Přejít na výpis diskuzí

Chan-wook Park

OSOBNOST 20.5.2020 
5 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MartinDyntar

  iosobně cituji Park Chan-wooka: ,,S rozvojem civilizace a nárustem vzdělanosti jsou lidé nuceni ukrývat svůj hněv, nenávist a nevraživost hluboko v sobě. Ale to neznamená že tyto emoce jen tak zmizí. Čím jsou mezilidské vztahy složitější, tím těžší je se s hněvem v sobě vyrovnat. Ačkoliv je tedy člověk v moderní společnosti zatěžován narůstáním negativních emocí, stále se ve společnosti zmenšují možnosti, jak by se mohl své vnitřní zuřivosti zbavit. To rozhodně není zdravá a dobrá situace a možná že také právě proto existuje umění." (zdroj: Eugen Liška - Trilogie Pomsty Park Chan-Wooka). Mistrovská a nejznámější filmová díla: Sympathy for Mr. Vengeance, OldBoy a Sympathy for Lady Vengeance a režijní debut Joint Security Area. 

 • MartinDyntar
  Stále fenomenální mysteriózní thriller na pomezí kriminálního i milostného dramatu OldBoy je snad tim nejznámějším a nejlepším snímkem Jihokorejske nezávisle artove zaměřene kinematografie vedle filmu jihokorejce Kim Ki-duka. Americký remake OldBoye jako vždy opět nestojí za nic.
 • MartinDyntar
  Mistr-filmař ve svém oboru, ještě mnohem lepší než jemu podobný mnohem známější režisér David Fincher. Park Chan-wook nemýlím li se debutoval snímkem Joint Security Area. V české distribuci se však objevily az jeho další snímky a to mysteriózní OldBoy, který byl a je divácky i kritikou nejocenovanejsi a nejúspěšnější a pak Neboha Paní Pomsta, který má mnohem více spletitý az komplikovaný děj pro diváka, proto už patří tento snímek k tem divácky stále atraktivním, ale mnohem umělecky více náročnějším. Krom toho snímek OldBoy dodnes patří k vývozním artiklům Jihokorejske kinematografie. A pak že ošklivý a negramotni Americane vše dokážou natočit lépe není pravdou - pro diváky co vidí v kinematografii jenom povrchní zábavní konzum však ano, ty tomu ještě věří ...že americký kapitalismus je nejlepší hlavně v Hollywoodske produkci filmu.
 • MartinDyntar
  Mysteriózní OldBoy. V Americe uz v dnešní konzumní a idiotske slavné Hollywoodské produkci už nemají co natáčet, tak vznikl americký remake tohoto filmu. Namyšlený a falešný americane si bohužel o sobe mysli že vše dokážou natočit nejlépe. Nemyslím si to. Jihokorejska kinematografie není tak pospinena a prosákla a prohnila americkým kapitalismem.
 • MartinDyntar
  Tenhle v Česku ještě neznámí a nedoceneny filmař, jehož filmy plati za nezávisle umění, za ART se bohužel ne vždy dostanou radne do České distribuce a to je velka škoda. Tenhle nesmirne nadaný jihokorejský filmař stojící po boku též jihokorejskeho filmaře kim ki duka me dostal fenomenálním snímkem oldBoy, na nějž vznikl i americký remake. Tenhle filmař je mnohem lepší než jemu podobný David Fincher, s nimž prý má leccos společného.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit