Přejít na výpis diskuzí

Vanilkové nebe

FILM 4.3.2007 
2 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • OTEVŘI OČI

  VE ČTVRTEK 6.11.2008 DÁVALI NA ČT2 FILM OTEVŘI OČI A BYL TO PŘESNĚ FILM VANILKOVÉ NEBE A DOKONCE TAM HRÁLA TU SAMOU ROLI I PENÉLOPA.OSOBNĚ SI MYSLÍM,ŽE VANIKOVÉ NEBE JE PŘESNÁ KOPIE TOHOTO FILMU,ALE NEPOCHOPIL JSEM,PROČ JE TO TOČENÉ DVAKRÁT A S JINÝMI HERCI?KROMĚ HLAVNÍ ŽENSKÉ POSTAVY A PŘÍBĚHU JE VŠE JINÉ-PROČ?
  • TADY JE ODPOVĚD´

   Není to poprvé, kdy se američtí filmaři zhlédli v díle svých evropských kolegů a rozhodli se dát mu nový kabát. Právě to potkalo i Toma Cruise a jeho produkční partnerku Paulu Wagnerovou. Ihned po projekci španělského filmu Abre Los Ojos (Otevři oči, 1997) se rozhodli vykoupit práva a dokonce požádali Alejandra Amenábara, aby se znovu ujal režie. Když odmítl, oslovili Camerona Crowea, se kterým spolupracovali na jeho mimořádně úspěšném autorském filmu Jerry Maguire, v němž Tom Cruise vytvořil titulní roli. Někdejší novinář Cameron Crowe se i tentokrát ujal práce na scénáři, protože - jak uvedl - ho film Abre Los Ojos inspiroval k vlastnímu pohledu na svět náhodného sexu a na lidi, kteří se teprve učí nést odpovědnost za vlastní životy. Není bez zajímavosti dodat, že Penélope Cruzová si roli Sofie zopakovala, tentokrát ovšem po boku Toma Cruise.
   V době od Svátku Díkůvzdání na konci listopadu, do Vánoc, probíhalo natáčení v New Yorku, v lokalitách od Central Parku do horní západní části Manhattanu až po Times Square, Soho a Brooklyn. Nejzajímavější části filmu se odehrávaly právě na Times Square, kdy např. Cruise v roli Davida Aamese nasedá do svého sportovního vozu a kameraman sleduje jeho jízdu z jeřábu. Co udělalo právě tyto scény zajímavými byl fakt, že produkci se podažilo tuto lokalitu, která patří k nejživějším v New Yorku, mít po celou jednu neděli k dispozici zcela vylidněnou. "Od začátku jsem chtěl natočit Davida Aamese na opuštěném Times Square," řekl režiér Crowe. "Je to scéna z Davidova snu, kdy si připadá na světě tragicky opuštěný." Pro záběry Davidovy kanceláře propůjčil prostory k filmování magazin Vanity Fair také v srdci Manhattanu - na Times Square. Poté se produkce odstěhovala do Los Angeles, kde se natáčely interiéry ve Studiu Paramount.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit