Přejít na výpis diskuzí

V přístavu

FILM 10.2.2020 
7 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MartinDyntar
  Nejlepší americké krimi drama režiséra Elia Kazana všech dob v hlavní roli s Marlonem Brandem. Zprvu není jasné na či straně stoji, ale jak film napovídá holubi ve filmu a nejen pro film symbolizují oddanost a věrnost jeden druhému az do smrti. A je to drama o zradě, možná je to více milostné drama než krimi drama, obě roviny se vzajemne prolínají a střídají a překrývají. Je to drama o nebývale odvaze, o houževnatosti a statecnosti, k niz vede postupna osobní proměna cele osobnosti - katarze u Marlona Branda - díky novému partnerskému vztahu, resp. díky partnerské lásce a důvěře. A empatii. Co stojí zrada přátel a jake má důsledky?
 • MartinDyntar
  Pratelska oddanost a věrnost, loajalita aneb osobni proměna osobnosti (katarze) v partnerské lásce a důvěře. Otázka zrady... (...) aneb je to více krimi drama anebo milostné drama? Něco mezi tím... (...) nejlepší film a nejlepší a také nejobtížnější a nejnáročnější herecka role zesnulého Marlona Branda. Režie: Elia Kazan.
 • MartinDyntar
  Holuby ve filmu symbolizují věrnost a oddanost jeden druhému. Je to film o zradě a tohle mně přijde jako zajímava a užitečna myšlenka, na kterou jsem v předešlým komentáři k filmu zapomněl.
 • MartinDyntar
  Dnes jsem sledoval. Herec L.J.Cobb hraje bezohledneho mocného a vlivného mafiána tak natolik přesvědčive a věrohodne az z něj jde strach, skutečný strach. Film je krimi dramatem o odvaze a zradě svých vlivných mafiánských přátel v podání Marlona Branda, který tím vyniká. Film je o tom že láska, přesněji partnerska laska muže bit častěji a je častěji mocnější než loajalita, než oddanost mafiánským kolegum. Výčitky svědomí z lásky a pro lásku přispívají k postupné proměně osobnosti, jinými slovy respektive ke katarzi u Marlona Branda, který spravedlive svědčí u soudu proti svým mafiánským pratelum a ztrácí, přichází o všechno a o všechny své přátele kromě partnerského vztahu. Pak je tu ještě odvážný protestantsky kněz, jehož křesťanské kázání má daleko sahli vliv na čestné a statečné odvážné jednání Marlona Branda a svým způsobem svou mírou do jisté míry vede k postupné proměně jeho osobnosti - tedy ke katarzi. Moc důležitý a poučný film o tom že peníze nejsou vše a ne vždycky se člověk vzepre svému svědomí a to protoze i v podmínkách chudoby, kriminality a bidy přeci jen láska je mocna čarodějka. Tolik k rozboru tohoto filmu.
 • MartinDyntar
  Nejlepší role Marlona Branda. Co více k tomu dodat? Film se musí proste vidět a divácky docenit! Neznám lepší americke krimi drama, protože takova dramata se už dnes v Hollywoodske produkci v Americe nenatáčí!
 • MartinDyntar
  Nedostižný a vynikající film, přesto filmovými diváky ještě stále plně nedoceneny. Nejlepší krimi drama všech dob s lyricky pojatou milostnou zápletkou. Jednoznacne nejlepší herecké výkony Marlona Branda převládají celému filmu.
 • MartinDyntar

  Ma kritika k filmu v pristavu s marlonem brandem uplne zdola v diskusnim foru die toten hosen.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit