Přejít na výpis diskuzí

Smrt v Benátkách

FILM 4.6.2012 
4 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lynette
    Působivé
    Tento film, který vzniknul dle novely Thomase Manna /tu jsem nikdy nečetla/ na mě opravdu velmi zapůsobil, i když byl svým způsobem velmi netradičně natočený /snad proto, že prý novela T. Manna byla prakticky "nepřenosná" na filmové plátno, ale L. Visconti dokázal, že tomu není tak/.:-) Tehdejší britská herecká legenda Dirk Bogarde a zároveň /bývalý/ mužský sexsymbol /z 50. a 60. let/ zahrál tuto roli velmi autenticky a přesvědčivě. Co se týče jeho ztvárněné filmové postavy, bylo mi ho spíše líto, např. jak se ke konci filmu nechal umluvit v kadeřnickém /holičském/ salónu k té omlazující proceduře a nakonec vypadal ve výsledku když odcházel jak upír /tehdejší měřítko "krásy" z r. 1911 opravdu asi nikdy nepochopím/. Závěrečná scéna se mi vryje každopádně do paměti - záběry na umírajícího skladatele na pláži ze kterého přímo teče barva z jeho vlasů /kdyby se na tu omlazující kůru možná vykašlal, udělal by lépe/ versus záběry krásného mladého hocha v moři při západu slunce. Hudební doprovod se k celému příběhu velmi hodil a líbil se mi. Je to asi vůbec poprvé, kdy jsem viděla na filmovém plátně ztvárněný čistě platonický cit mezi zestárlým mužem a mladým hochem. Hodnotím 8/10.
  • Smrt v Benátkách, 15.6. 2012, ČT2, 20:55 hod. večer. *5*
    • Originální název Death in Venice. *3* Jinak dávají to v pátek. *4* *5*
  • Zajímavosti:

    Smrt v Benátkách /1971/:

    Tento film je adaptací stejnojmenné novely Thomase Manna.

    Předobrazem titulní postavy kterou ve filmu ztvárnil britský herec Dirk Bogarde, byl skladatel Gustav Mahler, jehož hudba podbarvuje klíčové pasáže.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit