Přejít na výpis diskuzí

Romeo a Julie

FILM 12.1.2009 
8 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lynette
    Chyba:
    Pohřební scéna - během ukládání Julie do rodinné hrobky položí matka Julii na prsa červené růže. Julii překryjí rubášem, na který hodí další lidé několik červených růží. Když pak Romeo Julii objeví v rodinné hrobce, neleží na Juliini rubáši žádné růže a nejsou ani pod ním.
  • lynette
    Zajímavost:
    Během ukládání Julie do rodinné hrobky položí matka Julii na prsa červené růže. Julii překryjí rubášem, na který hodí další lidé několik červených růží. Když pak Romeo Julii objeví v rodinné hrobce, neleží na Juliini rubáši žádné růže a nejsou ani pod ním.
  • lynette
    Pro mě nejlepší Romeo a Julie :-))
    Osvědčená klasika Williama Shakespeara a troufám si říct, že dodnes nejpopulárnější, kterou převedl na filmové plátno další velikán a to Franco Zeffirelli a troufám si říct, právě tato verze je ta nej a naprosto nedostižná. Konkurz na hlavní role musel býti opravdu přepečlivý, nedovedu si představit dnešní "skoro-děti", že by tak náročné a emočně vypjaté scény dokázali zvládnout tak realisticky jako právě Leonard Whiting a Olivia Hussey. Chemie sice mezi nimi spolehlivě pracovala, o tom žádných pochyb, ale dokázali tomu dodat i pořádné dávky toho citu, což málokdo v tomto věku dokáže /většina dnešních herců to nedokáže ani v dospělém věku, pouze z nich cítím tu jistou živočišnost/. Skláním poklonu Leonardovi, Olivii i ostatním hercům, včetně panu režisérovi. Trochu mě vadil pohled na Michaela Yorka, měl tak trochu image Spoka /akorát že ve světlém provedení a se zvlněnými vlasy/, co mu to proboha provedli..?:-o Naprosto dechberoucí je soundtrack od Nino Roty, hlavní téma Romeo a Julie /tu hudbu můžu poslouchat pořád/.:-)) Naprostá spokojenost, hodnotím jak jinak než známkou 10/10.
  • Hej hafo nejlepší film co sem kdy viděla. Romeo (Leonard Whiting) je vážně sexy vypadá jako Zac Efron. Vážně jeden z nejlepších a nejkrásnějších filmů *14* *3* *14*
  • Ústřední dvojice příběhu Romeo a Julie (resp. herec Leonard Whiting a Olivia Hussey) nebyli milenci pouze na plátně, ale dokonce i v reálu, oba představitelé se do sebe zamilovali během natáčení (a pro oba to byla jejich první velká láska), což si pochvaloval kvůli autenticitě daného příběhu hlavně samotný režisér Franco Zeffirelli.
  • elizturnerova

    Romeo

    moc se mi tahle verze líbila! je krásně česky nadabovaná, verše jsou překrásné a Romeo vypadá jak Zac Efron *1* *14*
  • NEJLEPŠÍ ADAPTACE

    NESKUTEČNĚ EMOCIONÁLNÍ FILM.VIDĚLA JSEM HO POPRVÉ JAKO DÍTĚ V KINĚ A VŠICHNI DIVÁCI NA KONCI PLAKALI.MYSLÍM,ŽE SE UŽ NEPODAŘÍ NIKOMU TUTO VERZI PŘEKONAT.DODNES PATŘÍ K MÝM NEJOBLÍBENĚJŠÍM FILMŮM,I KDYŽ HLAVNÍM PŘEDSTAVITELŮM JE DNES UŽ NĚKDE OKOLO 60 LET!REŽISÉR JE GÉNIUS A HERCI BYLI NAPROSTO FAMÓZNÍ A PŘESVĚDČIVÍ.NEMÁ CHYBU
  • Romeo a Julie 1968

    Pro mně je to jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy viděla.Je to opravdu nádhera všem doporučuju.Jinak Leonard Whiting v roli Romea je fakt sexy *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit