Přejít na výpis diskuzí

Bohumil Hrabal

OSOBNOST 31.12.2006 
19 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • obdiv

    Hrabalovy filmy mě vždy uvedou jakoby do jiného světa, jsou blízké mému naturelu i duši. Už jsem slyšela spostu odezev na jeho tvorbu, někdy i, bohužel, nepěknou. Podává život a žití v jisté komediálněsarkastické podobě, ale řekněme sami, není takový život sám ? Mně osobně Hrabalova tvorba " sedí ". Také jsem slyšela o něm pomluvy od lidí, a to polické, třeba to byla pravda, třeba ne, je zajímavé, že lidé nehodnotí dílo, ale člověka. Někdy uvažování českého člověka nepochopím. Přeji všem na Osobnostech pěkný den. Zlata. *4*
    • Pokud někdo o něm řekne, nebo napíše něco, co není zrovna v jeho oficelním životopise - ale je to pravda - tak to není pomluva.
      Na př., že se veřejně pokál a pak tedy směl být publikován, Menzel s ním, a Hrabal nakonec dostal řád zasloužilého umělce.
    • Re: obdiv

      Máte to stejně jako já... *4*
  • Huuustyyy

    http://ld.johanesville.net/hrabal/z ivotopis?bio=1&fig=4 kouknete on byl hezkej kdyz byl mladej *14* *14* *14* *14* *1* *1* *1* *1* *1* *3*
  • dobre

    Dobry az na to ze je to moc podrobne si to budu muset trochu osekat *5* ale jinak dik *4*
  • dobry ale to co potřebuju do pracáku tam není ale nevadí *3* *1* *4*
    • Jako klient Úřadu práce máte alespoň dost času na čtení. Hrabala ale nečtěte, pro Vás škoda času.
  • Je to gaylord a nečum moc teplouši
  • borec
  • ...

    Moooooooooocc pěkné..... Děkuji :* *4*
  • Umělcům se odpouští to, co by jiným nikdy. Hrabal politicky a společensky: v r. 1989, již po Palachově týdnu a j. demonstracích přijal od rozkládajícího se režimu Zasloužilého umělce, za 5 let na to, v hospodě u piva s Václavem Havlem vše odpuštěno a další vyznamenání. Hrabal lidsky: celý život s kamarády vymetal hospody kde všude možně, o manželce ani muk, když mu umřela, neunesl to a skočil z okna. Něco podobného jako můj brácha, osobnostně slaboch, brácha bohužel neměl ten literární talent.
    • Hodně tvrdě napsáno, nějak takhle bych psal třeba o Anonínu Jedličkovi.
      Chybí tam spousta jeho kladných věcí. Mílu bych typnul na komouše.
      Honza Vejsada
    • Místo 1989 má být správně 1969, kdy dostal Hrabaltitul Zasloužilého umělce a tedy mohl zase vydávat. A nebylo toho málo
  • ll

    jo tož neco *3*
    • Re: ll

      Hrabalovy knihy cjsou nejlepší,
      satan 4ever
      • Boy

        Vyhull *5* *14*
        • Re: Boy

          nastav
          *8* *16* *8* *15* *5* *4* *5* *13* *9* *9* *3* *14* *4* *10* *7* *14* *5* *9* *1* *1* *3*
  • diiik

    jo referaty na hrabala jsou cakj tak diky tomuto blogu...takze dik..:-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit