Přejít na výpis diskuzí

Zkrocená hora

FILM 4.3.2007 
218 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jednička

    Když jsem Zkrocenou horu viděla poprvé, vůbec jsem nevěděla, o čem ten film je, ani jsem neviděla žádnou upoutávku, jen jsem si přečetla, že v něm hraje Heath. Už od začátku mě děj filmu úplně dostal, nemohla jsem se odtrhnout. Ve chvíli, kdy se Jack s Ennisem pohádali, a Jack vzpomínal, jak ho Ennis u ohně objal a zpíval mu, jsem začala brečet a nepřestala až do konce. Při scéně, kdy se Ennis šel podíval do Jackova pokoje, jsem myslela, že mě ten pláč úplně přetrhne vejpůl. Dlouho jsem se z těch pocitů nemohla vzpamatovat. Víděla jsem film už mockrát, znám zpaměti každé slovo, pohyb, gesto, pohled, ale pořád se mi strašně líbí. Jsem ráda, že existuje tato stránka, kde se člověk může svěřit se svými pocity a ví, že v tom není sám.
    • Re: jednička

      Já jsem tento film vidělě poprvé letos (myslím že ho dávali 1.1. na Nově pozdě v noci ),a ani bych ho možná bývala neviděla,kdybych náhodou v televizi neviděla ukázku z tohoto filmu-v tý ukázce mě zaujal herec Jake Gyllenhall-protože se mi taky moc líbí,a až v programu jsem si přečetla,že tam hraje i Heath Ledger,kterého jsem sice znala a líbil se mi taky,ale pořádně jsem ho začala vnímat a zajímat se o něj právě až po shlédnutí Zkrocené hory *14* *14* -a to vlastně až rok po jeho tragické smrti *9* *9* *9* .Líbí se mi oba herci,ale přece o trochu víc Heath-a hlavně mě mrzí i to,co ho potkalo,ten jeho smutný osud-to,že neuvidí svojí krásnou dcerku vyrůstat,to že toho mohl ještě hodně zažít *9* *9* .Máme na něho ale vzpomínky díky jeho filmům,díky nim bude nesmrtelný,a jako by pořád s námi.....
      • Re: Re: jednička

        Ještě jsem zapoměla napsat,že film Zkrocená hora byl moc krásný a dojemný.Nádherná příroda,že se až dech tají-a taky skvělá hudba.Ten film nemá chybu,je snad nejhezčí,co jsem kdy viděla *14* *4* ,ale má moc smutný konec.Taky jsem hodně brečela.Viděla jsem ho 2krát,mám ho konečně i na DVD *15* *5* *14* *14*
  • heatcliff

    ...

    Díky ...Víte, v tomhle filmu je důležité zachytit, tu krásnou lásku, pokud někdo říká že to je film o gayích, nebo teplých kovbojích, je to opravdu urážka toho tématu, a filmu...Je to prostě film o lásce,, myslím že by tento film mohl jít příkladem spoustě lidí, protože taková láska jako v Zkrocené hoře, ta se už dnes často nevidí...
    • Re: ...

      Jak já s Tebou souhlasím !!!!!
  • tetka.betka

    :D

    a ještě se chci omluvit jednomu člověku(on ví že mluvím o něm) protože jsem se dívala na Homosexuály skrz prsty, ale po té co jsem shlédla tento film, bych nejradši byla homosexuál taky, ale v klučičí verzi, né jako holka..chápete jo XD přestě tenhle film ukazuje krásnou lásku, která není překonána PS: Mám ho mooc ráda. :-*
  • tetka.betka

    :-*

    Já ten film miluju, zbožnuju!! Je krásný,úžasný, božský..krásné scény, perfektní obsazení..myslela jsem..bože co to bude..dva gayové..ale opravdu po zhlédnutí, jsem změnila názor, a určitě si ten film pusím ještě aspon 1000X krát
  • zdenule119

    Nemám slow!!!...

    ...tenhle film teda Oscara rozhodně měl dostat...a Heath a Jake taky...u konce,jak tam Heath brečí,po každý brečím s ním...bylo to tak bezwadně zahraný a tak přeswědčiwý...(no ono je wšechno přeswědčiwý...)...no prostě nádhera...tenhle film podle mýho názoru patří mezi nejpowedenější filmy Hollywoodu...mohla bych se na něj díwat pořád dokola...a musím souhlasit s tím,že homosexualita je naprosto normální wěc...a je pěkně blbý,že kwůli názoru mnoha lidí na homosexualitu,tenhle film Oscara newyhrál...(teda jestli to wůbec kwuli tomu je...)...no ale jinak prostě patří mezi nelepší filmy,který sem widěla a bude patřit mezi ně napořád...a Heath a Jake wydali ze sebe uplně wšechno a zahráli to absolutně perfektně...BROKEBACK MOUNTAIN--->THE BEST!!!... *14* *14* *14* ...děkuju Heathy,že si nám tady zanechal swoje filmy,we kterých si tě stále připomínáme a díky kterým na tebe už nikdy nepřestaneme myslet... *14* *14* *14*
  • Můj nejoblíbenější

    Před prvním májem jsem se dívala také na Zkrocenou horu a zase znovu jsem to moc prožívala, i Jake to zahrál senzačně, ta touha Jacka po Ennisovi…, a ta něha! Úžasné. Líbí se mi ta scéna u jezera, kdy se vidí spolu naposledy, u té ani nedýchám. A pak ten fantastický výkon Heatha v závěru filmu. Je to nádherný film, Oscara měl dostat určitě.
    • bellinka

      Re: Můj nejoblíbenější

      Jo mel ho dostat!:(..
      Jo ta scena s lasem je nejlepsi! *14* *14* A nebo ja je to tady i na ty fotce jak ho Ennis drzi ze zadu to je tak romanticky a jeste ty slova ze spi ve stoje jako kun tu bylo miliiii *14* *14* *15* *14* *5*
      • Re: Re: Můj nejoblíbenější

        Je to opravdu úžasnej film. Mám pocit, že jsem nikdy hezčí neviděla. Je něčím naprosto fascinující a nutí mě pořád na něj myslet. Už jsem ho viděla asi 20x a stále mě neomrzel.... *14* *14* *14*
  • bellinka

    achhh

    No tak dneska jsem se divala na Zkrocenou horu(opet) a muzu vam rict ten film me proste neprestane bavit je to ted nejromantictejsi film a to je to o homosexualech a Heath(Enis) je tam uuplne bozi ten jeho usmev proste zeru Jack je taky roztomilej pste Heath nam predvedl jak se ma opravdu hrat diky Heathe nikdy nezapomenu! *14* *14* *5*
  • heatcliff

    .......

    To že Zkrocená hora nedostala Oscara za nejlepší film, a stejně tak Heath i Jake měli dostat Oscary! Heath úrčitě! Výkon, který předvedl, tak málokterý herec dokáže zahrát tuto postavu, a navíc, postavu, která je homosexuální, Heath do toho šel, a svedl to úžasně, jakoby to ani nehrál , prostě to byl Enis- né Heath Ledger....Akademie by si měla rvát vlasy za jejich tehdejší rozhodnutí....I většina kritiků tvrdí, že Heath tehdy Oscara měl dostat, stejně jako Zkrocená hora za nejlepší film!.....
  • aliss67

    ......Ennis.....

    YOU BET!
  • heatcliff

    SRDEČNÍ FILM!

    JSE URČITĚ PRO TO, ŽE ZKROCENÁ HORA JE NÁDHERNÝ FILM, A HOMOSEXUALITA JE NAPROSTO NORMÁLNÍ! PŘECE NEŘEŠÍTE DO KOHO SE ZAMILUJETE, ALE JESTLI TA LÁSKA BUDE TŘEBA OPĚTOVÁNA, NEBO JESTLI TO NĚKAM POVEDE, TO MÁTE JAKO U NEZDRAVÉHO JÍDLA, JÍTE HO, JÍTE, I KDYŽ BYSTE MĚLI RADŠI JÍST TO ZDRAVÉ....TAKŽE PRO TY CO ŘÍKAJÍ ŽE GAYOVÉ JSOU ZMETCI- JE TO HROZNÉ TOHLE ŘÍKAT, TAK ANO, POTOMKY MÍT TŘEBA NEBUDOU, ALE TO SE MAJÍ KVŮLI POTOMKA OMEZOVAT VE SVÉ LÁSCE, CITECH A HLAVNĚ ZAMĚŘENÍ?- TO ROZHODNĚ NE!A ZKROCENÁ HORA TO VYSTIHUJE, BOHUŽEL KDYSI TOMU BYLO TROCHU JINAK, V DOBÁCH 60. LET, A NAVÍC VE WYOMINGU, LIDÉ HOMOSEXUALITU NAPROSTO ODSUZOVALI, A NĚKTEŘÍ DOKONCE NEVĚDĚLI, ŽE TO EXISTUJE, TAKŽE TAM TO PROSTĚ JACK A ENIS DLOUHO TAJILI, PROTOŽE VĚDĚLI, JAKÉ BY TO MĚLO DŮSLEDKY, A TAKÉ ŽE NAKONCE JACKA ZABILI, ŽE?! ŠKODA ŽE NEŽILI TEHDY V NEW YORKU- TAM BY PROŽILI PLNOHODNOTNÝ, A LÁSKYPLNÝ VZTAH BEZ JAKÝCHKOLI STRACHŮ, A SKRÝVÁNÍ. *9* *4*
    • Homosexualita není "naprosto normální", je to z faktickýho hlediska jistá chyba v matrixu, ale stejně jako plochý nohy, krátkozrakost a diabetes do společnosti patří a doufám, že v budoucnu se k ní lidi budou stavět tolerantně (ale myslim, že sme na dobrý cestě...možná zas až moc - adopce atd., to teda nevim a nechtěla bych o tom rozhodovat). Co vůbec nechápu, jsou křesťani, podle kterých to bývali "radši-ani-nevím-co", když každýho takovýho klučinu/holčinu stvořil přece ten jejich slavnej neomylnej Bůh. Hezky to vystihla Alyssa v Chasing Amy - je tak vzácný najít člověka, do kterýho se zamiluju, nebudu svoje šance snižovat na polovinu tím, že vyřadím jedno pohlaví....This Mountain truely broke my back.
    • alen

      Re: SRDEČNÍ FILM!

      Je to vážně moc krásnej film,viděla jsem ho asi 4krát a vždycky mě dojal.je to bomba.
    • Re: SRDEČNÍ FILM!

      S většinou tvých názorů souhlasím, ale to, že by v New Yorku mohli v té době oba žít v pohodě a bez obav, to nevím. Scénář k tomuto filmu byl napsán už v roce 1997, ale do roku 2005 si nikdo netroufl film natočit, právě kvůli homosexuální tématice. Z téhož důvodu neobdržel v USA ani cenu za nejlepší film roku 2005, i když si ho po právu zasloužil. Jinak je to nejkrásnější film, jaký jsem kdy viděla, a myslím si, že mnohým lidem změnil pohled na homosexuály.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit