Přejít na výpis diskuzí

Alois Jirásek

OSOBNOST 31.12.2006 
40 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Re:

    Vážený!Miluji též kvalitní knihy autora!Plno jeho krásných děl jsem zdědila a co nemám tak scháním po antikvariátech.Taky mě chybí a hlavně mrzí,že to neni k dostání v knihkupectví!Zdraví čtenářka Pana Jiráska!
  • Re: RE:dement starej

    Re,je vidět,že jste nevzdělaný a sprostý,který nemá úctu k vynikajícímu spisovateli a českým dějinám!!!
  • RE:dement starej

    proste starej nudnej dedek *16* *16* *5*
  • Re:

    je to vul
    *15* *15*
  • Re: Re: Starej dědula

    gysnh *9* *5* *16*
  • Re: Starej dědula

    Koho zajímá, že tě to nudí, ty blbe?
  • Starej dědula

    Nudáááá! *5*
  • Re: pozor CHYBA !!!

    drž hubu ti debile běž do prdele ti blbečku *5*
  • Re: Re: Mystifikátor

    Samozřejmě moje kritika objektivity vůbec nezmenšuje fakt, že pan profesor Jirásek byl výborný spisovatel a nazaměnitelný kouzelný vypraveč.
  • Re: Mystifikátor

    Mám rád A.Jiráska uklidní,ale jinak souhlasím
  • Mystifikátor

    Jirásek nepsal pravdu.
    Pan profesor dost falšoval historii.
    Jestli záměrně nebo z "vlasteneckého"
    nadšení,nevím. Tenkrát to bylo v módě.
    Skupiny nacionalistických vlastenců byli hodně nesnášenlivé a velmi si upravovali dějiny k obrazu výjimečného českého národa.
    Pravdou je, že doba husitská zanechala po občanské válce rozvrácené hospodářství,
    rozvrat morálky, zákonů a nakonec hladomor.
    Nakonec se sami husité spojily s převážně katolickou šlechtou a porazili
    extrémistické křídlo v bitvě u Lipan.
    Doba takzvaného „temna byla dobou nebývalého rozkvětu hospodářství a umění .
    Tato pravda se ovšem nacionalistickým skupinám nehodila, tak dějiny falšovali.
    Bohužel falšování dějin podporoval Masaryk a později i komunisté.
  • Chyba

    Ahoj v životopise Aloise Jiráska máte chybu.Nenarodil se v Praze ale ve východních čechách,v městě Hronově
  • Smajliky

    *1* *1* *3* *5* *14* *7* *4* *14* *3* *9* *9* *13* *5* *4* *5* *15* *8* *16* *8*
  • Re:

    Možná proto, že psal pravdu!! *8*
  • Chyba v dramatech

    Otec a Vojnarka nejsou povídky, ale dramata a obě jsou to realistické sociální tragédie z vesnického prostředí, právě jsem je dočetla a tak jsem si jistá, jsou to divadelní hry.
  • Re: Re: pozor CHYBA !!!

    ale ono to tam opravdu je nahoře vedle fotky napsaný, že se narodil v Praze a v prvním odstavci je, že se narodil v Hronově *3*
  • FOTKA

    Nejsem si jistá, ale pochybuju, že na přiložené fotce k článku je Alois Jirásek. *9*
  • Re: pozor CHYBA !!!

    ondro,ty píšeš,že tu mají chybu,....ale vždyť je to tam napsaný ,že se narodil v Hronově ,o Praze tam nic není.... *7*
  • pozor CHYBA !!!

    POZOR, mají tu chybu, A. Jirásek se nenarodil v Praze, nýbrž v Hronově
  • Nevím co se do příspěvku do diskuse píše...ale mám pár otázek.Proč autor takového kalibru jako je Alois Jirásek není k dostání ve všech prodejnách knih? Proč už se téměř rok sháním po dílech tohoto skvělého autora a jaksi se jich nemohu dožádat?Prodejci mne odkazují na antikvariáty,antikváři na prodejce.O slovensku radši ani nemluvim...Možná by někdo řekl abych si je koupil v některém z těch monstrózních specializovaných knihkupectví...Muj názor je ale ten, že by se měli dostat koupit ve většine knihkupectví.Zvlášť v dnešní době,kdy to národní povědomí jaksi slábne!Naše knihkupectví jsou plná kdejakých amerických a židovských kaziču umění a naše krásná literatura která má duši upadá v zapomění!a to nejen Jirásek!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit