Přejít na výpis diskuzí

Ado Matheson

OSOBNOST 18.2.2008 
55 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • William Lewis Matheson * 7.3.1977 - + 7.8.2013

    RIP
  • Kdes vzala tu informaci, že Iain je narozen v tento datum? Nikdo, krom rodiny, rodinných známých, spolupracovníků a nejvěrnějších fanoušků ani nezná jeho přesný věk! Neexistuje žádný spolehlivý internetový zdroj, který by uváděl datum narození pana Mathesona, ani jeho věk!!! Dost pochybuji o tom, že uvedené datum narození zde v jeho životopise je pravda...
  • Všechno nejlepší vašemu krásnému staršímu synovi Hansovi k jeho dnešním 40. narozeninám!!!
    *14*
  • aranella
    Zajímavost:
    Na podzim roku 2008 zahrál na kytaru a zazpíval na soukromém předvánočním londýnském vystoupení pro nejbližší rodinné přátele a rodinu se svým starším synem Hansem Mathesonem jejich vlastní písně. Zpívali i cizí tvorbu, např. píseň "True Colours".
  • Všechno nejlepší Vašemu staršímu synovi Hansovi k dnešním 38.narozeninám! *4* *3* *4*
  • aranella
    http://digilander.libero.it/alfstone/ado_matheson.htm

    ADO MATHESON (stránka o jeho muzice atd., evidentně teprve ve "výstavbě"). *3* *4* *5*
  • aranella
    Jestli chcete vidět, jak vypadá a hraje mladší syn pana Ada Mathesona, který je taktéž herec a jmenuje se William Matheson II., tak máte možnost ve čvrtek 5.4. 2012, na ČT1, od 23.20 hod. večer! *3* Dávají film DVOJÍ NEPŘÍTEL, v orig. Joy Division /r. 2005/. *5*
  • aranella
    Podle informací z HMO dnes opravdu slaví jeho mladší syn William 35.narozeniny, takže bych mu taktéž chtěla popřát všechno nejlepší, zdraví, štěstí, úspěchy, splněná přání. *4*
  • podle životpisu ada a hanse by měl mít dneska adovo syn a hansovo mladší brácha will 35 narozky tak všechno nej! *4*
  • Úžasný životopis, jsem ráda, že jsem tu našla o něm nějaké info. *3* *4*
  • lynette
    ADO MATHESON /DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE K JEHO ŽIVOTOPISU + PŘEKLAD ČLÁNKU VE ZKRATCE/:

    Rodný jazyk - gaelská keltština, velký rokenrolový fanoušek.
    Od r. 1992 hrál s velmi nadaným houslovým hráčem /Chris Brierley/. Hráli spolu na malých koncertech v malých klubech. Čím více a více vystupovali, skupina začala expandovat. Založil si proto vlastní kapelu THE IAIN MATHESON BAND /složení kapely: Chris Brierley - housle, Ben Clark - bubny, Alf Thomas - klávesy, Ado Matheson - kytara a zpěv/. Hráli např. v UNION CHAPEL v Londýně, v roce 1997 si zahrál s Marianne Faithful v THE SHEPHERDS BUSH EMPIRE a koncertoval i s Davey Spillanem v Londýně. Roku 1996 hrál na MIDEM FESTIVALU ve Francii.
    2.4. 2005 - vystupoval na pozvání svého kamaráda Joyce Seymoura Chalka od 20.00 hod. večer na UNIVERSITY COLLEGE LONDON v Londýně při příležitosti "Hlavního literárního večera".
    Listopad 2005 - vystupoval v Londýně u HIGHLANDS AND ISLANDS SOCIETY OF LONDON.
  • aranella
    Opravdu takový dost komorní vystoupení. *3* Ty anglický populární písničky jsem si našla na netu, odvařená jsem z nich nebyla, respektive našla jsem tam jen tu jednu Seminole Wind, pokud text chápu dobře je to o indiánech z divokého západu a já spíš čekala něco typicky skotskýho.. *6* *7* *11* Spíš by mě zajímaly ty jeho dvě nový písně. *5*
  • aranella
    Panu Adovi Mathesonovi přeji k dnešním 61. narozeninám všechno nejlepší, hodně štěstíčka a ještě víc toho zdravíčka a horu inspirace do další umělecké tvorby, to vše přeje srdečně a z celého srdce Aranella. *4*
  • Re: Re: Re: Ado Matheson - vystoupení

    Ano, omlouvám se.
    K Adovu vystoupení z 24.7.2011 -
    Začal písní "Old Fishermann" a další svou píseň "Christina" věnoval zemřelé Amy Winehouse. Zazpíval své dvě úplně nové písně stejně jako v Anglii populární "Seminole Wind" a "Oh Marianne". Byl to čistě akustický koncert. Jen Ado a jeho kytara s pár hudebníky za sebou. V prostřed svého vystoupení hrál krásné keltské balady.
  • aranella

    Re: Re: Ado Matheson - vystoupení

    Kdybych měla cestu do Londýna, tak na to jeho vystoupení ze zvědavosti zajedu. Ale ony ty lístky už asi stejně budou vyprodané. Hospoda je opravdu malinká pro pár návštěvníků.
    Na rádiu ten večer nevystupoval, neposlouchala jsem sice celý večer až do půlnoci, ale každopádně tam nebyl, ani nebyl uveden v seznamu hostů a akcí pod tím rádiem, takže ta informace byla asi spíš dezinformace...
  • Re: Ado Matheson - vystoupení

    Tady jsou stránky té restaurace GREEN NOTE v Londýně + fotky exteriéru, interiér a popis, je to v Camdenu, je to hodně malé a intimní místečko.;-)


    http://london.u nlike.net/locations/302450-Green-No te
  • Re: Ado Matheson - vystoupení

    To by mělo býti snad to rádio:

    http://www.rsab.org/
  • Ado Matheson - vystoupení

    Ado má 40 minut dlouhé vystoupení u GREEN NOTE v červenci 2011.
    Green Note, Londýn
    Neděle, 24.7. 2011 od 7 hod. večer.

    Vystupuje společně s Penny Larkins a Carlem Pannuzzo.
    Vstupenky jen s předstihem, kapacita je intimní - jen 65 míst.

    Jinak jestli jste momentálně v St. Austell's Bay v Cornwallu a posloucháte rádio, Ado tam prý
    občas vystupuje taktéž. Bude tam zase 17.6.2011 večer! Ve Velké Británii si můžete naladit rádio online.
  • Špatné datum narození!!!

    William Matheson je údajně narozen 7.3.1977!!! Není to sice ofic. potvrzené, jako např. na stránkách Imdb, ale na neofic. stránce jeho bratra Hanse kdosi z administrátorů hodil toto datum narození do oběhu a dodal, že je to ze spolehlivého zdroje. *5* Už kdosi v minulosti kdo se uváděl jako jejich známý uvedl, že William je narozen začát
    kem března roku 1977. *5* Takže to vypadá jako pravdivá informace. *3*
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit