Přejít na výpis diskuzí

Souboj Titánů

FILM 29.5.2009 
26 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zdravim

    souhlas, ten film je sr**ka *9* *5* ale dneska jsme skoukla nove zabery z nataceni, jednalo se o kaskaderske kousky hercu a tedy - rikam klobouk dolu pred vsema, nezvladla bych to.. *9*
  • lynette

    Filmová katastrofa!!!

    Už v půli dubna jsem shlédla celý film COTT s mou mamkou, obě jsme byly velice "odvařené".... Bolela nás prdel a myslely jsme, že usneme nudou.... Tak trapný a blbý film jsem už dlouho neviděla, jelikož moc dobře znám původní verzi, tak tuhle novou nikdy mít ráda nebudu, protože jak se říká, zvyk je železná košile. Kdyby tam nehrál můj oblíbenec Hans Matheson, vypla jsem to po první minutě... Tenhle film nemá s mytologií pranic společného, jsou tam jen blbé jednoduché věty, nudný nezáživný příběh a občas nějaká ta scénka s ,,mlátičkama".... Rovněž kamera byla strašná, takové divné blikání sem a tam a působilo to navíc velmi rušivě a znervózňujícně.. Efekty byly jediná věc, která se povedla... Což je dost málo.. Perseus vypadá jak vojín z Iráku, jen vytáhnout granát, Andromeda byla nepříliš krásná a jen visela za ruce na konci filmu jak salám ve špajzu. Io byla taky dost na hlavu postavená a nepatřičná postava a navíc, ta herečka je strašně antisexuální, nesympatická, s divným nepříjemně zbarveným hlasem... Jediný, kdo tam držel trochu úroveň byl asi Mads Mikelssen, ač toho herce jinak "nežeru".. Co se týče Hanse, bylo mi ho líto, asi když se téhle kravině upsal, chudák netušil, že to bude taková katastrofa, asi si to taky představoval jinak..
    • lynette

      Re: Filmová katastrofa!!!

      Jediný z té hordy ostatních bojovníků byl výrazný a zapamatovatelný, bohužel byl opět nějak upozaděný, bylo ho ve filmu strašně málo vidět, postával pořád někde za ostatníma vzadu jak Popelka a řekl tichým hláskem pár vět, sotva ho bylo slyšet. Taky mě dost zaráželo, že když se netvářil jako hromada neštěstí, tak se tvářil na ostatní chlapy tak, jako kdyby jim chtěl vlepit pořádnýho hudlana, zase házel ty své romantické obličeje, z čehož jsem usoudila, že by se měl Hans honem rychle vrátit k romantickým rolím, pokud nechce mít definitivně po kariéře... Bohužel jeho "velká" role byla přímo určená pro kompars, to postávání a špatné popobíhání s lukem v ruce a toulcem na zádech by zvládnul i obyčejný komparsista. Vlastně dá se říct, že většina těch rolí tam byla přímo pro kompars, nechápu, proč najímali profi herce... Strašně mi lezl na nervy ten teploušsky vyhlížející "bratr" Ixase, ten druhý mladší lukostřelec... To byl buzna jak vyšitej, nemůžu si pomoci... Bohužel režisér ho upřednostňoval po celu dobu filmu více než herecky a vzhledově výraznějšího Hansíka...
      • lynette

        Re: Re: Filmová katastrofa!!!

        Taky by mě zajímalo, co měl znamenat ten nazrzlej panák co měl účes jak domorodec z Nové Guinee.., který se choval jak vůdce náboženské sekty nebo zhulenej hippie magor.. Ve filmu převažovaly ochotnické výkony (bohužel, i toto je ale urážka ochotnických souborů..).... Asi jediná vtipná scénka mi přišla ta s tou flétnou s Ixasem v lese, poněvadž jsem sama kdysi hrála na flétnu.:-)) Jinak prostě celý scénář filmu s dialogy v něm mezi herci je více než katastrofální a vůbec se všem těm hercům nedivím, že po celou dobu působili velmi velmi otráveně… Tenhle film není o herectví, ale o efektech a kdyby tam místo živých herců dosadili animovaný panáky, mělo to stejný konečný výsledek. Zaráží mě i nesmírná troufalost filmařů, kdy po takové hrůze se připravují na natáčení dalšího pokračování…. :-//// Hodnotím 4 / 10, asi proto, že mi bylo všech těch herců opravdu opravdu líto a že je obdivuju pro jejich výdrž a trpělivost, že od takové chujoviny uprostřed natáčení neutekli…
  • Zajímavosti

    Lokace, kde se natáčelo:
    Sheppertonovo filmové studio, Shepperton, Surrey, Anglie, UK


    Národní park Teide na ostrově Tenerife, Kanárské ostrovy, Španělsko
    • Re: Zajímavosti

      - většina natáčení probíhala na ostrově Tenerife, hlavně bojové scény a souboje
      - v červnu 2009 natáčel štáb 10 dní v kamenolomu u Llanberis (severní Wales, Velká Británie)
      - filmový štáb věnoval místnímu hospodářství v severním Walesu 50 000 liber
      - štáb utratil za filmové natáčení v severním Walesu min. 1 250 000 liber
      - společnost Warner Brothers si v severním Walesu najmula od 90 procent všech společností z této lokace auta, karavany, bezpečnostní agentury, 22 hotelů a dodavatele jídla
      • Re: Re: Zajímavosti

        - od 29.6.09' byla uzavřena na měsíc kvůli natáčení turistická a horolezecká hlavní stezka od Allt Ddu k Nant Peris v severním Walesu, místní obyvatelé byli kvůli tomu velmi rozhořčeni
        - natáčení probíhalo v červnu a červenci 2009 také v lesích v Newborough a v Anglesey (severní Wales, Velká Británie)
        - v červnu a červenci 09' probíhalo po dobu 4 týdnů natáčení v lomu u Dinorwig (severní Wales)
        - filmování v lokacích severního Walesu se zůčastnilo kolem 200 lidí a celé toto natáčení provázela přísná bezpečnostní pravidla
        • Re: Re: Re: Zajímavosti

          - jen čtyři lidé ze štábu měli na starosti převážně válečné kostýmy + řecké zbraně (10% z toho už bylo před několika lety předtím použito ve filmu Troja, což se ostatně ale týkalo i dalších rekvizit).(***)
          - 50 lidmi bylo vytvořeno pro film 3000 kostýmů pro celkem 285 herců. Výroba byla velmi náročná, každý herec měl totiž svůj specifický kostým, nikdo neměl stejný. Toto se vztahovalo i líčení - opět každý herec ve filmu měl svůj specifický makeup a svůj vlastní specifický účes, tato metoda je filmaři ovšem používaná jen vyjímečně, neboť je velmi časově náročná.(***)
          • Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

            - bojová scéna mezi Perseeem a Medusou se natáčela druhý natáčecí den ve filmových studiích Langeross v Londýně.(***)
            - 3 týdny natáčení ve Walesu bylo velmi blátivé, filmařům po celou dobu nepřálo počasí, protože pořád silně pršelo.(***)
            - kulisy pro natáčení klíčových scén jako např. čarodějnické doupě, velká trůnová místnost na Olympu či bazilika ve městě Argos byly postavené ve třech různých filmových studiích - v Langerros, v Shepperton a v Pinewood.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - hlavní představitel Persea, australský herec Sam Worthington odmítl nosit v tomto remaku tógu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - bojové scény mezi Perseem (Sam Worthington) a Krakenem se natáčely v londýnských filmových studiích Langeross.(***)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - herečka Gemma Arterton (ve filmu Io) měla během natáčení problémy se svým kostýmem - na svůj dlouhý plášť si neustále šlapala, či jí na něj šlapali její herečtí kolegové. Podle jejích vlastních slov z ní měl kvůli tomu celý štáb legraci, ale ona tento plášť vyloženě nesnášela.
              - velká bojová scéna Persea a jeho spolubojovníků s obřím Škorpionem se natáčela proti zelenému pozadí (Škorpion se pak digitálně dotvořil). Herci během filmování ve skutečnosti uhýbali velkému množství tenisových míčků, které na ně štáb házel.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - film se natáčel i v africké Etiopii.(***)
              - dva maskéři skoro denně velice zdlouhavě líčili a vytvářeli náročný makeup (klidně až 4 hodiny) pro herce a herečky, kteří ve filmu ztvárnili postavy Hádese, Caliba a tří čarodějnic.(***)
              -
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - scény s Medusou (ve filmu ji ztvárnila světoznámá modelka Natalia Vodianova) byly první, které filmaři natočili.(***)
              - natáčení bylo pro herce velice fyzicky náročné, různá zranění (naštěstí jen lehčí) byla na denním pořádku.(***)
              - filmový štáb o 300 lidech podstoupil i náročné šestitýdenní natáčení na ostrově Tenerife v jednom ze zdejších národních parků. Štáb se odhodlal vstoupit do míst, kde jsou dosud činné sopky (zajímavost je to, že v těchto místech se naposledy natáčel film roku 1966). Natáčelo se i ve velmi vysoké nadmořské výšce (9000 stop, herci chodili v záběrech vyloženě nad mraky), kvůli velmi řídkému vzduchu proto trpělo spoustu lidí ze štábu výškovou nemocí.(***)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              - herec Sam Worthington (Perseus) měl podle svých vlastních slov největší potíže během natáčení scén s bájným koněm Pegasem - kůň ho totiž neměl rád a nechtěl ho poslouchat.(***)
              - herci používali dva druhy zbraní: první druh zbraní byl vyrobený z bronzu, tyto zbraně ale byly pro herce velmi těžké a zcela neovladatelné, takže je herci používali pouze ve scénách, kde je pouze nesly. Ten druhý druh zbraní byl vyrobený z umělého kaučuku a tyto zbraně byly zcela k nerozeznání od těch pravých a právě tyto zbraně herci používali v bojových scénách.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit