Přejít na výpis diskuzí

Anna Friel

OSOBNOST 31.12.2006 1:58
  150 příspěvků

Anna Friel začínala na sklonku 80. let na různých divadelních scénách v Británii. Později se uplatnila v TV. Vytvořila jednu z hlavních úloh - herečku - v populární mýdlové opeře Brookside (1993-95), za niž dostala Národní televizní cenu 1995. V řadě dalších seriálů vystoupila jako host, mj. Emmerdale Farm, Coronation Street, Medics (Medikové), Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), Cadfael (Případy bratra Cadfaela - ČTV) a In Suspicious Circumstances (Za podezřelých okolností). Ve filmu úspěšně debutovala úlohou kadeřnice Prue, ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Anna je dobrá herečka takových moc není a hlavně je to neokoukaná tvář
 • Je to stara rasple co nic neumi, chlapy strida jak ponozky. Ten co s ni ted zije je chudak...
 • Anna je skvělá v Pushing Daisies. ♥
 • Zajímavost k filmu Bathory:

  Režisér Juraj Jakubisko kvůli natáčení potřeboval namalovat obrazy v přesném uměleckém stylu italského malíře Caravaggia k použití do filmu s tvářemi hlavních představitelů (herečky Anny Friel a herce Hanse Mathesona) a tak zašel na vysokou uměleckou školu, kde požádal místní studenty, zda by mu takové obrazy namalovali. Ti ho však odmítli s tím, že takové obrazy namalovat neumějí a tak Juraj Jakubisko namaloval všechny obrazy s poltréty herců do filmu sám osobně.
 • Film Bathory /Bathory, r. 2008/ v sobotu 27.4. 2013 na ČT1 od 21.45 hod. večer! *3*
 • Klamnej přebal DVD Bathory s Annou Friel...
  http://www.amazon.com/Bathory-Countess-Blood-Anna-Friel/dp/B007V57HTO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid;=1340200852&sr;=8-1&keywords;=Bathory+dvd

  To snad ani nemyslí vážně... *8*
 • rhonwen

  Neví, co chce.

  Mám pocit, že v Holywoodu zhloupla. Opustila jednoho kvůli druhému, a teď tvrdí, že toho prvního bude pořád milovat, protože se to takový drahoušek.

  http://omgwire.com/2 011/07/15/anna-friel-will-always-lo ve-david-thewlis/
  • Tupka... *6* *7*
 • Dokument

  20 filmových sezon v České televizi: Rozmarná léta českého filmu - 2008 (19/20)

  10. 5. 2011, 20:00 - ČT 1

  Zábava, 60 min, Skryté titulky

  Téměř dvě stě herců a režisérů odkrývá zákulisí českého filmu ve dvaceti letech po sametové revoluci. Bathory, Tobruk, Sněženky a machři po 25 letech, Hlídač č. 47, Venkovský učitel, Nestyda, Karamazovi... Po všech stránkách mimořádně nabitý rok a jeden nečekaný Oscar navíc!

  Dvacetidílný seriál o polistopadových osudech českého filmu tentokrát odkrývá tajemství roku 2008. Proč Juraj Jakubisko nevylíčil Čachtickou paní jako krvelačnou bestii? Proč nejdražší český film všech dob nechtěla přes prvotní nadšení americká a nakonec ani evropská kina?

  Všichni fandové do Anny Friel a filmu Bathory, dívejte se. *3*
 • hustý!!!!!!!!

  Ifans alias Spike z Notting Hill: Tvrdě pracuji a stejně tak to pak umím roztočit

  Jméno si udělal jako somrák v Notting Hillu, dnes už Rhys Ifans patří mezi nejpopulárnější Velšany v Hollywoodu. Musí mít také zvláštní šarm pro ženy, když okouzlil i půvabnou Annu Frielovou.


  neděle 1. května 2011, 18:06

  Ta se kvůli němu po devíti letech rozešla se svým partnerem a otcem jejich dcery Gracie, špičkovým anglickým hercem Davidem Thewlisem. Pikantní na tom je, že Rhys a David jsou blízcí kolegové. Hrají spolu jak v potterovské Relikvii smrti, tak v premiérové krimi komedii Mr. Nice, dokončili spolu i nové drama Anonym.

  Třiačtyřicetiletý Rhys se s o devět let mladší Annou poznal koncem minulého roku při vzniku pohádkového seriálu Neverland, ve kterém ona hraje sexy pirátku a on obávaného kapitána Hooka. Už tam bylo natáčecímu štábu jasné, že mezi nimi přeskočila jiskra. O tom, že spolu už dva měsíce chodí, však Ifans taktně mlčel až do chvíle, než je koncem února prozradily fotky paparazziů. O Davidovi však mluví jen v superlativech.
  • Re: hustý!!!!!!!!

   http://www.novinky.cz/zena/styl/231 870-ifans-alias-spike-z-notting-hil l-tvrde-pracuji-a-stejne-tak-to-pak -umim-roztocit.html?ref=boxE
  • Re: hustý!!!!!!!!

   chdák david... *9*
  • Re: hustý!!!!!!!!

   Fakt je, že na slabé pohlaví to zázračně funguje. Před Annou například chodil s Kimberley, dcerou slavného britského zpěváka Roda Stewarta, s další hezkou Britkou Siennou Millerovou byl dokonce zasnoubený.

   Jen málo chybělo, aby se nadaný Rhys stal učitelem, stejně jako jeho rodiče, matka Beti a otec Eirwyn Evansovi. Thálie pro něj ale měla odmalička větší kouzlo. Už ve třinácti, ve svém rodném Ruthinu, hrál v místním divadle poprvé.

   Rhys se pyšní tím, že je Velšan. Ve velštině vystudoval na výbornou všechny školy až do doby, než přešel na Královskou skotskou akademii hudby a dramatu v Glasgow a později na londýnskou prestižní Guildhall School of Music & Drama. Ještě v roce 1990 ale uváděl ve velštině dětské kvízové soutěže, natočil v ní i řadu televizních inscenací.

   V roce 2000 otevřel v Ruthinu nové divadlo. Do svého rodiště se z Los Angeles pravidelně vrací i dnes, navštěvuje kamarády a svou rodinu. Říká: „Jsme národ pirátů, ale zároveň díky krásnému jazyku i národ poetů. Na svůj Wales budu vždy pyšný.“
  • Re: hustý!!!!!!!!

   Přiznává, že role se mu líbila i proto, že v ní riskuje. „U Howarda totiž nevíte, jak to dopadne v Kábulu, kam jede otestovat hašiš, nebo u britských celníků, když projíždí s autem plným drog. Pořád jste napjatí jak struna a máte podvědomě strach. U herce je to stejné jako u ostatních lidí. Proč by taky dělali bungee jumping, skákali z letadel, slézali osmitisícovky nebo se chtěli zhulit do němoty?“

   Čím 188 centimetrů vysoký výstřední blonďák s neatletickým tělem přitahuje ženy, výstižně komentují jeho přátelé. „Zajímavé na něm je právě to, že je úplně jiný než fyzicky dokonalí, vymydlení, navonění a opálení hollywoodští sexy muži, že se nebojí ukázat v příšerných spoďárech a udělat ze sebe idiota, že je velice inteligentní a je s ním legrace. Vytvořil si svérázný image ošuntělého chlapíka, kterému je jedno, jak vypadá. Na nic si nehraje,“ shodují se.
  • Re: hustý!!!!!!!!

   „V životě se člověk občas dostane do situace, se kterou si neví rady. Davida mám ale rád a velice si ho vážím, podle mě patří mezi nejnadanější britské herce. Poslední filmy jsme točili výhradně spolu, dokonce jsme se domlouvali, že jeden bez druhého už hrát nebudeme a moc bych chtěl věřit, že to tak bude i dál. Hodně jsme si vloni užili při natáčení Mr. Nice, kde hraje druhou nejdůležitější roli, člena teroristické IRA Jima McCanna,“ prozrazuje Rhys o filmu, který je skutečným příběhem o velšském pašerákovi drog Howardu Marksovi.

   „Pro mě byla role lákavá hlavně proto, že jsem Howarda osobně poznal, když vyšel v roce 1996 po sedmi letech z vězení. Pro nás Velšany to byl hrdina. Přišel tehdy na koncert naší kapely Super Furry Animals (Extra chlupatá zvířata) a já jsem mu řekl, že když o sobě napíše knihu, moc rád bych si ho zahrál ve filmu. A vyšlo to,“ říká spokojeně.

   Na otázku, jak se mu po řadě komedií hrála první velká dramatická role, odpovídá: „Byla to práce jako každá jiná. Jsem řemeslník. Naučím se text a přijdu včas. Je to má práce, práce, kterou miluji. Nevysedávám ale s ostatními po natáčení, raději jdu do hospůdky. Většinou tam taky vznikají a rodí se ty nejlepší myšlenky, náměty. Takže, abych to zkrátil, tvrdě pracuji a stejně tak to pak umím roztočit,“ nepopírá.
 • Bathory

  Film Bathory získal Zvláštní cenu poroty v Houstonu. Zvláštní cenu poroty mezinárodního filmového festivalu WorldFest v americkém Houstonu získal film režiséra Juraje Jakubiska *3*

  http://www.mediafax.cz/kultura/3208567-Film-Bathory-ziskal-Zvlastni-cenu-poroty-v-Houstonu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit