Přejít na výpis diskuzí

Ve stínu Beethovena

FILM 28.11.2011 
2 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lynette
    Taková smyšlenost dle fantazií filmařů
    Vážnou hudbu sice poslouchám, i tu Beethovenovu, ale abych se přiznala, moc informací o jeho životě neznám a už vůbec ne o jeho hudebních dílech. Vím jen, že měl velmi velmi komplikovanou povahu, nebylo s ním lehké vycházet /asi takový povahový rys géniů/ a proto si proti sobě za jeho života stačil poštvat většinu lidí. Ale také neměl moc lehký život /soukromý ani na milostném poli/, jak už to u těchto velmi nadaných lidí už tak bývá. Vcelku mu není co závidět, krom toho talentu a toho, že jeho díla a osobnost se oslavují dodnes. Co se týče samotného filmu, jak už tu kdosi psal, jako takový ,,bulvární" materiál je to myslím dost dobré. Se skutečností to nemá skoro nic společného, snad jen krom té Beethovenovi hudby, která filmem zní o sto šest /alespoň ta to zachraňuje/. Interiéry i exteriéry včetně kamery a herectví pana Eda Harrise se mi vcelku líbily, ostatní herci nic moc.. Diane Kruger je typická emoce postrádající Němka, která neumí dát do herectví nic jiného než unylost, chlad a velkou sebekontrolu. Chybí jí naprosto spontánost a vnitřní nadšení, přesně jak to vyčítal Anně sám velký Beethoven přímo ve filmu..:-D Diane bych si tak dovedla představit jako svázanou sucharskou paní účetní s brýlemi na nose, která si úzkostlivě hlídá ty svoje čísla.:-) Vadila mi ve filmu velká vulgarita, to jsem opravdu zírala. Když všechny ty nedostatky přehlédnu a řeknu si ,,je to taková bulvární smyšlenina", můžu tento film ohodnotit známkou 7/10 a možná se na něj příště ještě někdy podívám, hlavně kvůli Beethovenově hudbě, samozřejmě. :-)
  • lynette
    Zajímavost:
    Herec Ed Harris, který ztvárnil tohoto hudebního velikána měl ve filmu změněnou barvu svých očí, nosil hnědé kontaktní čočky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit