Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Preview Soundtrack STILL CRAZY (1998) by HMfansSpain
    http://www.youtube.com/watch?v=39ey6NvpaK4&feature=plcp
    Soundtrack Still Crazy - pořád naplno 1998, ukázky všech songů včetně ukázka "vlasnoručně nazpívaného songu Hanse Mathesona "Live for Today" pod č. 8.
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Interview - 1998

    Interview "HANS MATHESON - APPEARING IN STILL CRAZY" /Neon Magazine (UK); listopad 1998/;

    Ve svých 22 letech jste už hrál dvakrát rockovou hvězdu - nejprve v MOJO a nyní ve STILL CRAZY...

    ,, Myslím si, že každý chce být rockenrollová hvězda a jestliže dostanete příležitost to dělat, proč ne? Já si to užívám, ale musím se zastavit nebo budu obsazován do této kategorie rolí."

    Vaše vlastní písně byly popisovány jako melancholické. Odkud se to vzalo?

    ,,Jsem původně z Outer Hebrides - Stornaway na ostrově Lewis - a já se opravdu identifikuji s tímto místem. Je to prostě úžasné - krajina, moře a počasí jsou vždy drsné. Miluji to. Všichni na Outer Hebrides se topí ve své bolesti celou dobu. Hluboká melancholie, to je v genech tam nahoře."

    Kdo jsou vaše hudební vlivy?

    ,, Leonard Cohen (směje se). Miluji Leonarda Cohena, on je básník. Já si jen myslím, že je úžasný."


    Bylo to skličující dělat LES MISERABLES ?

    ,, Pamatuji si, jak jsem dostal roli v úterý, v pátek letěl do New Yorku a já byl jako v extázi. Ale když jsem přistál v New Yorku a já byl jako, počkej, to není to pravé, jsem správný kluk z Bromley, tohle si nezasloužím, nejsem toho hoden. Jsem rád, že to nemělo velký úspěch (v Americe). Nevím, co by to se mnou udělalo, kdyby všechna tato režisérská esa z Ameriky volala mému agentovi. V dané chvíli se nacházím na křižovatce. Já vím, že to přijde, jestliže to budu chtít, ale..."
    • Re: Interview - 1998

      Čeho se bojíte?

      ,,Moje nejhorší obava je, že se stanu nějakým sobeckým, arogantním malým bastardem a že ten byznys začne měnit kdo já jsem,co dělám a lidé mě začnou mít rádi pro můj vzhled a práci, kterou dělám, spíše než proto, kdo já jsem doopravdy. A nebýt chopný si kvůli tomu najít opravdové přátele. Já opravdu nechci být ten bohatý. Jsem docela šťastný, že dělám práci kterou miluji a mám dostatek peněz, se kterými si vystačím. Víte, já nechci být milionářem. Ale kdybych přece jenom dostal 2 milióny, já bych zkusil zřídit nějaký druh kreativního centra pro lidi, kteří by chtěli vyjádřit sami sebe. Zkusil bych dělat něco s penězi, nevkládal bych jen energii do kokainu a limuzín."

      Jaký je váš příští film, BODYWORK, asi?

      ,,Je to o cestě mladého člověka. Ztratí svou nevinnost a pomalu zjišťuje, jaké je to být mužem. To je silná věc, když musíte pokračovat a vaše sny jsou rozbité a ztratíte vaši nevinnost. Byl jsem tím. Začnete pochybovat o všem ve vašem životě, o všech názorech, které jste měl. Kam od toho jít? Nemáte nic, v co bystě věřil, žádné další prostředky. Ale pak zase začnete rozumět textům Leonarda Cohena."
  • Článek - 1998

    Úryvek z článku "RIPE OLD ROCKERS ARE NOT JUST STRANGE FRUIT" (This is Buckinghamshire; 31.10. 1998);

    Hans se zmiňuje o natáčení filmu "Still Crazy - pořád naplno" (Still Crazy, r. 1998)......

    Mladý herec, který hraje záskok ve skupině - kytaristu jménem Luke Shand, hraje také ve filmu LES MISERABLES s Liamem Neesonem a Claire Danes. Ačkoli tvrdí, že není přitahován zářivými světly Hollywoodu, životu na cestách s kapelou se nebrání.

    ,,Ano, já bych o tom uvažoval", říká Hans. ,,Show skupiny Strange Fruit by byla velmi, velmi legrační."

    O filmování scén z koncertních vystoupení.....

    Hans stál během natáčení takovýchto scén pevně nohama na zemi.
    ,, Během filmování našeho hudebního vystoupení jsme se domnívali, že publikum bylo placené k vřískání pod pódiem", směje se.
    Ačkoli po prvním záběru tam byl spontánní aplaus. Hans přece jen hraje ve filmu doopravdy na kytaru.
  • Britská komedie jak má být

    Mám úžasnou slabost pro typický britský humor, proto jsem si tenhle film nemohla nechat ujít, i když hudba 70. let není můj šálek kávy. Ale ta skupinka opelichaných dědoušků, jež se snaží dohonit mládí, ale jejich těla jim vypovídají občas službu je fakt legrační. Do toho výborný dialogy, takže dávám 8 / 10.
  • Zajímavosti

    - film získal roku 1998 cenu Fennecus Award v kategorii "Nejlepší song". Byla oceněna píseň "The Flame Still Burns" (Plamen stále hoří).
    • Re: Zajímavosti

      - herec Hans Matheson doopravdy hraje ve filmu na kytaru, herec Timothy Spall se před počátkem natáčení učil krátkou dobu na bicí a herec Stephen Rea pouze předstíral hru na klávesy
      • Re: Re: Zajímavosti

        - velké davové scény z koncertních vystoupení se natáčely tak, že byl najat pouze 20 členný kompars představující fanoušky, který byl ve finální podobě uměle počítačově zvětšen
        • Re: Re: Re: Zajímavosti

          - soundtrack k tomuto filmu byl nominovaný na Zlatý globus.
          - na soundtracku zpívají i herci z tohoto filmu, např. Hans Matheson nazpíval song "Live for Today" (Žít pro dnešek).
  • Still Crazy

    tak jsem včera viděla Still Crazy. Děj je celkem o ničem ale Hans je tam tak úžasně zajíčkovský :-)) a má tam skvělá barevná a třpytivá trička :-))
    • Re: Still Crazy

      Still Crazy jsem bohužel vkuse neviděla, anglický útržky, ale vypadalo to celkem vtipně. *3* *4* Jo, Hans tam řádil, byl evidentně ve svém živlu, on je velký milovník hudby. *14* Nevíš, jestli se dá někde tenhle filmík stáhnout?
      • Re: Re: Still Crazy

        jo občas tam řádil :-D ale jinak na mě ten film nezachal hlubší dojem. Kde stáhnout nevím, já jsem to viděla na HBO2 a myslím že by to mohli opakovat, většinu filmů opakují dokolečka....
        • Re: Re: Re: Still Crazy

          Still Crazy, to je takovej filmík na odlehčení. *3* Vím, že na HBO ho dávaj pořád dokola, ale proč ho nikdy nedávala aspoň komerční tv Nova, to je mi záhadou, přitom je to 10 let starej film a na Nově běží i daleko větší blbiny než Still Crazy.. *8* Kabelovku nemáme a na netu jsem se po něm už koukala, jestli se odněkud nedá stáhnout, ale nic nenašla.. *10* No tak mám smůlu.. *9*
  • Sháním !

    Čauky,sháním STILL CRAZY,v DVD kvalitě,nebo aspoň v Avi. V půjčovnách mají DVD,ale bez dabingu,pouze na kazetách VHS je to nadabovaný.Kdo má ať se prosím ozve na email,koupím !!! Moc díky předem. *4*
    • Re: Sháním !

      Mrkni na http://www.youtube.com/profile_vide os?user=OlegPuchko&p=r *3*

      Je tam celej film Still Crazy /asi 9.casti po zhruba 10 min./ *5*
  • Ke stazeni!!!

    Titulky k filmu Still Crazy (1998) ke stazeni tu:

    http://www.titulky.com/Still -Crazy-32016.htm
  • Píseň z filmu

    Písnička z filmu Still Crazy, složená Clivem Langerem. Zpívá Hans Matheson.

    Fly with the wind
    and reach out for the sky
    dance with the gods
    be my butterfly

    stay around and live for today
    there's nothing much more to say
    hang around, and live for today

    what do you say.?.

    fly with the wind
    and reach for the sky
    rollercoaster ride
    take me far away

    over the hills
    for another today

    oh you dangerous thing

    stay around and live for today
    there's nothing much more to say
    hang around and live for today

    what do you say?

    live for today
    live for today
    live for today
    live for today
    live for today
    • Re: Píseň z filmu - zde je překlad

      Pravda trochu kostrbatý... *9*

      Vzlétnout s křídlem
      a natáhnout se k obloze
      tančit s bohy
      být můj motýl

      Stát nablízku a žít pro dnešek
      není tu nic víc k řečení
      držet se nablízku a žít pro dnešek

      co říkáš?

      Vzlétnout s křídlem
      a natáhnout se k obloze
      jízda na horské dráze
      vem mě daleko

      přes kopce
      pro jiný den

      oh nebezpečná záležitosti

      Stát nablízku a žít pro dnešek

      není tu nic víc k vyřčení
      držet se nablízku a žít pro dnešek

      co říkáš?

      žít pro dnešek
      žít pro dnešek
      žít pro dnešek
      žít pro dnešek
      žít pro dnešek
      • Re: Re: Píseň z filmu - zde je překlad

        Píseň je z roku 1998 a jmenuje se Live for Today nebo-li ŽÍT PRO DNEŠEK *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit