Přejít na výpis diskuzí

Schimanski - Hřích

FILM 28.12.2021 
5 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Udajně bych si tu mohl svými komentáři i snad léčit své mindráky (komplexy své méněcennosti), bylo by to pro mě skutečně mnohem jednodušší kdyby tomu už skutečně tak bylo, bohužel tomu tak není, ale proč, protože tu řeším svou nenávist a právo na své vlastní sebeurčení mimo hodnoty mimo dnešní masové konzumní společnosti a asi nejlépe a nejvíce už ve společnosti tolik poznávám zlo a krajní nenávist druhých lidí za to že jsem neměl v životě sám na výběr, za to co jsem si v životě nevybral a ptám se jen z čeho nejvíce to naše zlo, předsudky a pokrytectví v nás skutečně pramení, celé to bolestivě nesnesitelné stigma lidí s duševním onemocněním většinovou společností, které končí pak násilím na nich samích (na většinové naší společnosti), a nikdy to neskončí dokud neskončí předsudky a pokrytectví druhých lidí!! Nikdo se nad tím bohužel vubec osobně nezamyslí co se děje dnes kolem nás ve společnosti, proč právě kriminály a psychiatrické léčebny jsou dnes přeplněné a lidi tam jsou největší chudáci, v ponížení a s osobní nedustojností, chyba je vždy ve špatném systému a v tom že největší zlo není v lidech, ale právě ve vzdálenosti už mezi nimi samími, snad protože jen ve vzdálenosti mezi námi je nejvíce už nevyřešených a nezodpovězenýc našich otázek, nejvíce našich pochybností i osobních nejistot a ne, skutečně nikoliv právě reforma psychiatrické péče neřeší ve společnosti uplně vše jak by měla, má své velké mezery, protože ne každý z lidí s duševním onemocněním má ne vždy největší zájem jenom o jednotvárně už ubyjející dělnickou práci v nějaké chráněné dílně, která jim je předem předhazována jako stav ideál, to častěji pro ty lidi není ani osobně vhodné. Jo snad nebýt už právě toho že každá osobní zkušenost právě s duševním onemocněním je vždy naopak dobrá (má vždy svuj velký smysl) a je nejlepší v životě vždy o to více tam kde jiným lidem nejvíce chybí a že ji tu proklínám i za ni naštěstí děkuji byli by to v opačném případě pak mé nevyřešené osobní mindráky, které bych tu naštěstí pak řešil, jsem nanejvýše štastný a hrdý na to že jsem osvobozený od svých osobních mindráku a že je tu nemusím už vubec řešit, ano protože druhým lidem snad také jejich zkušenost právě s duševním onemocněním nejvíce chybí k většímu poznání a k pochopení toho o čem jejich život skutečně je, v čem je jeho smysl a jak by se měl hodnotově prožít s přehodnocením právě svých vlastních priorit ve společnosti s právem na své vlastní nezávislé sebeurčení!! Tím už doufám uplně končím, protože nikoliv už děkuji nebaví mě to tu psát mimo téma diskuse!! Nejsem jen evidentně dementní po nadužívání léku Akineton, a co k tomu pak ale pan Alzheimer, no nemocí je tu skutečně už evidentně hodně a psychiatrických škatulek je vždy nejvíce a ne vždy jsou na místě!! MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou.. ten, který tu myslím porušil snad všechny možné pravidla diskuse!! Jo naježený lišák asi hledá naježenou lišku..

  • MartinDyntar

    Ano také hřeším, osobně nenávidím ty naše český tolik násilnický pracovitý swině, domácím násilníkem je v Česku pomalu už každý druhý třetí z nás, pomalu už každý, je to šokující, přitom většina z nás ještě bohužel nechápe a nerespektuje to že každý z nás to má a muže mít v životě jinak, že každá psychiatrická diagnoza je vždy už něco jako velký cejch na duši pro lidi a jejich velké společenské stigma kromě jejich vlastní bolestivé a nesnesitelné sebestigmatizace, že to je jen škatulka pro druhé lidi aby věděli a řekli si: "Hele!! To je přece on!! Já ho osobně sice vubec neznám ale co nepřiznám si to, protože pozor on je udajně agesivní, násilný, líný a nebezpečný!! Tak s ním tak budeme a musíme předem i vždy jednat!!", Takové typické zkurven. lidské pokrytectví u lidí je myslím mnohem horší než tito lidé s duševním onemocněním už samotní.. Ano zatímco druhý lidé častěji s ještě s nezjištěnou svou duševní diagnozou nebo s duševní nemocí mezi námi všemi volně a svobodně běhají po ulicích a myslí si najivně že mužou asi uplně vše, protože jsou tzv. zdraví a pracující že snad i poctivě platí daně, častěji ani to ne!! Je jen jediné řešení a to zamést si nejdříve před svým vlastním prahem, před svým svědomím, jinak se jim vše z jejich pokrytectví a z jejich křivé prolhanosti od takových lidí s duševním onemocněním pak vrátí jejich agresí, ale právě proto o čem tu píšu je zřejmé že vinu už nemužeme hledat jen u nich (u duševně nemocných lidí) jak by se nám evidentně už tolik líbylo a nejvíce hodilo, uhrát vše jen na ně, to jsem osobně v minulosti zažil a zažívám to bohužel dnes a znovu to mé stigma od celé zkurven. většinové společnosti za to kým právě jsem!! Hranice v chování musíme mit každý vymezený vuči druhým lidem kolem nás, ptám se proč se dnes málokomu v životě dá osobně skutečně věřit a ne, nikoliv lidé s duševním onemocněním jsou zlí, ale naopak uplně ty tzv. podle sebe zdraví lidé jsou častěji právě pak ty největší swině v naší společnosti, a tak se s nima musí vždy i osobně jednat, že páchájí zlo rádi tolik bez jakkýchkoliv svých zábran, už bez výčitek svědomí!! Nikoliv už duševně nemocní lidé, ale naopak jen chladnokrevní lidé bez (výčitek svého) svědomí se svou anti-sociální poruchou osobnosti jsou pro společnost pak skutečně jedině už krajně nebezpeční!! MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou...

  • MartinDyntar

    To ano, vždy rád pomáhat a vždy chránit stejně jako Gotz George v roli Schimanského, chránit před každou druhou třetí čtvrtou pracovitou českou swiní, která si do huby nikdy nevidí (Tomáš Ortel písen "Falešnej Svět"!), která je v Česku tolik utajeným domácím násílníkem, těch nenahlášených případu domácího násilí v Česku neustále roste a je jich mnohem více než policií a soudem už registrovaných případu pak právě domácího násilí, v něm Češi z celé EU statisticky nejvíce vynikají a ne, mužete to tu předem svést a uhrát na to že si tu nějaký .... .... .... léčí své osobní mindráky, že by právě své komplexy své osobní méněcenosti to skutečně tedy nevím, vím jen jediné že většina Čechu končí dříve s odnětím své svobody ve vazbě, v tolik už přeplněném kriminálu dříve než v též přeplněné psychiatrické léčebně a je zajímavé nejvíce vždy to že každý s duševním onemocněním má se svou diagnozou vždy velké společenské stigma a velký cejch na duši, že je udajně líný, násilný a společensky nebezpečný, hmmm skutečně zajímavé až na to jediné - protože co teprve ty lidi s nakonec častěji s ještě tolik nezjištěným duševním onemocněním mezi námi ve společnosti, který evidentně mužou sami uplně vše když poctivě odvádí (platí) daně a poctivě pracují, ano ty dříve skončí bohužel vždy častěji právě v přeplněném kriminále nikdo z nás nechce evidentně vědět, proto je vždy dobré si umět zamést před vlastním prahem ohledně toho kdo je tady ,,zdraví a zpusobilý ke všemu" a pro společnost zítra také (!!!) jistě pravděpodobně možná také i ,,duševně nemocný", ne nejhorší mezi námi není naše násilí a ponižování, ale osobní předsudky, které v nás živí vždy tolik naše osobní pokrytectví!! Chcete vidět vysoce vzdělané anti-sociální jedince (dříve řečeno ještě psychopaty), který neumějí se svým vysokým intelektem nikdy správně zacházet, jděte všichni prosím do vysoké politiky se podívat na lidi co jsou tam skutečně zač!!! Doporučuji to všem!!! (MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou)

  • MartinDyntar

    Gotz George byl jeden z nejlepších německých hercu. Nesmí se na něj divácky nikdy zapomínat, uznávám ho jako skutečně dobrého a znamenitého velice nadaného ctižádostivého herce, byl mě nesmírně už osobně sympatický. Ty nejlepší díly Schimanského jsou už pro mě právě "Azyl", "Den Matek" a především pak "Zločin a Trest". Schimanského je třeba si divácky připomínat, je to kvalitní kriminální cyklus jaký se právě dnes už vubec bohužel netočí. Dnešní právě nejen americké kriminálky jsou velice nudné, klišovité a podpruměrné, velice už nekvalitní.

  • MartinDyntar

    Na Gotze Georgeho se nesmí nikdy divácky zapomenout. Jak jinak Horst Schimanski byl hodně svérazný, hodně nekonvenční ve svých vyšetřovacích policejních metodách, byl neformální a to na tom bylo to krásné, ale byl přitom všem už sám natolik upřímný, byl srdečný, příjemně laskavý bez rozdílu ke všem, byl jako představitel Schimanského přátelský a byl plně oddaný své profesi i v osobním životě, věřil jí či věřil v ní hodnotově že se má vždy pomáhat druhým lidem a chránit je za každou cenu. Byl natolik odvážný, ctižádostivý a cílevědomí až to jiskřilo už u diváku v něco mnohem více, Gotz George se stal více už ideálním vzorem správného policisty tak jaký by měl policista skutečně charakterově už být, ačkoliv by ve skutečném životě Gotz George asi v policejních řadách nikdy neuspěl, by sám pohořel na tom nic nemění. Schimanski nebyl sám žádný snílek ani idealista, byl to jen tvrdohlavý mezek, který věřil ve svou profesi a nesr.. se s tím, dotáhl naopak vždy vše do konce za každou cenu, neptal se nikdy druhých lidí co tomu musí už tolik obětovat, a to na tom bylo to nejvíce upřímné, hluboce krásné a životně už pravdivé. Gotz George byl dobrý herec. Nejlepší díli Schimanského byli pro mě právě "Hřích" netřeba více dodávat, "Den Matek" o ,,válečných zvěrstvách", "Azyl" o problému ilegální migrace a převaděčích právě ilegálních migrantu a "Zločin a Trest" o korupci v policejních řadách, bylo to kdysi ještě kvalitní znamenité a vyjímečné kriminálky, nebyli jen o samotné akci tak jak ji známe tolik dnes, byli o skutečném osobním příběhu ze života a o skutečně dobrých, už věrohodně přesvědčivých hereckých výkonech, které se dnes v kriminálkách už bohužel prostě nevidí. Gotz George byl pro mě nejlepší německý herec, který svému upřímnému herectví v roli Horsta Schimanského hodně obětoval a který v herectví měl mnohem na více a ne vždy k tomu dostal v životě svou hlavní ,,hereckou" příležitost. Ale snažil se vždy o to a většinou se mu to převážně i dařilo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit