Přejít na výpis diskuzí

Dirk Bogarde

OSOBNOST 31.12.2006 
44 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Doplňující info:
    Britský herec Dirk Bogarde za svou hereckou kariéru získal dohromady 6 cen a 5 nominací:
    CENY:
    filmová cena BAFTA /r.1966/ - kategorie ,,Nejlepší britský herec" , film DRAHOUŠEK /Darling, r. 1965/.
    filmová cena BAFTA /r. 1964/ - kategorie ,,Nejlepší britský herec" , film SLUHA /Servant, r. 1963/.
    cena Dilys Powell /r.1992/ - ocenění od London Critics Circle Film Awards.
    cena Sant Jordi /r. 1976/ - kategorie ,,Nejlepší herecký výkon" , film ZA KRÁLE, ZA VLAST /King & Country, r. 1964/ a film SOUMRAK BOHŮ /The Damned, r. 1969/.
    cena Sant Jordi /r. 1968/ - kategorie ,,Nejlepší herecký výkon" , film NEHODA /Accident, r. 1967/ a film SLUHA /Servant, r. 1963/.
    cena Best Actor /r. 1990/ - kategorie ,,Nejlepší herec" , film ČAS NOSTALGIE /Daddy Nostalgie, r. 1990/.
    • NOMINACE:
      filmová cena BAFTA /r.1972/ - kategorie ,,Nejlepší herec" , film SMRT V BENÁTKÁCH /Morte a Venezia, r. 1971/.
      filmová cena BAFTA /r.1968/ - kategorie ,,Nejlepší britský herec" , film NEHODA /Accident, r. 1967/ a film OUR MOTHER'S HOUSE /r. 1967/.
      filmová cena BAFTA /r.1962/ - kategorie ,,Nejlepší britský herec" , film OBĚŤ /Victim, r. 1961/.
      cena Zlatý glóbus /r.1982/ - kategorie ,,Nejlepší výkon herce v mini-sériích nebo v tv filmech" , tv film PŘÍBĚH PATRICIE NEALOVÉ /The Patricia Neal Story, r. 1981/.
      cena Zlatý glóbus /r.1961/ - kategorie ,,Nejlepší herec filmu - hudební / komedie", film SONG WITHOUT END /r. 1960/.
      • Zajímavost:
        Během II. světové války pracoval Dirk Bogarde, který ztvárnil genpor. Browninga, v britské zpravodajské službě. Do Arnhemu byl poslán Bernardem L. Montgomerym.
  • http://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/18108-dirk-bogarde.html

    tady ten zivotopis mi prijde lepsi nez na tehle strankach.. *4* *3*
    • http://www.csfd.cz/tvurce/747-dirk-bogarde/

      Taktéž jeho životopis. *5* *3*
      • stejný jako tamten. *5* *3*
    • To jsem psala já.
      • však je to good *3* *5*
  • Úžasný válečný film

    Příliš vzdálený most /1977/ -

    Předevčírem jsem úplně poprvé shlédla tento již skoro 40 let starý válečný film. Nejdříve jsem se lekla délky filmu, ale musím říct, že toto je jeden z mála filmů, kterému velká délka vůbec neškodí, ba naopak - snesla bych i o pár minut navíc. Děj mě doslova přibil k židli, už proto, že tam hrálo spousty známých (oscarových) herců, kteří podávali opět úžasné herecké výkony. Film nenudí, stále se něco děje (bojové akce, drama, chvílemi probleskuje ve filmu i typicky mužský humor což bylo velmi osvěžující - s "babama" zkrátka taková zábava není) a co mě asi zaujalo nejvíc, ne vždy to probíhalo dle plánu s pozitivním výsledkem, vlastně konec nebyl vůbec pozitivní (to je prostě válka), zatímco u většiny válečných filmů jsem spíše viděla pozitivní konec (pro hlavní hrdiny), takže pro mě to bylo také takové malé překvapení na závěr, i když ne pozitivní. A musím ještě napsat, že na to, že je to cca 4 desetiletí starý film, je natočen velmi realisticky a precizně - dokonce se mi to líbilo více než Spielbergův Zachraňte vojína Ryana a to je už co říct. Zkrátka při sledování jsem měla pocit, že jsem se přímo ocitla ve válečné vřavě, byla jsem toho součástí, což se mi u válečných filmů neděje. Myslím, že tento film je právem označován za nejlepší válečný film v historii filmu. Hodnotím 10 / 10.
  • Zítra v TV!

    Sobota 14.5.2011, ČT1, 21.05 hod., film Příliš vzdálený most, v jedné z hlavních rolí Dirk Bogarde!
    • Re: Zítra v TV!

      Viděla jsem premiérově, ničeho nelituji. *3* *4* *5*
  • Hunted (1952)

    Právě jsem dokoukal film Hunted z roku 1952 se skvělým a fešným Dirkem Bogardem, úžasné výkony, včetně dětského herce v hlavní roli. *3* *4*
  • lynette

    Zda dovolíte...

    Okopíruji sem pár mých komentářů k jeho filmům, které jsem měla možnost shlédnout. *5*
    • lynette

      Re: Zda dovolíte...

      DOKTOR V DOMĚ /1954/ -

      Klasika
      První ze série doktorských filmů, které udělali z hlavního představitele Dirka Bogarda hvězdu první velikosti a zajistili mu tak doživotní slávu a popularitu. Skvělý britský humor, atraktivní lékařské prostředí, humorné scény a zápletky ze studentského života a milostných vztahů a do toho všeho velmi líbivý budoucí lékař Sparrow. Hodnotím 10 / 10.
      • Re: Re: Zda dovolíte...

        Doktora v domě uvede ČT1 ve čtvrtek 9.12.2010 od 9.00 hodin ráno. *3*
    • lynette

      Re: Zda dovolíte...

      DOKTOR NA MOŘI /1955/ -

      Další pokračování příběhu o doktorovi Sparroowi
      V tomto volném pokračování je již Simon Sparrow v podání skvělého Dirka Bogarda vystudovaný lékař, jenž v úprku před ženami ze zoufalství přijme místo na lodi s poněkud zvláštní posádkou. I zde najdete spoustu humorných scének a dialogů, ale dle mého názoru se toto pokračování předchodzímu dílu nevyrovnalo. Hodnotím 8 / 10.
      • Re: Re: Zda dovolíte...

        Doktora na moři uvede ČT1 ve čtvrtek 16.12.2010 v 9.00 hodin ráno.
    • lynette

      Re: Zda dovolíte...

      DOKTOR HLEDÁ MÍSTO /1956/ -



      Spousta legrace
      Jak už tu bylo řečeno, na to že je tento film přes padesát let starý, je velmi kvalitní a zasměju se při něm víc, než při novodobých rádoby komediích z americké produkce. Zde Simon Sparrow hledá marně místo, kde by se plně uplatnil a i zde na něho něho ženy pořádají hon. Komedie nabitá anglickým humorem. Toto volné pokračování je vydařenější než to předchozí. Hodnotím 10 / 10.
      • Re: Re: Zda dovolíte...

        Dávají na ČT1 ve čtvrtek 23.12.2010 od 9.00 hod. ráno. *3*
    • lynette

      Re: Zda dovolíte...

      DOKTOR V NESNÁZÍCH /1963/ -

      Kvalita
      Poslední film ze série komedií o životních peripetiích jak z pracovního tak milostného života atraktivního lékaře Simona Sparrowa se stále velmi svěže a mladistvě vyhlížejicím Dirkem Bogardem v hlavní roli. Na několik málo místech mi sice přišlo,že tvůrcům už dochází dech i inspirace, ale i tak hodnotím 9 / 10.
      • Re: Re: Zda dovolíte...

        Dávají ve čtvrtek 30.12.2010 na ČT1 od 9.00 hodin ráno. *3*
    • lynette

      Re: Zda dovolíte...

      DRAHOUŠEK /1965/ -
      Britská klasika ;-)
      Tento film jsem před pár dny shlédla již podruhé, i když ho dávali ve velmi pozdních nočních hodinách (pro mě nepochopitelná věc), ale nenechala jsem se přesto odradit a vydržela jsem kupodivu až do konce. Jak už je řečeno výše v popisu filmu, pan režisér nám dal prostřednictvím tohoto skvělého díla nahlédnout do tzv. vyšší společnosti plného pozlátka, velkých peněz a promiskuity. Přiznávám se, že napoprvé jsem byla z určitých scén docela v šoku (hlavně z těch, co se odehrávaly v Paříži), napodruhé už ne, poněvadž jsem věděla, co bude následovat. Ale stejně, herci podávali výborné výkony (není nad britskou hereckou školu), jen jsem si uvědomila, jak strašně málo se hodí coby filmová partnerka herečka Julie Christie k uhlazenému, gentlemansky vyhlížejícímu Dirku Bogardovi, ale asi to byl od pana režiséra záměr. Ti dva v milostných scénách působili opravdu jak pěst na oko, zato v těch dramatičtějších podávali autentické výkony.:-);-) Na tento film se určitě zase někdy podívám, hodnotím 9/10.
  • Dnes v noci film Drahoušek

    Milé dámy, dnes na ČT2 od 00.20 hod. dávají film Drahoušek s Dirkem Bogardem a Julií Christie z roku 1965. *3*
    • lynette

      Re: Dnes v noci film Drahoušek

      Díky, nezapomněla jsem. *3*
  • Nejen herec....

    Milé dámy, Dirk Bogarde byl nejen nejslavnější evropský herec své generace (dodnes pochybuji, že ho co do slávy za velkou louží někdo překonal), ale byl to také výborný spisovatel, malíř a jak už bylo řečeno, fušoval i do charity atd.. Zkrátka renesanční člověk s velkým srdcem a pochopením pro potřebné. *5*
  • Pan herec

    Koukám, že se tu bouřlivě diskutuje hlavně o jeho homosexuální orientaci, resp. o tom, zda byl na chlapy nebo ne, místo toho, aby ste spíš probírali jeho herecký um. *9* To, že ve filmech působil jako hetero ještě neznamená, že byl, byla to jen role ve scénáři a Dirk byl Pan Herec. *4* Rozhodně nevím o žádným ,,normálním" chlapovi, který by byl v dobrovolným soužití po dlouhá léta s jiným chlapem, navíc gayem, tak jako to bylo u Dirka, nemyslím si, že byl ve svým soukromí nespokojený a tenhle vztah mu evidentně naprosto vyhovoval. *13* Jinak musím říct, že ve všech jeho filmech je úžasný, jak už bylo psáno, má neuvěřitelné charisma. *4* Škoda, že takových herců s velkým H není víc..
  • d.b.

    videla jsem ho v serii filmu, kde hral doktora, tam jsem tak nejak propadla jeho kouzlu i kdyz pozde *1* nu a nedavno jsem ho videla ve filmu milacek, nebo tak nejak se to jmenovalo hral tam s julii christie z puvodniho doktora zivaga kde hrala postavu lary *5* skvely obsazeni a nechce se mi vubec verit tomu, ze byl homosexual.. *8* *13* z tech filmu na me rozhodne nepusobi jak muz, kteryho tankujou chlapi.. *13* *13* *16*
    • lynette

      Re: d.b.

      Ten film se nejmenoval "Miláček", ale DRAHOUŠEK! *3* *5* *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit