Přejít na výpis diskuzí

Adolf Branald

OSOBNOST 22.3.2014 14:41
  1 příspěvek

Adolf Karel Branald byl prozaik, dramatik, autor literatury pro děti. Adolf Branald se narodil v Praze jako syn Richarda Branalda, herce, režiséra a dramatika a herečky Marie Branaldové. Dětství prožíval v Praze, Plzni a na cestách s rodiči, kteří vystupovali s činoherními, operetními a operními společnostmi. Adolf Branald maturoval na obchodní akademii v roce 1929. Po skončení vojenské služby prošel různými zaměstnáními. Pracoval jako praktikant v bance, obchodní zástupce, klavírista při němých filmech, vedoucí autodílny, prodavač v ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Převleky mého města : Děkuji za krásné vyprávění o prvních obyvatelích Zahradního města.Knihu jsem přečetla jedním dechem.Vzbudilo to vzpomínky,když jsem jako malá holka chodila s rodiči na procházky na starý Spořilov ze Spořilova II.Těšila jsem se na housku a šunku od místního řezníka a na rohu na nás čekala krásná stará cukrárna se sladkostmi.
    Na jaře jsme obdivovali na upravených zahrádkách kvetoucí záhony.Pohodu a klid.
    Nedávno jsme se s maminkou oblékly a ony krásné vycházky si zopakovaly.Vím, že každý chrání své soukromí, ale některé domy mají vyšší ploty něž jsou samy,některé jsou opuštěné a zarostlé.Škoda...Roztylské náměstí bylo živé,dalo se zde ledacos pořídit.Ale dnes?Tragédie...Snad jen Euréka stojí za posezení a dvě deci.
    Žiji nyní na druhém konci Prahy ,ale srdcem jsem stále na Spořilově.Ještě jednou díky....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit