÁT BYLA JINÁ DOBA NEBYLA TAK MEDIALNÍ JAK JE TO DNES
        • Re: Re: Re: hlavní představitelka

          Ve skutečnosti se dívka jmenuje Eva Kováčová, je to slovenka. Ve vězení strávila 9 let. Nenávist k vlastnímu tělu ji dovedla ke změně pohlaví. Dnes se jmenuje René Lízna. Jméno si vzal/a po svém opatrovníkovi. Několikrát se pokusil/a spáchat sebevraždu a momentálně je v psychiatrické léčebně.
          • Re: Re: Re: Re: hlavní představitelka

            Eva ted Rene lizna se nachazi v Brne Černovicich oddeleni 40
  • dokonalost sama o sobě

    hodně dobrej, smutnej a povedenej film....a hlavně je ze života
  • Requiem pro panenku

    Na český film opravdu dobrý...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit