Přejít na výpis diskuzí

Alexandr Sergejevič Puškin

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
32 příspěvků

Ruský básník, prozaik, dramatik, kritik, publicista Alexandr Sergejevič Puškin se narodil v roce 1799, pocházel ze starého šlechtického rodu. Jeho dědeček z matčiny strany vyrůstal v Habeši. Po matce Puškám zdědil tvrdohlavost a bouřlivost. Jeho rodiče byli velmi zdělaní. Puškám vystudoval přední carské lyceum, kde se si jeho kantoři všimli, že má velké básnické nadání. Už v patnácti letech napsal známou báseň – Můj portrét. Po napsání satirických veršů o caru Alexandrovi I., mu hrozilo vyhnanství na Sibiř. Byl proto nucen odcestovat na jih a ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Všichni dejte subscribe k pewdiepie! A to hned.

T-series je fuj

• Ten Puškám mě tam trochu ničí. Kdyby to tam bylo jednou, ale je to tam snad pokaždé.
    A poznámka, že díky Puškinovi ruská literatura tolik "nezaostávala" je vážně dost neuvěřitelná. Jak vůbec někdo může říct, že nějaká literatura zaostává za něčím? Je Evropa nějaký všemocný vzor, podle kterého se musí všechno řídit? Ruská literatura i před Puškinem měla hodně hezkých děl a vyvíjela se i bez něj. Navíc kdyby kolem Puškina nebyli další lidi, kteří vytvořili podmínky, od kterých se inspiroval a podobně, tak by se ani tolik neproslavil.
  • jedna ovečka, dvě ovečky, jedna kráva, osel, mcdonald farmu měl...eeee makarena
  • Надежда Осиповна Пушкина
  • Jsem Jednorožec!! *14* *14*
  • Koukejte na Filipa a Šárinu.
  • eeeee...makarena *1* *1* *1* *1*
  • Im BeastMaster64!!!!!!!!
  • ahoj xD *2* *1* *1* *5* *3* *15*
  • *12* *12* *12* Prsátko Piggy :3

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit