Přejít na výpis diskuzí

Tudorovci

FILM 4.9.2008 
218 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Velké zklamání ....

    Když jsem se dozvěděla před zhruba třemi lety o tomto seriálu, byla jsem nadšená a těšila se jako malé dítě, až ho uvidím. Anglické dějiny, jakožto historie obecně mě vždy přitajovaly. První sérii jsem měla možnost vidět nedávno na Nově, kostýmy z Barandova nádherné, hudba taktéž povedená, s hereckými výkony těch starších herců jsem byla spokojená. Mladší herci a herečky mě do toho ani jeden typově neseděli, vypadali jak když jdou z maškarního, hráli civilně.. Hlavní představitelé mi do oka nijak nepadli. Druhá série byla ještě horší, než ta první, na třetí se už raději dívat nebudu. Co mě nejvíc drásá srdce jsou jisté nesrovnalosti, jakože ve smutku chodí v černém, přitom se až donedávna chodilo v bílém, šlechtici, členové královské rodiny a lidé od dvora se chová jako banda pasáků a šlapek z bordelu, vzduchem lítají z jejich úst takové výrazy, že se takhle nebaví ani kdejaký dlaždič a to jsou přitom jako lidé na úrovni a z vyšších kruhů. Bohatí pánové chodí do jakéhosi pajzlu 4. cenové kategorie mezi spodinu a rozebírají zvesela královskou rodinu, prostě k smíchu. Prostě, šlechta z prudérní Anglie se chová hůř, než ta z prostopášné Francie. Mohla bych takhle pokračovat donekonečna.. Myslím, že scénárista to má v hlavě totálně vydlabaný a na jeho místě bych si něco natloukla do hlavy o evropských dějinách. Tudorovci jsou totální průser! Hodnotím 5 / 10 a jenom kvůli kostýmům a hudbě.
    • Re: Velké zklamání ....

      Mě se teda ten seriál moc líbil navíc jsem četla historickou knihu JIndřich VIII. a jeho šest žen která je historicky pravdivá a většina těch věcí v seriálu jsou pravdivé.Herci ty role pojali velmi dobře a to že se tam chovají jako v bordelu je asi proto, že v té době to tak probíhalo a téměř žádná žena u dvora nezůstala pannou!Takže vydlabaný to tu má někdo jiný. *13*
    • 2.série Ještě větší propadák než 1. série......

      Vyjádřím se stručně, protože nemá cenu opakovat to, co jsem už napsala v komentáři k první sérii. Z historie se divák nedozví nic, zato sexu je tu víc než v kdejakém erotickém filmu.. Natalie Dormer neumí hrát s nějakou důstojnotí, kterou bych si představovala při ztvárnění historické role. Ještě že ji na konci popraví, o jednu špatnou ,,herečku" méně. I když mezi jejími kolegyněmi ještě vyniká, to co tam předvádí ty ostatní, to se ani popsat nedá.. Rádoby nové mladé mužské herecké "hvězdy" jsou jen pouhá šedá masa, která hraje civilně. Chválím herecký výkon Petera O'Toola v roli papeže, naopak mě velice zklamala postava arcibiskupa Thomase Cranmera z Canterbury, která byla naprosto směšná i s jeho manželkou z dřevěné bedny.. Kostýmy, výprava a hudba - to vše je ukázkové. Jenom jsem nepochopila scénáristu a údajného odborníka přes tudorovskou éru Michaela Hirsta, co tímto chtěl divákům vlastně říct.. Přesto tohle dílko ještě nadhodnotím, dávám 5 / 10.
      • luida

        Re: 2.série Ještě větší propadák než 1. série......

        Ty erotický scény kritizují všichni. Ale je taky všeobecně známo, že se Jindřich velmi snažil o následníka mužského pohlaví. Tak to si asi s manželkou nesedli ke stolu a nehráli karty, když chtěli syna. Něco s tím museli dělat. Nebo pořád věříš, že děti nosí čáp???
        • Re: Re: 2.série Ještě větší propadák než 1. série......

          co, že děti nosí čáp... ? *15* tak to teda ne děvče... se snad šoustalo,sice v hadrech spešl k tomu upravených u chalánů, v rozkroku měli u toho svejho úboru vystřiženou díru jen vytáhli toho svýho šulina, vyhrnuli královně noční košili a zasunuli.. *5* žádnej čáp ani vrána děvče, normální šoustačka.. *1* *14*
      • lota

        Re: 2.série Ještě větší propadák než 1. série......

        jen by mě zajímalo, co si jako o středověku (renesanci) myslíte? že ty lidi chodili pořád do kostela a říkali si sire a madam a vrkali slůvka jako ze Shakespeara? opravdu padlí na hlavu a to ještě dvakrát..neřikám, že je seriál bez historických chyb..ale prostě se snaží o zrychlení děje, nemůžou čekat x dílů na to až toho dotyčnýho odepíšou, páč by na to ty diváci zapomněli..ale určitě jste všichni (kdo zde pořád kritizují) natočili hodně a hodně seriálů, které dostaly mnoho a mnoho cen a proto si můžete otvírat hubu na tento seriál a lidi co na něm dělaj.. *10*
        • Re: Re: 2.série Ještě větší propadák než 1. série......

          Je historicky dokázáno, že v královských rodech se modlili každou chvíli! A oslovovali se s velkou úctou, i když mnohdy hranou, vykali si atd, měli svůj slovník, který museli dodržovat, komunikace byla velmi formální a neosobní. To by jsi se svými "znalostmi" mohla vědět.. *4* Doporučuji si vzít knihu, než sledovat přihlouplé seriály, v kterých je 20 procent pravdy.. *5*
        • Re: Re: 2.série Ještě větší propadák než 1. série......

          boze ty si asi uplne blba nebo co, ty si fakt jako myslis ze na kralovskoem dvore prisla kralovna za kralem a pred ocima vsech mu rekla ,,hele ty muj samecku pojd mi poradne protahnout tu moji kundu jsme nadrzena ze to vydrzet nemuzu..", ty si vazne blba cuza a nejspis blondynecka inteligentni *1* *1* *15*
    • Re: Velké zklamání ....

      mam na to stejny nazor, lynn! *3*
    • Re: Velké zklamání ....

      Ty koště ty si snad wšude..A nejsi ani schopná napsat něco nowýho..Ach jo :D
      • Re: Re: Velké zklamání ....

        Jj, chlapečku, tedy napiš něco svého vlastního, pokud možno bez pravopisných chyb, nevulgárního a aby to zase nebylo mimo téma jako posledně... *1* *1* *5*
      • Re: Re: Velké zklamání ....

        hej ty smetaku *1* a co kdybys napsal neco svyho vlastniho misto toho nadavani na nekoho kdo vyjadril svuj nazor.. *1* *5*
    • Re: Velké zklamání ....

      Ty jsi asi uplne blba, jake kostymy z Barrandova?????????? a hrali civilne, no konecne, prehravat jen proto, že mám na osbe historicky kostym to uz je sand dnes mezi herci pase aspon doufam
      • Re: Re: Velké zklamání ....

        Ne, opravdu nejsem blbá. *13* Jak už tu bylo napsáno, zjisti si informace a pak teprve nadávej, nikdy to nedělej naopak neb se jenom ztrapníš.. *5* *9*
      • Re: Re: Velké zklamání ....

        martanko kostymy byly z barandova to bys mela pri svym zajmu o tudorovce vedet.. *1* *1* od hercu se tak ocekava vis ze kdyz to maj vystudovane venujou se tomu profesionalne ze by meli historicky role hrat jinym zpusobem nez jako kdyz jde pepa se sitovkou pro mliko a chleba svy babicce.. takze.. *9*
      • Re: Re: Velké zklamání ....

        For Martanka - ty si snad přiletěla z Marsu ne? *1* Takový blbý názor jako máš se jen tak nečte... *9*
      • Re: Re: Velké zklamání ....

        Proč by byla blbá ty "chytrá"?? *13* To, že kostýmy si filmaři vypůjčili i z Barrandova ví snad každý, přečti si dnešní článek o Tudorovcích z natáčení v MF DNES na str. 14 - 18 nebo na internetové adrese www.IDNES.CZ/TUDOROVCI.... Takový jako jseš ty mám nejraději, umíš číst? *5*
        • Re: Re: Re: Velké zklamání ....

          cetla jsem to hruza.. *9* jako jestli se anglani podle tohohle serialu ucej ve skole dejiny tak te buh... *9* *9*
  • Co si mám myslet??

    Po dalším pátečním díle jsem dospěl k závěru, že tento "historický" seriál má s historií pramálo společného, zato tam dámy a pánové z nejvyšších kruhů šu*** jak o život, takže Tudorovce beru jako erotický seriál s vyšší úrovní. *9* Anna Boleyn se prohlašuje za neposkvrněnou pannu a přitom se chová jako ta nejposlednější děvka... České překlady dialogů z angličtiny jsou otřesné *9* Vážně jsem netušil, že v Anglii měli koruny. *1* Milý scénárista by si měl něco zjistit o historii, v té době byla smuteční barva bílá a ne černá, jak jí tam prezentujou. *8* A další kiks na který se nemůžu dívat - pánové z vyšší třídy se scházejí v hospodě 4.cenové kategorie mezi spodinou a probírají tam sňatek sestry krále Jindřicha! *1* To by si nikdo netroufl. *13* Ale nevzdělaní lidé co čučí max. na Spidermany apod. můj názor jistě strhají. *5* Tento seriál mě naprosto zklamal..
    • Re: Co si mám myslet??

      Ahoj já teda spidermana nesleduju a historii Tudorovců se zajmám od tí doby co vešel do tv a jsem naprosto jiného názoru ten svénář je naprosto úžasný navíc jsem četla knihu Šest žen Jindřicha VIII. a musím říct, že je to naprosto identické jako v knize která je z velmi historických a důvěryhodných pramenů. Neříkám chápu, e někomu se to líbí a někomu ne ale pochybuju, že si tudorovce studoval nějak hlouběji a koho to moc nezajmá a jen od toho čeká pouze války a krev tak chápu že tento seriál nemůže ocenit.A erotika tam musí být protože když si přečteš nějakou historickou knihu tak swe dozvíš že tenkrát to tak bylo a opravdu šlo o postele a sex a většina žen u dvora pannam nezůstávali , ale ávat to za vinu zrovna filmu který jen mluví a ukazuje pravdu je ubohé a né hrdinské.
    • Re: Co si mám myslet??

      přemejšlíš vubec nevím jestli si holka nebo kluk ale přemejšlej.Není to uplně podle pravdy něco je tam vymyšlený ..... *16*
    • Re: Co si mám myslet??

      Jo máš pravdu, seriál je hodně vzdálenej od pravdy.Bavili sme se o tom ve škole s našim dějepisářem a řikal , že větší píčovinu neviděl a že Jindřich tam je taky vyobrazenej jako playboy přitom to byl zavodněnej tlustej pucflek, ale myslim že jako seriál pro dlouhý páteční večer docela dobrý. *1*
    • Re: Co si mám myslet??

      Tak hele milý McLarnone! Sem píší lidé, kterým se tento seriál líbí. Je mi jedno, že se ti nelíbí a že to je historicky nepodložené a mimochodem, král Jindřich VIII. miloval ženy, proto tam je zobrazeno tolik erotických scén a myslím, že jich měl doopravdy více než je v tom seriálu zobrazeno! Svůj názor si pro příště nech pro sebe!Poroučím se!
      • Re: Re: Co si mám myslet??

        Ahoj lidi, tak vidim ze se na muj prispevek nalakalo nejvic lidi, tak zaprve delal sem si srandu z jedny holky, ktera se tak menuje a doufam ze to tu najde ptz je to kravka a za druhe mi to prijde vtipny jak vas to tady vsechny poburuje *1* *1* *1* ...jinak tudorovce sem videl jednou v zivote *1* *1* *1* *1*
        • Re: Re: Re: Co si mám myslet??

          Jezis, drz hubu a uz sem nepis, mas v hlave nesrano;)
          • Re: Re: Re: Re: Co si mám myslet??

            To bylo na koho? *9*
            • snake666

              Re: Re: Re: Re: Re: Co si mám myslet??

              Snake666 to JOP: Já už se lekl,že to bylo na mě *1* *15* *15*
            • simuskap

              Re: Re: Re: Re: Re: Co si mám myslet??

              Pro Annu! *9*
        • snake666

          Re: Re: Re: Co si mám myslet??

          HA HA HA, vtipálku *1*
      • Re: Re: Co si mám myslet??

        Ahoj lidi, tak vidim ze se na muj prispevek nalakalo nejvic lidi, tak zaprve delal sem si srandu z jedny holky, ktera se tak menuje a doufam ze to tu najde ptz je to kravka a za druhe mi to prijde vtipny jak vas to tady vsechny poburuje *1* *1* *1* ...jinak tudorovce sem videl jednou v zivote *1* *1* *1* *1*
      • Re: Re: Co si mám myslet??

        ančíí ty seš zaručeně blondýnka *1* *15* *15*
      • Re: Re: Co si mám myslet??

        bozinku ty jses fakt blba nana ze to svet nevidel!! *9* *9* doporucuju misto cumeni na bednu vzit si nejakou knizku s historickymi fakty nebo alespon historicky roman *8* *8* *5*
      • Re: Re: Co si mám myslet??

        Jsi fakt vymatlaná.... čtu tu, co tu píšeš a jsi fakt mimo *9*
      • Re: Re: Co si mám myslet??

        Aničko, jseš vypatlaná a běž do prdele!! Víš hovno o historii a vůbec tady nikoho nezajímá jak moc velká fanynka tohoto seriálu jseš! *15* Poroučím se a jsem při Mclarnovi. *5*
  • supeeer

    tenhle serial je bozi budu ho sledovat porad ....povedl se *1*
  • Soundtrack

    http://www.uloz.to/1216057/the-tudo rs-trevor-morris.rar *5*
    • ancuska18

      Re: Soundtrack

      Díky, jsi moje záchrana! :-) Hledám to celý den a už jsem z toho na bednu. *9* *3* *1*
      • Re: Re: Soundtrack

        *5* *5*
  • Tudorovci

    Jak tady někteří píšou, že je to jen o sexu. Ta doba byla taková. A kdyby to bylo bez toho, tak by se to nevyplatilo natáčet a vznikl by nám 10ti minutovej film.Skoro nic by tam nebylo. Prostě jaká doba takovej film.
    • ancuska18

      Re: Tudorovci

      Musím souhlasit tady s Lady Anne. Nechci se chlubit, ale myslím, že historii mám celkem slušně načtenou a rozhodně nesouhlasím s tím, že ,,doba byla taková" tudíž že byla jen o sexu. Myslím, že chápu, co jsi tím chtěl/a říct, ale vyznělo to všelijak... *7* *3*
    • Re: Tudorovci

      Že byla taková doba? Upadl/a si na hlavu? *9* Už jsis někdy něco přečetl/a o historii? Takový věci se neděly ani o 2 století později v prostopášné Francii, natož aby se takhle chovali v puritánský Anglii! *8* Ženy z těhle kruhů se nemohly chovat jako kurvy z bordelu, neb by se shodily.. Když si chtěli králové pořádně užít, museli za lepšíma prostitutkama, tzv. společnicema, víš zlatíčko. *8* *8*
  • hannahmiley

    Dobrý

    Ten film je hezkej ale trochu sprostej třeba to jak *16* *16* ji tam mrdá nebo jak tam furt mluví jen o sexu *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *1* *1* *1*
  • hannahmiley

    Tudorovci

    Ten film je sice sprostej ale pochopte mě je 11 let tak to beru trochu jinak ale mě se líbí takovýhle historický filmy *4* a taky ten film muž se železnou maskou jak tam hraje leonardo dicaprio tak na ten koukám skoro furt.Ale nedívala jsem se tento pátek protože jsem usnula dřív než to začali dávat.V před minulým díle popravily Buckhimgama a tam byla i ta jeho dcera se kterou se tam mrdal ten chlápek *15* *8* a koukněte se na profil toho Jindřicha VIII v tom filmu je tak hezkej ale ve skutečnosti byl úplně jinej(hrozně tlustej) *15* .
  • jane seymour

    nevíte plsky někdo kdo bude hrát janu seymourovou v dalších dílech???????????
    • hannahmiley

      Re: jane seymour

      Bude jí hrát Anita Briem.
      • Re: Re: jane seymour

        *13* chyba ! Islandská herečka Anita Breim hrála Jane Seymour v posledních čtyřech dílech druhé série, ve třetí ji nahradila Angličanka Annabelle Wallis, po důvodu jsem nepátral, snad jen, že Anita dostala job v Hollywoodu... tady si to můžete ověřit : http://www.imdb.com/title/tt0758790 /fullcredits#cast
        • Re: Re: Re: jane seymour

          Ta herečka vypadá lacině.., Annabelle..... *9*
        • Re: Re: Re: jane seymour

          sorry, Anita Briem... nobody perfect *3*
          • hannahmiley

            Re: Re: Re: Re: jane seymour

            V poho.
  • simuskap

    chválím

    Co tak čtu, tak by se na tento seriál neměly koukat děti, jen tu pak píši příspěvky viz. příspěvěk pode mnou;) Myslím, že seriál není jen o sexu, to by jste se měli asi nejdříve kouknout na péčko a pak to s tím srovnat;) Seriál jako takový je super, určitě se povedl. Hlavně ztvárnění hlavní postavy Jonathana Rhyse-Meyerse, hraje tu roli skvěle;)
  • The Tudors /2008/

    Zde na této adrese

    http://www.hollow-art.com /base/hans-matheson-tudors

    jsou obrázky z druhé série, vysoká kvalita! *3* *14* *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit