Přejít na výpis diskuzí

Alois Jirásek

OSOBNOST 31.12.2006 
40 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chyba

    Ahoj v životopise Aloise Jiráska máte chybu.Nenarodil se v Praze ale ve východních čechách,v městě Hronově
  • vzdit je to supééééééééééééér mnelisme onem referat a ja ho mnela za jedna takze nic proti jo ja mam aloise jiraska docela rada a tady sem se dozvedela víc nes na wikipedii takze klídek jo sem asi budu chodit casteji jo mooooooooooooooc dekuju a naschledanou zase príště. *14* *2* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4*
  • Všechno by šlo ,ale srovnávat Jiráska s cimrmanem je docela BARBARSKÉ, nemluvě oté češtině
  • jinak jste kkt a picusove nebo ci co se tu hadate jak mali deti dopice svama se hadate a nahoudou ti co rikaji ze alois jirasek je blbej tak jsou to kkt je videt ze nejsou cesi *16* *12* *11* *10* *13* *9* *8* *7* *6* *5* *4* *3* *3* *3* *15* *15* *15* *2* *2* *1* *1* *1*
    • jo nechapu proc se furt hadate!!!!!!!!!!!!! *10* *10* *10* *10* *16* *16* *16* *16* *8* *8* *12* *14*
    • jediný kdo je tu dítě si ty ! kup si knihu Českého pravopisu :D
    • Nevím kdo nepíše háčky čárky a tak dále. *2* *2* *2* *2*
  • díky,mněl jsem referat dostal jsem za 1 a je tady toho víc než na wikipedii muj fb: kuba štrunc kubyny přidej si mne pokecame
  • Těch chyb je tu víc. Farář v "U nás" se nejmenoval Pavlovický, ale Havlovický. Jednalo se o postavu vytvořenou dle významné osobnosti faráře Josefa Regnera z Havlovic.
  • Vždyt o nic nejde ne?????? Tak se nehádejte, vždyt je to jenom slavnej spisovatel. *1* *2* *14* *16*
  • Nevím co se do příspěvku do diskuse píše...ale mám pár otázek.Proč autor takového kalibru jako je Alois Jirásek není k dostání ve všech prodejnách knih? Proč už se téměř rok sháním po dílech tohoto skvělého autora a jaksi se jich nemohu dožádat?Prodejci mne odkazují na antikvariáty,antikváři na prodejce.O slovensku radši ani nemluvim...Možná by někdo řekl abych si je koupil v některém z těch monstrózních specializovaných knihkupectví...Muj názor je ale ten, že by se měli dostat koupit ve většine knihkupectví.Zvlášť v dnešní době,kdy to národní povědomí jaksi slábne!Naše knihkupectví jsou plná kdejakých amerických a židovských kaziču umění a naše krásná literatura která má duši upadá v zapomění!a to nejen Jirásek!!!
    • Re:

      není k dostání protože Jirásek mnoho lidí nezajímá
      • Re: Re:

        Já jsem na Jiráskovi vyrostl a víte proč?, protože pro 12letého kluka je taková Bitva u Lučence pěkně napínavá. Ti se s tím nemazali!
        A když Jan Jiskra řekl, že to něm taky zkoušeli s Maďarkou, ale to na něj neplatí, to si pak takový mladý člověk nese ssebou do života a dodnes se to hodí!
    • Re:

      Vážený!Miluji též kvalitní knihy autora!Plno jeho krásných děl jsem zdědila a co nemám tak scháním po antikvariátech.Taky mě chybí a hlavně mrzí,že to neni k dostání v knihkupectví!Zdraví čtenářka Pana Jiráska!
    • Re:

      Možná proto, že psal pravdu!! *8*
      • Mystifikátor

        Jirásek nepsal pravdu.
        Pan profesor dost falšoval historii.
        Jestli záměrně nebo z "vlasteneckého"
        nadšení,nevím. Tenkrát to bylo v módě.
        Skupiny nacionalistických vlastenců byli hodně nesnášenlivé a velmi si upravovali dějiny k obrazu výjimečného českého národa.
        Pravdou je, že doba husitská zanechala po občanské válce rozvrácené hospodářství,
        rozvrat morálky, zákonů a nakonec hladomor.
        Nakonec se sami husité spojily s převážně katolickou šlechtou a porazili
        extrémistické křídlo v bitvě u Lipan.
        Doba takzvaného „temna byla dobou nebývalého rozkvětu hospodářství a umění .
        Tato pravda se ovšem nacionalistickým skupinám nehodila, tak dějiny falšovali.
        Bohužel falšování dějin podporoval Masaryk a později i komunisté.
        • Re: Mystifikátor

          Pane jste zcela na omylu co se týče Temna. Rozvoj umění a stavitelství sice byl a v románu, který jsem právě dočetl, jej Jirásek popisuje neménně. Jenomže za tímto skvostem se skrývalo utlačování lidí s nekatolickým náboženstvím s fanatickou odevzdaností sv. Janu Nepomuckému. Tehdy násilně vštipovali jen jednu pravdu a vše ostatní bylo hned bez diskuse špatné. A Jirásek to vystihl mistrně v tomto díle. Jistě lesk baroka, ale za jakou cenu...?Falšování dějin o kterém mlvuíte je nesmysl.Uvědomte si, ež před Bílou Horou byla většina nekatolíků v Českých zemích a jak jezuité "převychovali národ".Tak to je a na to se zapomíná!Jirásek 4EVER *4*
          • Re: Re: Mystifikátor

            Jistě, chudí byli nespravedlivě utlačovaní vždy a vždy budou, nejen v takzvané době temna. Katolická vrchnost u nás utlačovala náboženskou svobodu stejně jako protestantská v německy mluvících zemích. V tom nebyl žádný rozdíl.
            Jenom poukazuji na to, že doba tzv. Temna byla dobou největšího rozkvětu českých zemí, což se například nedá říct o dnešním morálním marasmu. V Čechách se kradlo před Bílou horou, po ní i dnes. Jen v době stabilizovaných poměrů v Rakouské říši se to trochu krotilo.Zásluhu na tom mají hodně Jezuité a jejich školství. Za první republiky se to začalo zase dohánět a dnes.....škoda mluvit.
        • Re: Mystifikátor

          Mám rád A.Jiráska uklidní,ale jinak souhlasím
          • Re: Re: Mystifikátor

            Samozřejmě moje kritika objektivity vůbec nezmenšuje fakt, že pan profesor Jirásek byl výborný spisovatel a nazaměnitelný kouzelný vypraveč.
  • pozor CHYBA !!!

    POZOR, mají tu chybu, A. Jirásek se nenarodil v Praze, nýbrž v Hronově
    • Re: pozor CHYBA !!!

      drž hubu ti debile běž do prdele ti blbečku *5*
    • Re: pozor CHYBA !!!

      ondro,ty píšeš,že tu mají chybu,....ale vždyť je to tam napsaný ,že se narodil v Hronově ,o Praze tam nic není.... *7*
      • Re: Re: pozor CHYBA !!!

        ale ono to tam opravdu je nahoře vedle fotky napsaný, že se narodil v Praze a v prvním odstavci je, že se narodil v Hronově *3*
  • FOTKA

    Nejsem si jistá, ale pochybuju, že na přiložené fotce k článku je Alois Jirásek. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit